Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RESALCOM SA

RESALCOM SA

CUI 920140 · SA· Municipiul Târgovişte

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate385.694 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RESALCOM SA are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

385.694 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+6,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-5,1%

Marja netă calculată este -5,1% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+6,9% față de anul anterior2020: 1.089.3022021: 1.420.4672022: 2.191.7792023: 2.081.6112024: 1.720.4252025: 1.839.039
Rezultat net 2025-93 K leiTrecere pe pierdere2020: -403.0562021: -312.9232022: 284.5792023: 117.7962024: 73.2232025: -92.971
Angajați 202513+18,2% față de anul anterior2020: 192021: 162022: 162023: 142024: 112025: 13
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei-7,8% față de anul anterior2020: 1.036.8462021: 723.9232022: 1.008.5022023: 1.126.2982024: 1.199.5032025: 1.106.532
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37%-12%13%2020: -37%-37%20202021: -22%-22%20212022: 13%13%20222023: 5,7%5,7%20232024: 4,3%4,3%20242025: -5,1%-5,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=626

Cifra de afaceri: +6,9% față de anul anterior.Marjă netă -5,1% · -9,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,2 mil. lei
20251,1 mil. lei

Datorii raportate

20242,7 mil. lei
20252,7 mil. lei

Disponibilități bănești

202427,8 K lei
20258,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,1 mil. lei1,7 mil. lei1,8 mil. lei+6,9% față de anul anterior
Rezultat net117,8 K lei73,2 K lei-93 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,2 mil. lei1,1 mil. lei-7,8% față de anul anterior
Datorii2,6 mil. lei2,7 mil. lei2,7 mil. lei+1,9% față de anul anterior
Creanțe75,5 K lei81,1 K lei147,4 K lei+81,7% față de anul anterior
Angajați141113+18,2% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-5,1%4,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=626) · 2024: 7% (n=676)

Rezultat / active (A+B)-1%0,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,8% (n=650) · 2024: 3,1% (n=703)

Rezultat / capitaluri proprii-8,4%6,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,2% (n=591) · 2024: 8,1% (n=648)

Vânzări per angajat141.465 lei156.402 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 228.898 lei (n=613) · 2024: 223.922 lei (n=660)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)12,2%12,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,3% (n=650) · 2024: 58,5% (n=704)

Datorii / active (A+B)30,1%28,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,1% (n=650) · 2024: 36,8% (n=704)

Ponderea activelor imobilizate98%98,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 80,1% (n=650) · 2024: 78,2% (n=704)

Active circulante / datorii totale0,07×0,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,55× (n=671) · 2024: 0,63× (n=735)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări28,9 zile17 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 34,3 zile (n=623) · 2024: 31,8 zile (n=674)

Stocuri în zile de vânzări4,4 zile3,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 9,1 zile (n=597) · 2024: 9,2 zile (n=640)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.839.039
Rezultat net
-92.971
Angajați
13
Datorii
2.716.465
Active imobilizate
8.858.318
Active circulante
178.425
Capitaluri proprii
1.106.532
Venituri totale
2.161.347
Cheltuieli totale
2.254.318
Stocuri
22.460
Creanțe
147.408
Casă și conturi la bănci
8.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.213.746
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.720.425
Rezultat net
73.223
Angajați
11
Datorii
2.664.905
Active imobilizate
9.269.184
Active circulante
124.379
Capitaluri proprii
1.199.503
Venituri totale
2.039.522
Cheltuieli totale
1.940.284
Stocuri
15.403
Creanțe
81.142
Casă și conturi la bănci
27.834
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.529.155
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.081.611
Rezultat net
117.796
Angajați
14
Datorii
2.642.720
Active imobilizate
9.479.264
Active circulante
134.319
Capitaluri proprii
1.126.298
Venituri totale
2.429.013
Cheltuieli totale
2.289.807
Stocuri
9.057
Creanțe
75.454
Casă și conturi la bănci
49.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.844.565
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.191.779
Rezultat net
284.579
Angajați
16
Datorii
2.603.147
Active imobilizate
9.051.913
Active circulante
339.621
Capitaluri proprii
1.008.502
Venituri totale
2.462.780
Cheltuieli totale
2.157.506
Stocuri
34.118
Creanțe
219.207
Casă și conturi la bănci
86.296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.779.885
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.420.467
Rezultat net
-312.923
Angajați
16
Datorii
2.690.646
Active imobilizate
9.364.298
Active circulante
100.413
Capitaluri proprii
723.923
Venituri totale
1.715.908
Cheltuieli totale
2.015.778
Stocuri
27.946
Creanțe
67.611
Casă și conturi la bănci
4.856
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.050.142
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.089.302
Rezultat net
-403.056
Angajați
19
Datorii
2.513.100
Active imobilizate
9.745.388
Active circulante
147.479
Capitaluri proprii
1.036.846
Venituri totale
1.377.205
Cheltuieli totale
1.768.066
Stocuri
16.027
Creanțe
119.430
Casă și conturi la bănci
12.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.342.921
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
111.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

385.694 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

385.694 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat118.180 lei6.602 lei124.782 lei124.782 lei0 lei
Asigurări sociale179.695 lei6.683 lei186.378 lei186.378 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate71.848 lei2.686 lei74.534 lei74.534 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
920140
Număr de înregistrare
J1992001415152
Înmatriculare
26 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992001415152
Formă juridică
SA
Sediu social
B-dul REGELE CAROL I 7 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa
Adresă fiscală
B-dul REGELE CAROL I 7 Târgovişte DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025
Telefon
0245612659 · Firme cu același număr
Fax
0245206346
Website
www.resalcom.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECULAESCU ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RESALCOM SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001415152
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0245614823 · Firme cu același număr
Fax
0245206346 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. REGELE CAROL I, NR.7
Cod poștal fiscal
130024
Strada sediului
Bld. Regele Carol I
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
130024
Strada domiciliului fiscal
Bld. Regele Carol I
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130024

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteBulevardul Regele Carol ICAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI