Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/REVI PROJECT INSTALGAZ S.R.L.

REVI PROJECT INSTALGAZ S.R.L.

CUI 47028652 · SRL· Bucureşti Sectorul 4· Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

REVI PROJECT INSTALGAZ S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-95,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 22,9 K lei, față de 470,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât73,2%

Marja netă calculată este 73,2% în 2024, față de 77,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+12,2%

Datoriile raportate sunt 21,4 K lei în 2024, față de 19 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202422,9 K lei-95,1% față de anul anterior2023: 470.1482024: 22.929
Rezultat net 202416,8 K lei-95,4% față de anul anterior2023: 363.8972024: 16.787
Angajați 20241+0% față de anul anterior2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024293,4 K lei-19,4% față de anul anterior2023: 364.0972024: 293.385
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0235 K470 K2023: 470,1 K lei470,1 K20232024: 22,9 K lei22,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,7%77,4%Mediana sectorului (2024): 8,5% · n=81452023: 77,4%77,4%20232024: 73,2%73,2%2024

Cifra de afaceri: -95,1% față de anul anterior. Marja netă: 73,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii293,4 K lei-19,4% față de anul anterior
Datorii21,4 K lei+12,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri470,1 K lei22,9 K lei-95,1% față de anul anterior
Rezultat net363,9 K lei16,8 K lei-95,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii364,1 K lei293,4 K lei-19,4% față de anul anterior
Datorii19 K lei21,4 K lei+12,2% față de anul anterior
Creanțe269,2 K lei71,8 K lei-73,3% față de anul anterior
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri73,2%8,5%n=8.14577,4%10,2%n=8.082
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,7%36,6%n=6.92299,9%41,1%n=6.895
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,73×1,42×n=9.29420,11×1,56×n=9.161
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.126,98 zile57,1 zilen=7.310206,12 zile60,93 zilen=7.226
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați22.929 lei144.651 lein=6.671470.148 lei124.922 lein=6.683

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.929
Rezultat net
16.787
Angajați
1
Datorii
21.364
Active imobilizate
—
Active circulante
314.749
Capitaluri proprii
293.385
Venituri totale
22.929
Cheltuieli totale
2.988
Stocuri
—
Creanțe
71.779
Casă și conturi la bănci
242.970
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
470.148
Rezultat net
363.897
Angajați
1
Datorii
19.048
Active imobilizate
—
Active circulante
383.145
Capitaluri proprii
364.097
Venituri totale
475.318
Cheltuieli totale
106.842
Stocuri
—
Creanțe
269.184
Casă și conturi la bănci
113.961
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 95% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 95% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47028652
Număr de înregistrare
J2022020725400
Înmatriculare
18 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J2022020725400
Formă juridică
SRL
Sediu social
BINELUI 19-21 4 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm BINELUI 19-21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
24 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VILARA EMIL-IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
REVI PROJECT INSTALGAZ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.10.2022
Înregistrare fiscală
18 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022020725400
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, DRM BINELUI, NR.19-21, CAMERA NR. 2, BL.4, ET.3, AP.28
Strada sediului
Drm. Binelui
Numărul sediului
19-21
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA NR. 2
Strada domiciliului fiscal
Drm. Binelui
Numărul domiciliului fiscal
19-21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2023
TVA până la
17 ianuarie 2025
Anulare operată la
17 ianuarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 2651 Rev. 3Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI