Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RITMO COM SRL

RITMO COM SRL

CUI 5519247 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RITMO COM SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,9 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,7%

Marja netă calculată este 3,7% în 2025, față de 4,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,9%

Datoriile raportate sunt 392,2 K lei în 2025, față de 412,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 mil. lei-6,9% față de anul anterior2020: 1.613.3202021: 1.586.8232022: 1.801.4322023: 1.992.7202024: 2.040.7772025: 1.899.154
Rezultat net 202570,7 K lei-21,5% față de anul anterior2020: 18.8132021: 12.4592022: 27.0812023: 124.2272024: 90.0942025: 70.713
Angajați 202518-5,3% față de anul anterior2020: 212021: 192022: 192023: 182024: 192025: 18
Capitaluri proprii 2025170,2 K lei-32,7% față de anul anterior2020: 140.2612021: 126.4042022: 116.6432023: 201.7402024: 252.8332025: 170.213
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 1,9 mil. lei1,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,1%6,2%2020: 1,2%1,2%20202021: 0,8%0,8%20212022: 1,5%1,5%20222023: 6,2%6,2%20232024: 4,4%4,4%20242025: 3,7%3,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,5% · n=80

Cifra de afaceri: -6,9% față de anul anterior.Marjă netă 3,7% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024252,8 K lei
2025170,2 K lei

Datorii raportate

2024412,5 K lei
2025392,2 K lei

Disponibilități bănești

202423,4 K lei
202526,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2 mil. lei1,9 mil. lei-6,9% față de anul anterior
Rezultat net124,2 K lei90,1 K lei70,7 K lei-21,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii201,7 K lei252,8 K lei170,2 K lei-32,7% față de anul anterior
Datorii579,7 K lei412,5 K lei392,2 K lei-4,9% față de anul anterior
Creanțe618,2 K lei547,8 K lei445,5 K lei-18,7% față de anul anterior
Angajați181918-5,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,7%4,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,5% (n=80) · 2024: 0,9% (n=121)

Rezultat / active (A+B)12,7%13,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=80) · 2024: 0% (n=116)

Rezultat / capitaluri proprii41,5%35,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=70) · 2024: 3,4% (n=103)

Vânzări per angajat105.509 lei107.409 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 125.300 lei (n=63) · 2024: 84.584 lei (n=89)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)30,5%38%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=80) · 2024: 33,9% (n=116)

Datorii / active (A+B)70,2%62,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62% (n=80) · 2024: 71,1% (n=116)

Ponderea activelor imobilizate12,3%13%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=80) · 2024: 15,6% (n=116)

Active circulante / datorii totale1,25×1,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,08× (n=108) · 2024: 0,89× (n=162)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări84,4 zile96,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,7 zile (n=77) · 2024: 73,2 zile (n=114)

Stocuri în zile de vânzări3,5 zile1,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 36,9 zile (n=64) · 2024: 84 zile (n=92)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.899.154
Rezultat net
70.713
Angajați
18
Datorii
392.185
Active imobilizate
68.576
Active circulante
489.868
Capitaluri proprii
170.213
Venituri totale
1.901.318
Cheltuieli totale
1.812.091
Stocuri
18.304
Creanțe
445.509
Casă și conturi la bănci
26.055
Cheltuieli în avans
3.954
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.040.777
Rezultat net
90.094
Angajați
19
Datorii
412.474
Active imobilizate
86.653
Active circulante
577.832
Capitaluri proprii
252.833
Venituri totale
2.037.666
Cheltuieli totale
1.913.677
Stocuri
6.644
Creanțe
547.794
Casă și conturi la bănci
23.394
Cheltuieli în avans
822
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.992.720
Rezultat net
124.227
Angajați
18
Datorii
579.734
Active imobilizate
117.866
Active circulante
663.608
Capitaluri proprii
201.740
Venituri totale
1.961.136
Cheltuieli totale
1.806.323
Stocuri
16.158
Creanțe
618.229
Casă și conturi la bănci
29.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.801.432
Rezultat net
27.081
Angajați
19
Datorii
539.201
Active imobilizate
120.261
Active circulante
535.583
Capitaluri proprii
116.643
Venituri totale
1.796.472
Cheltuieli totale
1.758.479
Stocuri
85.460
Creanțe
461.366
Casă și conturi la bănci
-11.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.586.823
Rezultat net
12.459
Angajați
19
Datorii
500.997
Active imobilizate
177.121
Active circulante
450.280
Capitaluri proprii
126.404
Venituri totale
1.586.823
Cheltuieli totale
1.566.498
Stocuri
118.713
Creanțe
382.129
Casă și conturi la bănci
-50.562
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.613.320
Rezultat net
18.813
Angajați
21
Datorii
471.757
Active imobilizate
224.793
Active circulante
387.225
Capitaluri proprii
140.261
Venituri totale
1.613.320
Cheltuieli totale
1.585.773
Stocuri
61.233
Creanțe
275.643
Casă și conturi la bănci
50.349
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-04-19 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5519247
Număr de înregistrare
J1994000650109
Înmatriculare
13 aprilie 1994
EUID
ROONRC.J1994000650109
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nae Stănescu 10 Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Str Nae Stănescu 10 Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 aprilie 1994
Înregistrare fiscală
29 mai 2026
Telefon
0238446195 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONSTANTIN MARIANA
administrator
CONSTANTIN ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RITMO COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.04.1994
Înregistrare fiscală
19 aprilie 1994
Număr registrul comerțului
J1994000650109
Cod CAEN
1422
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0238446195 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. NAE STĂNESCU, NR.10
Strada sediului
Str. Nae Stănescu
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Str. Nae Stănescu
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1310 Rev. 3Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 1410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI