Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROA FASHION TEX S.R.L.

ROA FASHION TEX S.R.L.

CUI 46283150 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ROA FASHION TEX S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+37,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 290,3 K lei, față de 211,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut46,5%

Marja netă calculată este 46,5% în 2025, față de 42,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.707,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025290,3 K lei+37,5% față de anul anterior2022: 173.5902023: 294.0212024: 211.1792025: 290.314
Rezultat net 2025134,9 K lei+51,3% față de anul anterior2022: 129.4082023: 176.3402024: 89.1802025: 134.922
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025135,2 K lei-49,8% față de anul anterior2022: 129.6082023: 250.9482024: 269.1292025: 135.162
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K294 K2022: 173,6 K lei173,6 K20222023: 294 K lei294 K20232024: 211,2 K lei211,2 K20242025: 290,3 K lei290,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,3%74,5%Mediana sectorului (2025): 13,4% · n=9392022: 74,5%74,5%20222023: 60%60%20232024: 42,2%42,2%20242025: 46,5%46,5%2025

Cifra de afaceri: +37,5% față de anul anterior. Marja netă: 46,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii135,2 K lei-49,8% față de anul anterior
Datorii116,2 K lei+9.537,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri294 K lei211,2 K lei290,3 K lei+37,5% față de anul anterior
Rezultat net176,3 K lei89,2 K lei134,9 K lei+51,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii250,9 K lei269,1 K lei135,2 K lei-49,8% față de anul anterior
Datorii321 lei1,2 K lei116,2 K lei+9.537,9% față de anul anterior
Creanțe6,6 K lei4,6 K lei82,8 K lei+1.707,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri46,5%13,4%n=93942,2%13,1%n=848
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,8%40,7%n=81499,6%43,9%n=733
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,2%58,6%n=8140,4%55,3%n=733
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,6%18,2%n=8142,3%18,5%n=733
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)53,7%16,4%n=81433%14,1%n=733
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%63%n=82733,1%47,5%n=734
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,11×1,22×n=1.100218,91×1,21×n=1.015
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360102,72 zile46,12 zilen=8657,81 zile33,22 zilen=779
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360113,44 zile68,29 zilen=867161,55 zile68,11 zilen=772
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați290.314 lei326.197 lein=769211.179 lei304.819 lein=699

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.314
Rezultat net
134.922
Angajați
1
Datorii
116.233
Active imobilizate
6.539
Active circulante
244.856
Capitaluri proprii
135.162
Venituri totale
289.572
Cheltuieli totale
151.805
Stocuri
91.480
Creanțe
82.839
Casă și conturi la bănci
70.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.179
Rezultat net
89.180
Angajați
1
Datorii
1.206
Active imobilizate
6.328
Active circulante
264.007
Capitaluri proprii
269.129
Venituri totale
210.897
Cheltuieli totale
119.605
Stocuri
94.769
Creanțe
4.584
Casă și conturi la bănci
164.654
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.021
Rezultat net
176.340
Angajați
1
Datorii
321
Active imobilizate
9.492
Active circulante
241.777
Capitaluri proprii
250.948
Venituri totale
295.423
Cheltuieli totale
116.584
Stocuri
103.762
Creanțe
6.598
Casă și conturi la bănci
131.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.590
Rezultat net
129.408
Angajați
1
Datorii
23.177
Active imobilizate
3.990
Active circulante
148.795
Capitaluri proprii
129.608
Venituri totale
174.963
Cheltuieli totale
43.819
Stocuri
21.344
Creanțe
3.213
Casă și conturi la bănci
124.238
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-06-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46283150
Număr de înregistrare
J2022011067409
Înmatriculare
10 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022011067409
Formă juridică
SRL
Sediu social
AUREL PERŞU 148 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str AUREL PERŞU 148 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 iunie 2022
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHE FLORENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROA FASHION TEX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.2022
Înregistrare fiscală
10 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022011067409
Cod CAEN
4774
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR AUREL PERŞU, NR.148, PARTER, AP.4
Strada sediului
Str. Aurel Perşu
Numărul sediului
148
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Aurel Perşu
Numărul domiciliului fiscal
148
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1414 Rev. 2Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 1520 Rev. 2Fabricarea încălțămintei

CAEN 4774 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4774
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI