Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RG CONFART DESIGN MANUFACTURE SRL

RG CONFART DESIGN MANUFACTURE SRL

CUI 34098354 · SRL· Municipiul Râmnicu Sărat

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RG CONFART DESIGN MANUFACTURE SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Sărat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,8%

Marja netă calculată este 9,8% în 2025, față de 8,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+22,4%

Datoriile raportate sunt 1 mil. lei în 2025, față de 840,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+38,1% față de anul anterior2020: 2.034.0362021: 1.869.1592022: 2.587.3272023: 2.184.4532024: 1.756.9762025: 2.427.112
Rezultat net 2025238,7 K lei+54,2% față de anul anterior2020: 490.8192021: 186.6232022: 819.8882023: 159.4212024: 154.8272025: 238.747
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 102021: 62022: 82023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025925,9 K lei+34,7% față de anul anterior2020: 1.049.7762021: 1.156.5582022: 1.292.2362023: 849.9722024: 687.1412025: 925.888
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2 mil. lei2 mil.20202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 2,6 mil. lei2,6 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,8%31,7%Mediana sectorului (2025): 1,8% · n=18052020: 24,1%24,1%20202021: 10%10%20212022: 31,7%31,7%20222023: 7,3%7,3%20232024: 8,8%8,8%20242025: 9,8%9,8%2025

Cifra de afaceri: +38,1% față de anul anterior. Marja netă: 9,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii925,9 K lei+34,7% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei+22,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei1,8 mil. lei2,4 mil. lei+38,1% față de anul anterior
Rezultat net159,4 K lei154,8 K lei238,7 K lei+54,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii850 K lei687,1 K lei925,9 K lei+34,7% față de anul anterior
Datorii917,1 K lei840,9 K lei1 mil. lei+22,4% față de anul anterior
Creanțe749,6 K lei704 K lei770,4 K lei+9,4% față de anul anterior
Angajați555+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,8%1,8%n=1.8058,8%1,9%n=2.710
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)50%11,4%n=1.53748,3%17,8%n=2.282
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,6%79,4%n=1.53759,1%69,5%n=2.282
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51%22,8%n=1.53748,1%24,9%n=2.282
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,9%0%n=1.53510,9%0%n=2.280
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive25,8%6,8%n=1.36422,5%10,5%n=2.043
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,88×0,76×n=2.4140,88×0,8×n=3.592
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360114,27 zile50,28 zilen=1.594144,26 zile50,75 zilen=2.349
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36016,78 zile63,37 zilen=1.2634,47 zile59,9 zilen=1.822
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați485.422 lei81.911 lein=1.273351.395 lei71.531 lein=1.948

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.427.112
Rezultat net
238.747
Angajați
5
Datorii
1.029.244
Active imobilizate
944.955
Active circulante
906.839
Capitaluri proprii
925.888
Venituri totale
2.536.331
Cheltuieli totale
2.228.089
Stocuri
113.141
Creanțe
770.421
Casă și conturi la bănci
23.277
Cheltuieli în avans
103.338
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.756.976
Rezultat net
154.827
Angajați
5
Datorii
840.885
Active imobilizate
684.493
Active circulante
738.788
Capitaluri proprii
687.141
Venituri totale
1.786.504
Cheltuieli totale
1.578.663
Stocuri
21.806
Creanțe
704.040
Casă și conturi la bănci
12.942
Cheltuieli în avans
104.745
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.184.453
Rezultat net
159.421
Angajați
5
Datorii
917.144
Active imobilizate
780.053
Active circulante
791.971
Capitaluri proprii
849.972
Venituri totale
2.184.453
Cheltuieli totale
2.003.187
Stocuri
21.806
Creanțe
749.588
Casă și conturi la bănci
20.577
Cheltuieli în avans
195.092
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.587.327
Rezultat net
819.888
Angajați
8
Datorii
1.055.947
Active imobilizate
919.739
Active circulante
1.148.795
Capitaluri proprii
1.292.236
Venituri totale
3.307.055
Cheltuieli totale
2.454.096
Stocuri
21.806
Creanțe
1.111.241
Casă și conturi la bănci
15.748
Cheltuieli în avans
279.649
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.869.159
Rezultat net
186.623
Angajați
6
Datorii
783.275
Active imobilizate
984.698
Active circulante
596.173
Capitaluri proprii
1.156.558
Venituri totale
1.871.067
Cheltuieli totale
1.665.733
Stocuri
23.051
Creanțe
455.166
Casă și conturi la bănci
117.956
Cheltuieli în avans
358.962
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.034.036
Rezultat net
490.819
Angajați
10
Datorii
270.543
Active imobilizate
798.230
Active circulante
512.070
Capitaluri proprii
1.049.776
Venituri totale
2.053.442
Cheltuieli totale
1.542.121
Stocuri
23.051
Creanțe
481.751
Casă și conturi la bănci
7.268
Cheltuieli în avans
10.019
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-02-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3181.765 lei81.740 lei19 lei0 lei6 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34098354
Număr de înregistrare
J2015000124100
Înmatriculare
12 februarie 2015
EUID
ROONRC.J2015000124100
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEEA INDUSTRIEI 3 Municipiul Râmnicu Sărat Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ALEEA INDUSTRIEI 3 Râmnicu Sărat BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 februarie 2015
Înregistrare fiscală
29 martie 2025
Telefon
0784008244 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EL BERJAOUI CRYSTEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RG CONFART DESIGN MANUFACTURE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2015
Înregistrare fiscală
12 februarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000124100
Cod CAEN
1421
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Contact și adrese

Telefon
0784008244 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR ALEEA INDUSTRIEI, NR.3
Cod poștal fiscal
125300
Strada sediului
Str ALEEA INDUSTRIEI
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Sărat
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
125300
Strada domiciliului fiscal
Str ALEEA INDUSTRIEI
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Sărat
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
125300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
3 iulie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul Râmnicu SăratAleea IndustrieiCAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI