Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RESIDI SRL

RESIDI SRL

CUI 15106965 · SRL· Municipiul Reşiţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RESIDI SRL are sediul în Municipiul Reşiţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 616,8 K lei, față de 692,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25,2%

Marja netă calculată este 25,2% în 2025, față de 32,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,1%

Datoriile raportate sunt 249,2 K lei în 2025, față de 180,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025616,8 K lei-10,9% față de anul anterior2020: 393.7452021: 456.0192022: 545.1812023: 593.6292024: 692.1942025: 616.775
Rezultat net 2025155,3 K lei-30,6% față de anul anterior2020: 122.6222021: 100.9922022: 211.7002023: 186.9002024: 223.8532025: 155.268
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 52022: 52023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025337,9 K lei-30% față de anul anterior2020: 67.0462021: 101.1922022: 211.9002023: 258.8002024: 482.6532025: 337.922
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0346 K692 K2020: 393,7 K lei393,7 K20202021: 456 K lei456 K20212022: 545,2 K lei545,2 K20222023: 593,6 K lei593,6 K20232024: 692,2 K lei692,2 K20242025: 616,8 K lei616,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,4%38,8%2020: 31,1%31,1%20202021: 22,1%22,1%20212022: 38,8%38,8%20222023: 31,5%31,5%20232024: 32,3%32,3%20242025: 25,2%25,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=933

Cifra de afaceri: -10,9% față de anul anterior.Marjă netă 25,2% · -7,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024482,7 K lei
2025337,9 K lei

Datorii raportate

2024180,4 K lei
2025249,2 K lei

Disponibilități bănești

202480,7 K lei
202522,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri593,6 K lei692,2 K lei616,8 K lei-10,9% față de anul anterior
Rezultat net186,9 K lei223,9 K lei155,3 K lei-30,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii258,8 K lei482,7 K lei337,9 K lei-30% față de anul anterior
Datorii335,6 K lei180,4 K lei249,2 K lei+38,1% față de anul anterior
Creanțe1,3 K lei21,8 K lei1,3 K lei-93,9% față de anul anterior
Angajați555Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,2%32,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=933) · 2024: 2% (n=1.454)

Rezultat / active (A+B)26,4%33,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,8% (n=783) · 2024: 0,8% (n=1.156)

Rezultat / capitaluri proprii45,9%46,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=718) · 2024: 10,5% (n=1.082)

Vânzări per angajat123.355 lei138.439 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 290.336 lei (n=714) · 2024: 269.303 lei (n=1.165)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)57,6%72,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,7% (n=783) · 2024: 22,1% (n=1.157)

Datorii / active (A+B)42,4%27,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,9% (n=783) · 2024: 78,7% (n=1.157)

Ponderea activelor imobilizate86,2%79,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=783) · 2024: 12,3% (n=1.157)

Active circulante / datorii totale0,32×0,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,85× (n=1.197) · 2024: 0,92× (n=1.797)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,8 zile11,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 28,4 zile (n=867) · 2024: 28,6 zile (n=1.330)

Stocuri în zile de vânzări33,2 zile17,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 116,3 zile (n=841) · 2024: 118,7 zile (n=1.297)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
616.775
Rezultat net
155.268
Angajați
5
Datorii
249.164
Active imobilizate
506.169
Active circulante
80.917
Capitaluri proprii
337.922
Venituri totale
616.777
Cheltuieli totale
447.223
Stocuri
56.812
Creanțe
1.335
Casă și conturi la bănci
22.770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
692.194
Rezultat net
223.853
Angajați
5
Datorii
180.420
Active imobilizate
526.959
Active circulante
136.114
Capitaluri proprii
482.653
Venituri totale
692.194
Cheltuieli totale
455.625
Stocuri
33.661
Creanțe
21.799
Casă și conturi la bănci
80.654
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
593.629
Rezultat net
186.900
Angajați
5
Datorii
335.646
Active imobilizate
531.628
Active circulante
62.312
Capitaluri proprii
258.800
Venituri totale
593.630
Cheltuieli totale
402.235
Stocuri
19.362
Creanțe
1.334
Casă și conturi la bănci
41.616
Cheltuieli în avans
506
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
545.181
Rezultat net
211.700
Angajați
5
Datorii
516.394
Active imobilizate
543.497
Active circulante
184.797
Capitaluri proprii
211.900
Venituri totale
564.676
Cheltuieli totale
348.177
Stocuri
17.304
Creanțe
146.137
Casă și conturi la bănci
21.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.019
Rezultat net
100.992
Angajați
5
Datorii
489.596
Active imobilizate
564.286
Active circulante
26.502
Capitaluri proprii
101.192
Venituri totale
456.020
Cheltuieli totale
352.074
Stocuri
7.731
Creanțe
12.268
Casă și conturi la bănci
6.503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.745
Rezultat net
122.622
Angajați
5
Datorii
555.303
Active imobilizate
583.447
Active circulante
38.902
Capitaluri proprii
67.046
Venituri totale
407.620
Cheltuieli totale
281.173
Stocuri
12.218
Creanțe
22.750
Casă și conturi la bănci
3.934
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-12-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3158.434 lei13.738 lei31.768 lei1.307 lei11.621 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 1002/273/20262026-04-02 · Judecătoria ORAVITA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite in parte cererea

2026-05-20 · 10:00

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de validare a popririi formulată de creditorul DDM INVEST III AG, cu sediul în Bucure?ti, Calea Văcăre?ti, nr. 391, etaj 2, unitatea 01.C15, sector 4, în contradictoriu cu ter?ul poprit RESIDI SRL, cu sediul în Re?i?a, Bld. Republici, nr.2, Jud. Caras Severin ?i debitorul OTIMAN LOREDANA ALINA . În baza art. 790 alin. 4 C.pr.civ., validează poprirea înfiin?ată în dosarul execu?ional nr. 1844/2018 al Biroului Executorului Judecătoresc Palea Marius Valerian şi obligă ter?ul poprit RESIDI SRL să îi plătească creditoarei DDM INVEST III AG în limita crean?ei 2.877,15 lei, suma datorată de debitorului OTIMAN LOREDANA ALINA, cu respectarea limitelor legale prevăzute de art. 729 C.proc.civ. Respinge cererea petentei de amendare a ter?ului poprit, ca neîntemeiată. Obligă ter?ul poprit să-i achite creditorului cheltuielile de judecată în cuantum de 20 lei reprezentand taxa judiciara de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare.Cererea de apel se depune la Judecătoria Oravi?a. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ie, prin intermediul grefei, azi, 20.05.2026.

Document: _Hotarare 764/2026 · 2026-05-20

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15106965
Număr de înregistrare
J2002000506111
Înmatriculare
19 decembrie 2002
EUID
ROONRC.J2002000506111
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 2 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld REPUBLICII 2 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 2002
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2026
Telefon
252595

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DINCULEASA AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RESIDI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2002
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000506111
Cod CAEN
4755
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
252595
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. REPUBLICII, NR.2
Strada sediului
Bld. Republicii
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Strada domiciliului fiscal
Bld. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaCAEN 4759
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI