Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RENEWABLE INDEPENDENT SUPPORT EXPERTISE S.R.L.

RENEWABLE INDEPENDENT SUPPORT EXPERTISE S.R.L.

CUI 43104102 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

RENEWABLE INDEPENDENT SUPPORT EXPERTISE S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 163,4 K lei, față de 232,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,7%

Marja netă calculată este 69,7% în 2025, față de 39,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+61,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025163,4 K lei-29,9% față de anul anterior2021: 216.8272023: 228.5462024: 232.9192025: 163.387
Rezultat net 2025113,8 K lei+24,1% față de anul anterior2020: -8332021: -2.7692022: -4.5382023: 8252024: 91.7212025: 113.847
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025114,1 K lei+34,8% față de anul anterior2020: -6332021: -3.4022022: -7.9392023: -7.1142024: 84.6072025: 114.087
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0116 K233 K—20202021: 216,8 K lei216,8 K2021—20222023: 228,5 K lei228,5 K20232024: 232,9 K lei232,9 K20242025: 163,4 K lei163,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,3%34,2%69,7%Mediana sectorului (2025): 0,8% · n=246220202021: -1,3%-1,3%202120222023: 0,4%0,4%20232024: 39,4%39,4%20242025: 69,7%69,7%2025

Cifra de afaceri: -29,9% față de anul anterior. Marja netă: 69,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii114,1 K lei+34,8% față de anul anterior
Datorii31,1 K lei+3.709,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri228,5 K lei232,9 K lei163,4 K lei-29,9% față de anul anterior
Rezultat net825 lei91,7 K lei113,8 K lei+24,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,1 K lei84,6 K lei114,1 K lei+34,8% față de anul anterior
Datorii127,9 K lei817 lei31,1 K lei+3.709,9% față de anul anterior
Creanțe—76,4 K lei123,5 K lei+61,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri69,7%0,8%n=2.46239,4%0,8%n=3.382
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)78,6%3,9%n=1.815—3,6%n=2.568
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)21,4%96,6%n=1.815—96,5%n=2.568
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,5%12,9%n=1.815—12%n=2.568
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)78,4%0,4%n=1.814—0,1%n=2.567
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%26,2%n=1.713108,4%29,3%n=2.334
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,55×0,87×n=3.120104,56×0,9×n=4.350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360272,2 zile17,81 zilen=2.235118,02 zile18,67 zilen=2.996

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.387
Rezultat net
113.847
Angajați
—
Datorii
31.127
Active imobilizate
3.560
Active circulante
141.654
Capitaluri proprii
114.087
Venituri totale
163.448
Cheltuieli totale
29.053
Stocuri
—
Creanțe
123.537
Casă și conturi la bănci
18.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.919
Rezultat net
91.721
Angajați
—
Datorii
817
Active imobilizate
—
Active circulante
85.424
Capitaluri proprii
84.607
Venituri totale
233.634
Cheltuieli totale
126.350
Stocuri
—
Creanțe
76.356
Casă și conturi la bănci
9.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.546
Rezultat net
825
Angajați
—
Datorii
127.930
Active imobilizate
307
Active circulante
120.509
Capitaluri proprii
-7.114
Venituri totale
228.769
Cheltuieli totale
227.787
Stocuri
103.070
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.538
Angajați
—
Datorii
10.203
Active imobilizate
1.556
Active circulante
708
Capitaluri proprii
-7.939
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.538
Stocuri
—
Creanțe
160
Casă și conturi la bănci
548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.827
Rezultat net
-2.769
Angajați
—
Datorii
8.053
Active imobilizate
3.950
Active circulante
701
Capitaluri proprii
-3.402
Venituri totale
217.583
Cheltuieli totale
213.847
Stocuri
—
Creanțe
126
Casă și conturi la bănci
575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-833
Angajați
—
Datorii
74.401
Active imobilizate
450
Active circulante
73.318
Capitaluri proprii
-633
Venituri totale
4
Cheltuieli totale
837
Stocuri
42.870
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43104102
Număr de înregistrare
J13/2486/2020
Înmatriculare
28 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J13/2486/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 108A Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. UNIRII 108A Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
5 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LIȚĂ ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RENEWABLE INDEPENDENT SUPPORT EXPERTISE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.09.2020
Înregistrare fiscală
28 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020002486132
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. UNIRII, NR.108A, LOT 1/2, ET.10, AP.10.3
Strada sediului
Str. Unirii
Numărul sediului
108A
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
LOT 1/2
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
108A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
LOT 1/2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 octombrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI