Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROAL PARTS GROUP S.R.L.

ROAL PARTS GROUP S.R.L.

CUI 40347956 · SRL· Sat Viziru, Comuna Viziru· Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-09-11. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ROAL PARTS GROUP S.R.L. are sediul în Sat Viziru, Comuna Viziru și raportează activitatea comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-09-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-11,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 495,2 K lei, față de 560 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut-52,5%

Marja netă calculată este -52,5% în 2021, față de -91,5% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021495,2 K lei-11,6% față de anul anterior2020: 560.0402021: 495.233
Rezultat net 2021-260 K lei+49,3% față de anul anterior2020: -512.6542021: -260.047
Angajați 20212-60% față de anul anterior2020: 52021: 2
Capitaluri proprii 2021-769,5 K lei-51% față de anul anterior2020: -509.4912021: -769.538
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0280 K560 K2020: 560 K lei560 K20202021: 495,2 K lei495,2 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-91,5%-43,2%5,2%Mediana sectorului (2021): 5,2% · n=42042020: -91,5%-91,5%20202021: -52,5%-52,5%2021

Cifra de afaceri: -11,6% față de anul anterior. Marja netă: -52,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii-769,5 K lei-51% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei+27,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri560 K lei495,2 K lei-11,6% față de anul anterior
Rezultat net-512,7 K lei-260 K lei+49,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-509,5 K lei-769,5 K lei-51% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei1,4 mil. lei+27,9% față de anul anterior
Creanțe128,8 K lei86,9 K lei-32,5% față de anul anterior
Angajați52-60% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-52,5%5,2%n=4.204-91,5%4,4%n=4.099
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-125,8%32,8%n=3.290-89,2%27,9%n=3.294
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)225,8%66,3%n=3.290189,2%71,2%n=3.294
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,1%12,3%n=3.2901,8%13,4%n=3.294
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-42,5%5,8%n=3.289-89,8%3,9%n=3.293
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,44×1,16×n=4.8530,52×1,09×n=4.793
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36063,16 zile18,81 zilen=3.59182,8 zile19,54 zilen=3.534
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360376,67 zile90,83 zilen=3.918277,02 zile98,5 zilen=3.852
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați247.617 lei242.405 lein=3.095112.008 lei207.852 lein=3.045

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.233
Rezultat net
-260.047
Angajați
2
Datorii
1.381.388
Active imobilizate
500
Active circulante
611.350
Capitaluri proprii
-769.538
Venituri totale
495.233
Cheltuieli totale
755.280
Stocuri
518.166
Creanțe
86.888
Casă și conturi la bănci
6.296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.040
Rezultat net
-512.654
Angajați
5
Datorii
1.080.440
Active imobilizate
10.244
Active circulante
560.705
Capitaluri proprii
-509.491
Venituri totale
559.879
Cheltuieli totale
1.067.930
Stocuri
430.946
Creanțe
128.802
Casă și conturi la bănci
957
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-09-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

149.885 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-09-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

149.885 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat40.570 lei4.944 lei45.514 lei45.514 lei0 lei
Asigurări sociale66.254 lei9.920 lei76.174 lei76.174 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate24.377 lei3.820 lei28.197 lei28.197 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40347956
Număr de înregistrare
J9/942/2018
Înmatriculare
21 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J9/942/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
IANCU DE HUNEDOARA 71 Sat Viziru, Comuna Viziru Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. IANCU DE HUNEDOARA 71 Viziru BRĂILA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
CII RUSĂNESCU ANDREEA - LILIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROAL PARTS GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2018
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J09/942/2018
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Însurăţei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, SAT VIZIRU COM. VIZIRU, STR. IANCU DE HUNEDOARA, NR.71, CONSTRUCTIA C1, CAMERA 3
Cod poștal fiscal
817215
Strada sediului
Str. Iancu de Hunedoara
Numărul sediului
71
Localitatea sediului
Sat Viziru Com. Viziru
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
817215
Detalii sediu
constructia C1, camera 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Iancu de Hunedoara
Numărul domiciliului fiscal
71
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Viziru Com. Viziru
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
817215
Detalii domiciliu fiscal
constructia C1, camera 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
5 februarie 2019
TVA până la
31 ianuarie 2023
Anulare operată la
1 februarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
11 septembrie 2023
Publicarea deciziei
11 septembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaSat Viziru, Comuna ViziruCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI