Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RENTALDEALS S.R.L.

RENTALDEALS S.R.L.

CUI 42881976 · SRL· Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RENTALDEALS S.R.L. are sediul în Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 803,6 K lei, față de 721,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,2%

Marja netă calculată este 5,2% în 2025, față de 1,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+236,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025803,6 K lei+11,3% față de anul anterior2020: 58.6522021: 396.4412022: 695.4672023: 671.2472024: 721.7422025: 803.592
Rezultat net 202541,7 K lei+219,6% față de anul anterior2020: 24.9652021: 131.7812022: 86.5932023: 23.1442024: 13.0322025: 41.654
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 02021: 12022: 32023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025287,8 K lei+16,9% față de anul anterior2020: 25.1652021: 144.4202022: 209.9612023: 233.1052024: 246.1372025: 287.792
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0402 K804 K2020: 58,7 K lei58,7 K20202021: 396,4 K lei396,4 K20212022: 695,5 K lei695,5 K20222023: 671,2 K lei671,2 K20232024: 721,7 K lei721,7 K20242025: 803,6 K lei803,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,3%42,6%Mediana sectorului (2025): 6,4% · n=15562020: 42,6%42,6%20202021: 33,2%33,2%20212022: 12,5%12,5%20222023: 3,4%3,4%20232024: 1,8%1,8%20242025: 5,2%5,2%2025

Cifra de afaceri: +11,3% față de anul anterior. Marja netă: 5,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii287,8 K lei+16,9% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei+138,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri671,2 K lei721,7 K lei803,6 K lei+11,3% față de anul anterior
Rezultat net23,1 K lei13 K lei41,7 K lei+219,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii233,1 K lei246,1 K lei287,8 K lei+16,9% față de anul anterior
Datorii928,9 K lei824,5 K lei2 mil. lei+138,1% față de anul anterior
Creanțe190,7 K lei117,8 K lei396,3 K lei+236,5% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,2%6,4%n=1.5561,8%6,3%n=1.558
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13,9%5,6%n=1.52926,6%8,7%n=1.456
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)94,6%81,6%n=1.53089%84,4%n=1.457
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)43,2%57,6%n=1.53080,2%58%n=1.457
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2%0%n=1.5281,4%0%n=1.456
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,5%31%n=1.2835,3%26,1%n=1.251
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,6×0,58×n=2.2030,22×0,52×n=2.083
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360177,55 zile95,15 zilen=1.34658,76 zile78,2 zilen=1.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360338,47 zile10,07 zilen=6219,93 zile11,77 zilen=597
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați803.592 lei168.610 lein=949360.871 lei166.886 lein=1.010

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
803.592
Rezultat net
41.654
Angajați
1
Datorii
1.963.055
Active imobilizate
897.451
Active circulante
1.177.921
Capitaluri proprii
287.792
Venituri totale
1.353.881
Cheltuieli totale
1.303.901
Stocuri
755.526
Creanțe
396.325
Casă și conturi la bănci
26.070
Cheltuieli în avans
175.475
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
721.742
Rezultat net
13.032
Angajați
2
Datorii
824.518
Active imobilizate
742.978
Active circulante
183.728
Capitaluri proprii
246.137
Venituri totale
1.021.565
Cheltuieli totale
1.005.754
Stocuri
19.911
Creanțe
117.796
Casă și conturi la bănci
46.021
Cheltuieli în avans
143.949
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
671.247
Rezultat net
23.144
Angajați
2
Datorii
928.894
Active imobilizate
888.191
Active circulante
258.929
Capitaluri proprii
233.105
Venituri totale
872.054
Cheltuieli totale
840.191
Stocuri
46.146
Creanțe
190.717
Casă și conturi la bănci
22.066
Cheltuieli în avans
14.879
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
695.467
Rezultat net
86.593
Angajați
3
Datorii
554.929
Active imobilizate
654.305
Active circulante
110.585
Capitaluri proprii
209.961
Venituri totale
745.813
Cheltuieli totale
651.762
Stocuri
6.805
Creanțe
79.133
Casă și conturi la bănci
24.647
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
396.441
Rezultat net
131.781
Angajați
1
Datorii
32.819
Active imobilizate
119.814
Active circulante
57.425
Capitaluri proprii
144.420
Venituri totale
412.747
Cheltuieli totale
275.936
Stocuri
1.681
Creanțe
16.943
Casă și conturi la bănci
38.801
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.652
Rezultat net
24.965
Angajați
0
Datorii
2.177
Active imobilizate
0
Active circulante
27.342
Capitaluri proprii
25.165
Venituri totale
58.658
Cheltuieli totale
32.933
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
27.342
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42881976
Număr de înregistrare
J2020000952330
Înmatriculare
6 august 2020
EUID
ROONRC.J2020000952330
Formă juridică
SRL
Sediu social
49 B Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
49 B Luncuşoara SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 august 2020
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025
Telefon
0753011164 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȚETEL ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RENTALDEALS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.2020
Înregistrare fiscală
6 august 2020
Număr registrul comerțului
J2020000952330
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0753011164 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT LUNCUŞOARA COM. UDEŞTI, NR.49 B
Cod poștal fiscal
727537
Numărul sediului
49 B
Localitatea sediului
Sat Luncuşoara Com. Udeşti
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727537
Numărul domiciliului fiscal
49 B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Luncuşoara Com. Udeşti
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727537

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Luncuşoara, Comuna UdeştiCAEN 7711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI