Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RITAVET MEDICA SRL

RITAVET MEDICA SRL

CUI 17201998 · SRL· Sat Drăgeşti, Comuna Drăgeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RITAVET MEDICA SRL are sediul în Sat Drăgeşti, Comuna Drăgeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+22,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 365,5 K lei, față de 299,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2025, față de 0,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+82,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025365,5 K lei+22,1% față de anul anterior2020: 65.4312021: 154.3252022: 169.1892023: 191.2392024: 299.3902025: 365.546
Rezultat net 20255,7 K lei+2.240,7% față de anul anterior2020: -21.3392021: 53.5112022: 44.2962023: 75.2362024: 2432025: 5.688
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 32021: 32024: 22025: 3
Capitaluri proprii 202591,2 K lei+6,7% față de anul anterior2020: -87.4482021: -33.9372022: 10.3592023: 85.2562024: 85.4992025: 91.187
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0183 K366 K2020: 65,4 K lei65,4 K20202021: 154,3 K lei154,3 K20212022: 169,2 K lei169,2 K20222023: 191,2 K lei191,2 K20232024: 299,4 K lei299,4 K20242025: 365,5 K lei365,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-32,6%3,4%39,3%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: -32,6%-32,6%20202021: 34,7%34,7%20212022: 26,2%26,2%20222023: 39,3%39,3%20232024: 0,1%0,1%20242025: 1,6%1,6%2025

Cifra de afaceri: +22,1% față de anul anterior. Marja netă: 1,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii91,2 K lei+6,7% față de anul anterior
Datorii61,9 K lei+67,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri191,2 K lei299,4 K lei365,5 K lei+22,1% față de anul anterior
Rezultat net75,2 K lei243 lei5,7 K lei+2.240,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii85,3 K lei85,5 K lei91,2 K lei+6,7% față de anul anterior
Datorii7,8 K lei37 K lei61,9 K lei+67,5% față de anul anterior
Creanțe25,7 K lei36,7 K lei67 K lei+82,8% față de anul anterior
Angajați—23+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,6%12,1%n=3.1340,1%9,6%n=3.217
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)59,6%43,9%n=2.756—48,2%n=2.794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,4%53,8%n=2.756—49,8%n=2.794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,4%27,5%n=2.756—28,8%n=2.794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,7%15,1%n=2.754—11,6%n=2.793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive6,2%48,2%n=2.7140,3%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,41×1,27×n=3.4583,31×1,27×n=3.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36065,98 zile24,58 zilen=2.88444,07 zile29,37 zilen=2.931
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,12 zile40,77 zilen=2.49662,17 zile45,24 zilen=2.505
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați121.849 lei185.535 lein=2.777149.695 lei156.461 lein=2.851

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
365.546
Rezultat net
5.688
Angajați
3
Datorii
61.902
Active imobilizate
3.716
Active circulante
149.373
Capitaluri proprii
91.187
Venituri totale
365.567
Cheltuieli totale
354.509
Stocuri
17.385
Creanțe
67.000
Casă și conturi la bănci
64.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.390
Rezultat net
243
Angajați
2
Datorii
36.967
Active imobilizate
—
Active circulante
122.466
Capitaluri proprii
85.499
Venituri totale
299.421
Cheltuieli totale
295.386
Stocuri
51.700
Creanțe
36.652
Casă și conturi la bănci
34.114
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.239
Rezultat net
75.236
Angajați
—
Datorii
7.796
Active imobilizate
1.519
Active circulante
91.533
Capitaluri proprii
85.256
Venituri totale
191.338
Cheltuieli totale
114.227
Stocuri
—
Creanțe
25.687
Casă și conturi la bănci
65.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.189
Rezultat net
44.296
Angajați
—
Datorii
175.810
Active imobilizate
4.286
Active circulante
181.883
Capitaluri proprii
10.359
Venituri totale
169.305
Cheltuieli totale
123.423
Stocuri
—
Creanțe
15.732
Casă și conturi la bănci
166.151
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.325
Rezultat net
53.511
Angajați
3
Datorii
167.263
Active imobilizate
7.053
Active circulante
126.273
Capitaluri proprii
-33.937
Venituri totale
154.362
Cheltuieli totale
99.945
Stocuri
—
Creanțe
26.248
Casă și conturi la bănci
100.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.431
Rezultat net
-21.339
Angajați
3
Datorii
156.809
Active imobilizate
—
Active circulante
69.361
Capitaluri proprii
-87.448
Venituri totale
68.945
Cheltuieli totale
89.737
Stocuri
—
Creanțe
34.244
Casă și conturi la bănci
35.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17201998
Număr de înregistrare
J2005000247059
Înmatriculare
4 februarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000247059
Formă juridică
SRL
Sediu social
DRĂGEŞTI 177 Sat Drăgeşti, Comuna Drăgeşti Bihor
Adresă fiscală
DRĂGEŞTI 177 Drăgeşti BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2005
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2025
Telefon
0740316295 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÂLCEA MARGARETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RITAVET MEDICA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2005
Înregistrare fiscală
4 februarie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000247059
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0740316295 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT DRĂGEŞTI COM. DRĂGEŞTI, DRĂGEŞTI, NR.177, CARTE FUNCIARĂ - 52834 DRĂGEȘTI 96 MP CONSTRUCȚII ȘI 200 MP TEREN - PARCARE
Strada sediului
DRĂGEŞTI
Numărul sediului
177
Localitatea sediului
Sat Drăgeşti Com. Drăgeşti
Județul sediului
BIHOR
Detalii sediu
CARTE FUNCIARĂ - 52834 DRĂGEȘTI 96 MP CONSTRUCȚII ȘI 200 MP TEREN - PARCARE
Strada domiciliului fiscal
DRĂGEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
177
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Drăgeşti Com. Drăgeşti
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Detalii domiciliu fiscal
CARTE FUNCIARĂ - 52834 DRĂGEȘTI 96 MP CONSTRUCȚII ȘI 200 MP TEREN - PARCARE

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7500 Rev. 3Activități veterinare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Drăgeşti, Comuna DrăgeştiCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI