Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RIVULUS DEVELOPMENT SRL

RIVULUS DEVELOPMENT SRL

CUI 31225119 · SRL· Municipiul Baia Mare· Activități ale agențiilor de publicitate

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

RIVULUS DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Baia Mare și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 leiFără an comparabil2020: 184.4672021: 129.0882022: 1.7222023: 17.8672024: 0
Rezultat net 2024-141 leiFără an comparabil2020: 11.5732021: -589.6252022: -192.8962023: -75.0912024: -141
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 22023: 0
Capitaluri proprii 2024-913,3 K leiFără an comparabil2020: 143.5272021: -504.2072022: -697.1032023: -772.1942024: -913.284
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate092 K184 K2020: 184,5 K lei184,5 K20202021: 129,1 K lei129,1 K20212022: 1,7 K lei1,7 K20222023: 17,9 K lei17,9 K20232024: 0 lei02024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11.201,9%-5.595,4%11,1%2020: 6,3%6,3%20202021: -456,8%-456,8%20212022: -11.201,9%-11.201,9%20222023: -420,3%-420,3%20232024Reper 2024: mediana sectorului 11,1% · n=594

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-913,3 K lei

Datorii raportate

2024913,3 K lei

Disponibilități bănești

2024—

Capital de lucru net

2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 K lei17,9 K lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net-192,9 K lei-75,1 K lei-141 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-697,1 K lei-772,2 K lei-913,3 K leiFără an comparabil
Datorii948,9 K lei971,2 K lei913,3 K leiFără an comparabil
Creanțe29,4 K lei40,3 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați20—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-141
Angajați
—
Datorii
913.284
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-913.284
Venituri totale
766
Cheltuieli totale
907
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.867
Rezultat net
-75.091
Angajați
0
Datorii
971.182
Active imobilizate
135.348
Active circulante
63.640
Capitaluri proprii
-772.194
Venituri totale
17.868
Cheltuieli totale
92.959
Stocuri
16.327
Creanțe
40.306
Casă și conturi la bănci
7.007
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.722
Rezultat net
-192.896
Angajați
2
Datorii
948.940
Active imobilizate
200.395
Active circulante
51.442
Capitaluri proprii
-697.103
Venituri totale
1.724
Cheltuieli totale
194.568
Stocuri
16.327
Creanțe
29.417
Casă și conturi la bănci
5.698
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.088
Rezultat net
-589.625
Angajați
1
Datorii
924.043
Active imobilizate
335.448
Active circulante
84.388
Capitaluri proprii
-504.207
Venituri totale
166.874
Cheltuieli totale
754.849
Stocuri
16.327
Creanțe
31.549
Casă și conturi la bănci
36.512
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.467
Rezultat net
11.573
Angajați
1
Datorii
96.149
Active imobilizate
105.891
Active circulante
133.785
Capitaluri proprii
143.527
Venituri totale
189.949
Cheltuieli totale
176.532
Stocuri
20.590
Creanțe
108.469
Casă și conturi la bănci
4.726
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-03
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-02-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-03 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-03.

Procedura falimentului2762/100/2021 · Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 14/12/2021

1 dosar de insolvență

2762/100/2021 Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 14.12.2021

Practician în insolvență: INSOLVENŢA SM SPRL · office@insolventasm.ro

69 publicări în BPI

Subpoena

01/09/2026 · BPI 21 505 din 02/09/2026

Report 560

24/02/2026 · BPI 5 344 din 26/02/2026

Report 436

11/02/2026 · BPI 3 746 din 11/02/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 303

27/01/2026 · BPI 2 548 din 30/01/2026

Summons 166

12/01/2026 · BPI 1 296 din 19/01/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 109

05/01/2026 · BPI 149 din 08/01/2026

Summons 2632

17/12/2025 · BPI 28 665 din 23/12/2025

Summons 2536

04/12/2025 · BPI 27 939 din 16/12/2025

Summons 2343

07/11/2025 · BPI 24 699 din 11/11/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 2126

06/10/2025 · BPI 21 841 din 09/10/2025

Summons 2034

22/09/2025 · BPI 20 620 din 23/09/2025

Report 1893

27/08/2025 · BPI 19 117 din 02/09/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 1845

18/08/2025 · BPI 18 244 din 19/08/2025

Summons 1791

05/08/2025 · BPI 17 540 din 05/08/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 1790

04/08/2025 · BPI 17 515 din 05/08/2025

Summons 1662

17/07/2025 · BPI 16 946 din 25/07/2025

Summons 908

10/04/2025 · BPI 8 210 din 15/04/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 551

28/02/2025 · BPI 4 806 din 06/03/2025

Summons 413

13/02/2025 · BPI 3 329 din 18/02/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 284

28/01/2025 · BPI 2 252 din 05/02/2025

Report 190

15/01/2025 · BPI 2 003 din 03/02/2025

Summons 145

13/01/2025 · BPI 971 din 20/01/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 2900

22/11/2024 · BPI 21 811 din 04/12/2024

Summons 2790

12/11/2024 · BPI 20 252 din 13/11/2024

Debt record 2258

23/09/2024 · BPI 17 044 din 01/10/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 1972

19/08/2024 · BPI 14 548 din 22/08/2024

Debt record 1933

09/08/2024 · BPI 14 248 din 14/08/2024

Summons 1845

02/08/2024 · BPI 13 944 din 08/08/2024

Judgement 671

14/06/2024 · BPI 12 378 din 04/07/2024

Communication

14/06/2024 · BPI 12 378 din 04/07/2024

Notification 1571

25/06/2024 · BPI 11 928 din 26/06/2024

Subpoena

18/01/2024 · BPI 1 845 din 31/01/2024

Report 2509

25/09/2023 · BPI 15 444 din 29/09/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 2492

22/09/2023 · BPI 15 180 din 26/09/2023

Summons 2403

13/09/2023 · BPI 14 476 din 14/09/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 1601

29/05/2023 · BPI 9 311 din 30/05/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 1495

18/05/2023 · BPI 8 775 din 23/05/2023

Summons 1496

18/05/2023 · BPI 8 707 din 22/05/2023

Report 1369

05/05/2023 · BPI 7 842 din 09/05/2023

Summons 1365

05/05/2023 · BPI 7 797 din 08/05/2023

Debt record 884

14/03/2023 · BPI 5 007 din 21/03/2023

Judgement 117

03/02/2023 · BPI 2 524 din 09/02/2023

Communication

03/02/2023 · BPI 2 524 din 09/02/2023

Report 235

16/01/2023 · BPI 1 277 din 25/01/2023

Subpoena

03/01/2022 · BPI 61 din 03/01/2023

Report 4980

13/12/2022 · BPI 20 328 din 14/12/2022

Report 4724

14/11/2022 · BPI 18 492 din 14/11/2022

Report 4542

28/10/2022 · BPI 17 576 din 31/10/2022

Other procedural documents - courts/practitioners 4539

27/10/2022 · BPI 17 548 din 31/10/2022

Notice 4463

20/10/2022 · BPI 17 117 din 24/10/2022

Report 4203

28/09/2022 · BPI 16 324 din 11/10/2022

Notice 4233

30/09/2022 · BPI 16 052 din 06/10/2022

Report 3918

29/08/2022 · BPI 13 772 din 30/08/2022

Debt record 3917

29/08/2022 · BPI 13 770 din 30/08/2022

Notice 3722

08/08/2022 · BPI 12 996 din 09/08/2022

Report 3522

19/07/2022 · BPI 12 275 din 21/07/2022

Report 3282

29/06/2022 · BPI 11 521 din 05/07/2022

Report 2911

26/05/2022 · BPI 9 239 din 27/05/2022

Report 2321

26/04/2022 · BPI 7 744 din 05/05/2022

Report 1978

28/03/2022 · BPI 5 731 din 31/03/2022

Report 1647

25/02/2022 · BPI 3 686 din 01/03/2022

Other procedural documents - courts/practitioners 1573

22/02/2022 · BPI 3 414 din 24/02/2022

Debt record 1482

15/02/2022 · BPI 3 044 din 18/02/2022

Report 1209

20/01/2022 · BPI 1 364 din 26/01/2022

Subpoena

13/01/2022 · BPI 1 089 din 20/01/2022

Notification 5689

27/12/2021 · BPI 273 din 06/01/2022

Report 1016

05/01/2022 · BPI 225 din 06/01/2022

Conclusion 1711

14/12/2021 · BPI 21 375 din 16/12/2021

Communication

14/12/2021 · BPI 21 375 din 16/12/2021

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31225119
Număr de înregistrare
J24/140/2013
Înmatriculare
13 februarie 2013
EUID
ROONRC.J24/140/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU ODOBESCU 3 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ALEXANDRU ODOBESCU 3 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 februarie 2013
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
INSOLVENŢA SM SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RIVULUS DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.2013
Înregistrare fiscală
13 februarie 2013
Număr registrul comerțului
J24/140/2013
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. ALEXANDRU ODOBESCU, NR.3, AP.18
Cod poștal fiscal
430101
Strada sediului
Str. Alexandru Odobescu
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430101
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Odobescu
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430101

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
15 septembrie 2017
Perioada 2: TVA de la
25 februarie 2013
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
3 august 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 mai 2021
Actualizare TVA la încasare
29 aprilie 2021
Publicare TVA la încasare
30 aprilie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-03Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI