Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RH CONSTRUCT SRL

RH CONSTRUCT SRL

CUI 18534370 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RH CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 364,7 K lei, față de 386,2 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât1%

Marja netă calculată este 1% în 2023, față de 79,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023364,7 K lei-5,6% față de anul anterior2022: 386.2292023: 364.742
Rezultat net 20233,5 K lei-98,9% față de anul anterior2020: 02021: -47.3692022: 307.5092023: 3.468
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-111,4 K leiCapitaluri devenite negative2020: -29.7332021: -77.1032022: 230.4052023: -111.373
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K386 K—2020—20212022: 386,2 K lei386,2 K20222023: 364,7 K lei364,7 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,8%79,6%202020212022: 79,6%79,6%20222023: 1%1%2023Reper 2023: mediana sectorului 10,2% · n=34.967

Cifra de afaceri: -5,6% față de anul anterior.Marjă netă 1% · -78,7 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022230,4 K lei
2023-111,4 K lei

Datorii raportate

2022774,9 K lei
2023433,2 K lei

Disponibilități bănești

202225,6 K lei
202323,4 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri—386,2 K lei364,7 K lei-5,6% față de anul anterior
Rezultat net-47,4 K lei307,5 K lei3,5 K lei-98,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-77,1 K lei230,4 K lei-111,4 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii1,1 mil. lei774,9 K lei433,2 K lei-44,1% față de anul anterior
Creanțe70,7 K lei74,1 K lei71,2 K lei-3,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă1%79,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 10,2% (n=34.967) · 2022: 17,8% (n=31.798)

Rezultat / active (A+B)1,1%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 3,1% (n=27.304) · 2022: 6,3% (n=24.534)

Rezultat / capitaluri proprii—133,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 32,8% (n=31.910) · 2022: 50,2% (n=29.778)

Vânzări per angajat364.742 lei386.229 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 105.454 lei (n=30.692) · 2022: 94.472 lei (n=27.317)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-34,6%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,6% (n=27.321) · 2022: 40,7% (n=24.554)

Datorii / active (A+B)134,6%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 59% (n=27.321) · 2022: 57% (n=24.554)

Ponderea activelor imobilizate70,6%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 16,9% (n=27.321) · 2022: 16% (n=24.554)

Active circulante / datorii totale0,22×1,3×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,23× (n=44.604) · 2022: 1,38× (n=40.682)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări70,2 zile69 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 99,2 zile (n=30.621) · 2022: 84,6 zile (n=26.937)

Stocuri în zile de vânzări—844,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 21,7 zile (n=17.549) · 2022: 23,4 zile (n=15.429)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
364.742
Rezultat net
3.468
Angajați
1
Datorii
433.167
Active imobilizate
227.249
Active circulante
94.545
Capitaluri proprii
-111.373
Venituri totale
36.885
Cheltuieli totale
32.756
Stocuri
—
Creanțe
71.172
Casă și conturi la bănci
23.373
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.229
Rezultat net
307.509
Angajați
1
Datorii
774.916
Active imobilizate
—
Active circulante
1.005.321
Capitaluri proprii
230.405
Venituri totale
386.229
Cheltuieli totale
67.133
Stocuri
905.682
Creanțe
74.054
Casă și conturi la bănci
25.585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-47.369
Angajați
1
Datorii
1.053.790
Active imobilizate
—
Active circulante
976.687
Capitaluri proprii
-77.103
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
47.369
Stocuri
905.683
Creanțe
70.691
Casă și conturi la bănci
313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
1.005.808
Active imobilizate
115
Active circulante
975.960
Capitaluri proprii
-29.733
Venituri totale
905.683
Cheltuieli totale
905.683
Stocuri
905.683
Creanțe
69.909
Casă și conturi la bănci
368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18534370
Număr de înregistrare
J12/1106/2006
Înmatriculare
30 martie 2006
EUID
ROONRC.J12/1106/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PAPIU ILARIAN 7 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPAN LAURA OVIDIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RH CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 18.04.2024
Înregistrare fiscală
30 martie 2006
Număr registrul comerțului
J12/1106/2006
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0264442040 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ALEXANDRU PAPIU ILARIAN, NR.7
Cod poștal fiscal
400255
Strada sediului
Str. Alexandru Papiu Ilarian
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400255
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Papiu Ilarian
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400255

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2016
TVA până la
18 aprilie 2024
Anulare operată la
18 aprilie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4523 Rev. 1Construcții de autostrăzi, drumuri, aerodroame și baze sportive

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

CAEN 4531 Rev. 1Lucrări de instalații electrice

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4533 Rev. 1Lucrări de instalații tehnico-sanitare

CAEN 4534 Rev. 1Alte lucrări de instalații

CAEN 4541 Rev. 1Lucrări de ipsoserie

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4545 Rev. 1Alte lucrări de finisare

CAEN 4550 Rev. 1Închirierea utilajelor de construcții și demolare, cu personalul de deservire aferent

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada Papiu IlarianCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI