Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RO SMT TEHNOLOGIE SRL

RO SMT TEHNOLOGIE SRL

CUI 25383181 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RO SMT TEHNOLOGIE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-70,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 14,8 K lei, față de 49,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9,9%

Marja netă calculată este -9,9% în 2025, față de 9,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+27,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514,8 K lei-70,4% față de anul anterior2020: 143.1432021: 263.0732022: 114.7632023: 33.8192024: 49.8322025: 14.767
Rezultat net 2025-1,5 K lei-130% față de anul anterior2020: 14.7082021: 1.6042022: 36.8912023: -8.2972024: 4.8502025: -1.457
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202543,5 K lei-35,2% față de anul anterior2020: 145.6292021: 147.2332022: 152.5452023: 144.2482024: 67.2202025: 43.541
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0132 K263 K2020: 143,1 K lei143,1 K20202021: 263,1 K lei263,1 K20212022: 114,8 K lei114,8 K20222023: 33,8 K lei33,8 K20232024: 49,8 K lei49,8 K20242025: 14,8 K lei14,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,5%3,8%32,1%Mediana sectorului (2025): 8,2% · n=8132020: 10,3%10,3%20202021: 0,6%0,6%20212022: 32,1%32,1%20222023: -24,5%-24,5%20232024: 9,7%9,7%20242025: -9,9%-9,9%2025

Cifra de afaceri: -70,4% față de anul anterior. Marja netă: -9,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii43,5 K lei-35,2% față de anul anterior
Datorii48,4 K lei-0,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri33,8 K lei49,8 K lei14,8 K lei-70,4% față de anul anterior
Rezultat net-8,3 K lei4,9 K lei-1,5 K lei-130% față de anul anterior
Capitaluri proprii144,2 K lei67,2 K lei43,5 K lei-35,2% față de anul anterior
Datorii27,7 K lei48,8 K lei48,4 K lei-0,9% față de anul anterior
Creanțe143,3 K lei52,2 K lei66,6 K lei+27,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9,9%8,2%n=8139,7%8,3%n=1.195
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-3,3%21,4%n=7697,2%23,6%n=1.150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,9×1,32×n=1.0102,38×1,35×n=1.465
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.624,57 zile86,81 zilen=800376,83 zile76,74 zilen=1.164
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36040,25 zile65,41 zilen=67111,93 zile60,43 zilen=987

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.767
Rezultat net
-1.457
Angajați
—
Datorii
48.355
Active imobilizate
—
Active circulante
91.842
Capitaluri proprii
43.541
Venituri totale
17.771
Cheltuieli totale
18.867
Stocuri
1.651
Creanțe
66.639
Casă și conturi la bănci
23.552
Cheltuieli în avans
54
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.832
Rezultat net
4.850
Angajați
—
Datorii
48.801
Active imobilizate
—
Active circulante
115.968
Capitaluri proprii
67.220
Venituri totale
49.844
Cheltuieli totale
43.436
Stocuri
1.651
Creanțe
52.161
Casă și conturi la bănci
62.156
Cheltuieli în avans
53
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.819
Rezultat net
-8.297
Angajați
—
Datorii
27.731
Active imobilizate
—
Active circulante
171.979
Capitaluri proprii
144.248
Venituri totale
30.020
Cheltuieli totale
38.317
Stocuri
12.758
Creanțe
143.306
Casă și conturi la bănci
15.915
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.763
Rezultat net
36.891
Angajați
1
Datorii
35.254
Active imobilizate
—
Active circulante
187.799
Capitaluri proprii
152.545
Venituri totale
94.243
Cheltuieli totale
56.224
Stocuri
25.661
Creanțe
42.734
Casă și conturi la bănci
119.404
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.073
Rezultat net
1.604
Angajați
1
Datorii
128.903
Active imobilizate
—
Active circulante
276.136
Capitaluri proprii
147.233
Venituri totale
254.249
Cheltuieli totale
250.249
Stocuri
53.652
Creanțe
80.356
Casă și conturi la bănci
142.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.143
Rezultat net
14.708
Angajați
1
Datorii
109.153
Active imobilizate
—
Active circulante
254.782
Capitaluri proprii
145.629
Venituri totale
143.389
Cheltuieli totale
127.244
Stocuri
118.233
Creanțe
53.208
Casă și conturi la bănci
83.341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 70% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-07-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25383181
Număr de înregistrare
J12/788/2009
Înmatriculare
1 aprilie 2009
EUID
ROONRC.J12/788/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
CERNEI 7 7 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. CERNEI 7 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
19 iulie 2010
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0264413130 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SERBAN MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RO SMT TEHNOLOGIE SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 19.07.2010
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2009
Număr registrul comerțului
J12/788/2009
Cod CAEN
4669
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CERNEI, NR.7, BL.7, SC.1, AP.39
Cod poștal fiscal
400637
Strada sediului
Str. Cernei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400637
Strada domiciliului fiscal
Str. Cernei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400637

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 aprilie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2016
Actualizare TVA la încasare
21 decembrie 2015
Publicare TVA la încasare
22 decembrie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4663 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4669
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI