Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RENT MITICĂ IMOBILE S.R.L.

RENT MITICĂ IMOBILE S.R.L.

CUI 47541312 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RENT MITICĂ IMOBILE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+45,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 393,4 K lei, față de 270,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut61,6%

Marja netă calculată este 61,6% în 2025, față de 61,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+102,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025393,4 K lei+45,4% față de anul anterior2023: 189.2792024: 270.5042025: 393.381
Rezultat net 2025242,2 K lei+46% față de anul anterior2023: 111.0912024: 165.9292025: 242.180
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025242,4 K lei+43% față de anul anterior2023: 111.2912024: 169.5202025: 242.420
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0197 K393 K2023: 189,3 K lei189,3 K20232024: 270,5 K lei270,5 K20242025: 393,4 K lei393,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30,8%61,6%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342023: 58,7%58,7%20232024: 61,3%61,3%20242025: 61,6%61,6%2025

Cifra de afaceri: +45,4% față de anul anterior. Marja netă: 61,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii242,4 K lei+43% față de anul anterior
Datorii9,1 K lei-42,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri189,3 K lei270,5 K lei393,4 K lei+45,4% față de anul anterior
Rezultat net111,1 K lei165,9 K lei242,2 K lei+46% față de anul anterior
Capitaluri proprii111,3 K lei169,5 K lei242,4 K lei+43% față de anul anterior
Datorii3,5 K lei15,8 K lei9,1 K lei-42,3% față de anul anterior
Creanțe75 K lei95 K lei192,3 K lei+102,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri61,6%22,8%n=12.33461,3%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,4%53,7%n=12.90691,5%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,6%44,7%n=12.9068,5%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,2%75,1%n=12.9061,7%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)96,3%3%n=12.90389,5%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%11,9%n=11.73097,9%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii26,91×0,71×n=14.80611,5×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360176,03 zile101,48 zilen=11.664126,43 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,81 zile7,73 zilen=5.066—7,77 zilen=4.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați393.381 lei238.022 lein=8.120270.504 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.381
Rezultat net
242.180
Angajați
1
Datorii
9.147
Active imobilizate
5.432
Active circulante
246.135
Capitaluri proprii
242.420
Venituri totale
408.817
Cheltuieli totale
158.714
Stocuri
887
Creanțe
192.348
Casă și conturi la bănci
52.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.504
Rezultat net
165.929
Angajați
1
Datorii
15.848
Active imobilizate
3.162
Active circulante
182.206
Capitaluri proprii
169.520
Venituri totale
270.589
Cheltuieli totale
102.357
Stocuri
—
Creanțe
95.000
Casă și conturi la bănci
87.206
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.279
Rezultat net
111.091
Angajați
1
Datorii
3.499
Active imobilizate
3.816
Active circulante
110.974
Capitaluri proprii
111.291
Venituri totale
199.204
Cheltuieli totale
86.156
Stocuri
—
Creanțe
75.000
Casă și conturi la bănci
35.974
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-01-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47541312
Număr de înregistrare
J40/1665/2023
Înmatriculare
31 ianuarie 2023
EUID
ROONRC.J40/1665/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
TURNU MĂGURELE 270E Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TURNU MĂGURELE 270E Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 2023
Înregistrare fiscală
22 februarie 2023
Telefon
0742013733 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURCEA DUMITRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RENT MITICĂ IMOBILE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.2023
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2023
Număr registrul comerțului
J40/1665/2023
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0742013733 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. TURNU MĂGURELE, NR.270E, CAMERA 4, PARTER
Strada sediului
Str. Turnu Măgurele
Numărul sediului
270E
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 4, PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Turnu Măgurele
Numărul domiciliului fiscal
270E
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 4, PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

45 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4665 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei de birou

CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI