Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RES CONSTRUCT SERV SRL

RES CONSTRUCT SERV SRL

CUI 18073404 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RES CONSTRUCT SERV SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+113,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 80,1 K lei, față de 37,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-78%

Marja netă calculată este -78% în 2025, față de -310% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+28,7%

Datoriile raportate sunt 221,5 K lei în 2025, față de 172 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202580,1 K lei+113,1% față de anul anterior2020: 261.3432021: 53.3632022: 33.6002023: 33.6002024: 37.6002025: 80.118
Rezultat net 2025-62,5 K leiPierdere redusă cu 46,4%2020: 4.5312021: -124.2412022: -103.2412023: -110.9462024: -116.5682025: -62.458
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025725,7 K lei-7,9% față de anul anterior2020: 1.243.1292021: 1.118.8872022: 1.015.6462023: 904.7012024: 788.1322025: 725.674
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0131 K261 K2020: 261,3 K lei261,3 K20202021: 53,4 K lei53,4 K20212022: 33,6 K lei33,6 K20222023: 33,6 K lei33,6 K20232024: 37,6 K lei37,6 K20242025: 80,1 K lei80,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-330,2%-152%26,2%2020: 1,7%1,7%20202021: -232,8%-232,8%20212022: -307,3%-307,3%20222023: -330,2%-330,2%20232024: -310%-310%20242025: -78%-78%2025Reper 2025: mediana sectorului 26,2% · n=10.112

Cifra de afaceri: +113,1% față de anul anterior.Marjă netă -78% · +232,1 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024788,1 K lei
2025725,7 K lei

Datorii raportate

2024172 K lei
2025221,5 K lei

Disponibilități bănești

202410 K lei
20255,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri33,6 K lei37,6 K lei80,1 K lei+113,1% față de anul anterior
Rezultat net-110,9 K lei-116,6 K lei-62,5 K leiPierdere redusă cu 46,4%
Capitaluri proprii904,7 K lei788,1 K lei725,7 K lei-7,9% față de anul anterior
Datorii72,3 K lei172 K lei221,5 K lei+28,7% față de anul anterior
Creanțe422,7 K lei399,9 K lei20,1 K lei-95% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-78%-310%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=10.112) · 2024: 26,5% (n=15.259)

Rezultat / active (A+B)-6,7%-12,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=9.119) · 2024: 6,8% (n=13.612)

Rezultat / capitaluri proprii-8,6%-14,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,4% (n=11.192) · 2024: 30% (n=16.596)

Vânzări per angajat80.118 lei37.600 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 195.370 lei (n=5.246) · 2024: 187.225 lei (n=8.080)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)77,4%82,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,1% (n=9.124) · 2024: 57,1% (n=13.619)

Datorii / active (A+B)23,6%18,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,3% (n=9.124) · 2024: 41,3% (n=13.619)

Ponderea activelor imobilizate55,5%57%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=9.124) · 2024: 18,7% (n=13.619)

Active circulante / datorii totale1,88×2,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,39× (n=14.390) · 2024: 1,59× (n=21.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări90,2 zile3.829,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 131,2 zile (n=9.512) · 2024: 116,3 zile (n=14.046)

Stocuri în zile de vânzări1.760,1 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 7 zile (n=3.667) · 2024: 6,1 zile (n=5.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.118
Rezultat net
-62.458
Angajați
1
Datorii
221.455
Active imobilizate
520.472
Active circulante
417.417
Capitaluri proprii
725.674
Venituri totale
80.073
Cheltuieli totale
141.730
Stocuri
391.713
Creanțe
20.084
Casă și conturi la bănci
5.620
Cheltuieli în avans
9.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.600
Rezultat net
-116.568
Angajați
1
Datorii
172.037
Active imobilizate
542.858
Active circulante
409.949
Capitaluri proprii
788.132
Venituri totale
37.603
Cheltuieli totale
153.789
Stocuri
—
Creanțe
399.948
Casă și conturi la bănci
10.001
Cheltuieli în avans
7.362
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
33.600
Rezultat net
-110.946
Angajați
1
Datorii
72.297
Active imobilizate
537.663
Active circulante
433.058
Capitaluri proprii
904.701
Venituri totale
33.600
Cheltuieli totale
144.210
Stocuri
—
Creanțe
422.709
Casă și conturi la bănci
10.349
Cheltuieli în avans
6.277
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
33.600
Rezultat net
-103.241
Angajați
1
Datorii
163.974
Active imobilizate
583.510
Active circulante
591.415
Capitaluri proprii
1.015.646
Venituri totale
33.600
Cheltuieli totale
136.505
Stocuri
10.127
Creanțe
554.250
Casă și conturi la bănci
27.038
Cheltuieli în avans
4.695
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
53.363
Rezultat net
-124.241
Angajați
1
Datorii
147.270
Active imobilizate
618.991
Active circulante
644.744
Capitaluri proprii
1.118.887
Venituri totale
53.807
Cheltuieli totale
177.510
Stocuri
10.127
Creanțe
538.323
Casă și conturi la bănci
96.294
Cheltuieli în avans
2.422
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
261.343
Rezultat net
4.531
Angajați
2
Datorii
168.023
Active imobilizate
672.895
Active circulante
735.046
Capitaluri proprii
1.243.129
Venituri totale
261.421
Cheltuieli totale
254.489
Stocuri
10.127
Creanțe
542.303
Casă și conturi la bănci
182.616
Cheltuieli în avans
3.211
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18073404
Număr de înregistrare
J2005017945401
Înmatriculare
26 octombrie 2005
EUID
ROONRC.J2005017945401
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BRĂDETULUI 24A Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. BRĂDETULUI 24A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 mai 2011
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0213221885 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUBOTARU FLORENTINA-CLARA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RES CONSTRUCT SERV SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 24.05.2011
Înregistrare fiscală
26 octombrie 2005
Număr registrul comerțului
J2005017945401
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. BRĂDETULUI, NR.24A, SC.5, ET.6, AP.130
Cod poștal fiscal
40695
Strada sediului
Str. Brădetului
Numărul sediului
24A
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
40695
Detalii sediu
.
Strada domiciliului fiscal
Str. Brădetului
Numărul domiciliului fiscal
24A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
40695

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2006
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

RES CONSTRUCT SERV SRL

LEI
485100PS49NOKMCJRN44
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
18073404 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
5 februarie 2018
Ultima actualizare
6 februarie 2019
Următoarea reînnoire
5 februarie 2019
Adresă juridică LEI
STR. BRADETULUI 24 A AP 130, BUCURESTI, 040695, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4Strada BrădetuluiCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI