Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RIM STAR RENTAL S.R.L.

RIM STAR RENTAL S.R.L.

CUI 38237404 · SRL· Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti· Alte activități referitoare la sănătatea umană

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RIM STAR RENTAL S.R.L. are sediul în Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti și raportează activitatea alte activități referitoare la sănătatea umană. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-97,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 6,5 K lei, față de 297,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-251,9%

Marja netă calculată este -251,9% în 2024, față de 14,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20246,5 K lei-97,8% față de anul anterior2020: 221.9252021: 270.7772022: 296.8432023: 297.2872024: 6.460
Rezultat net 2024-16,3 K lei-137,7% față de anul anterior2020: 59.6512021: 70.0942022: 65.3182023: 43.1992024: -16.270
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024341,1 K lei-4,6% față de anul anterior2020: 178.7632021: 248.8582022: 314.1762023: 357.3752024: 341.104
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K297 K2020: 221,9 K lei221,9 K20202021: 270,8 K lei270,8 K20212022: 296,8 K lei296,8 K20222023: 297,3 K lei297,3 K20232024: 6,5 K lei6,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-251,9%-112,5%26,9%Mediana sectorului (2024): 10,6% · n=47732020: 26,9%26,9%20202021: 25,9%25,9%20212022: 22%22%20222023: 14,5%14,5%20232024: -251,9%-251,9%2024

Cifra de afaceri: -97,8% față de anul anterior. Marja netă: -251,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii341,1 K lei-4,6% față de anul anterior
Datorii8,4 K lei-61,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri296,8 K lei297,3 K lei6,5 K lei-97,8% față de anul anterior
Rezultat net65,3 K lei43,2 K lei-16,3 K lei-137,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii314,2 K lei357,4 K lei341,1 K lei-4,6% față de anul anterior
Datorii4,1 K lei21,9 K lei8,4 K lei-61,7% față de anul anterior
Creanțe34,8 K lei369,4 K lei341,5 K lei-7,6% față de anul anterior
Angajați011+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-251,9%10,6%n=4.77314,5%15,9%n=4.639
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)97,6%31,5%n=3.94894,2%32,7%n=3.781
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2,4%57,3%n=3.9485,8%53,4%n=3.781
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%41,7%n=3.948-6,5%38,7%n=3.781
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-4,7%5,4%n=3.94311,4%7,4%n=3.778
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,8%47,7%n=3.79112,1%59,6%n=3.834
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii41,7×0,86×n=5.75718,46×1,01×n=5.684
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019.030,51 zile33,05 zilen=3.892447,37 zile42,42 zilen=3.721
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile11,21 zilen=1.9760 zile13,8 zilen=2.028
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați6.460 lei114.146 lein=3.362297.287 lei104.410 lein=3.242

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.460
Rezultat net
-16.270
Angajați
1
Datorii
8.380
Active imobilizate
0
Active circulante
349.484
Capitaluri proprii
341.104
Venituri totale
6.460
Cheltuieli totale
22.730
Stocuri
0
Creanțe
341.492
Casă și conturi la bănci
7.992
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.287
Rezultat net
43.199
Angajați
1
Datorii
21.870
Active imobilizate
-24.489
Active circulante
403.734
Capitaluri proprii
357.375
Venituri totale
297.287
Cheltuieli totale
251.115
Stocuri
0
Creanțe
369.438
Casă și conturi la bănci
34.296
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.843
Rezultat net
65.318
Angajați
0
Datorii
4.112
Active imobilizate
-24.489
Active circulante
342.777
Capitaluri proprii
314.176
Venituri totale
296.843
Cheltuieli totale
224.019
Stocuri
0
Creanțe
34.835
Casă și conturi la bănci
307.942
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.777
Rezultat net
70.094
Angajați
0
Datorii
17.391
Active imobilizate
-24.489
Active circulante
290.738
Capitaluri proprii
248.858
Venituri totale
270.777
Cheltuieli totale
192.560
Stocuri
0
Creanțe
21.050
Casă și conturi la bănci
269.688
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.925
Rezultat net
59.651
Angajați
0
Datorii
18.426
Active imobilizate
-24.489
Active circulante
221.678
Capitaluri proprii
178.763
Venituri totale
221.925
Cheltuieli totale
155.616
Stocuri
0
Creanțe
19.919
Casă și conturi la bănci
201.759
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-09-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-06-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38237404
Număr de înregistrare
J23/803/2019
Înmatriculare
20 februarie 2019
EUID
ROONRC.J23/803/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Stejarului 63-69 4 Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul DACIA 39 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 iunie 2023
Înregistrare fiscală
4 octombrie 2024
Telefon
0724527178 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KAZIZ MOHAMED TALEB

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RIM STAR RENTAL SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.06.2023
Înregistrare fiscală
19 septembrie 2017
Număr registrul comerțului
J40/10568/2023
Cod CAEN
8690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0724527178 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL DACIA, NR.39, ET.2, AP.3
Cod poștal fiscal
10404
Strada sediului
Bld. Dacia
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10404
Strada domiciliului fiscal
Bld. Dacia
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10404

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
4 septembrie 2024
Publicarea deciziei
4 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Fundeni, Comuna DobroeştiCAEN 8690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI