Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROBUST SRL

ROBUST SRL

CUI 8177742 · SRL· Municipiul Sighetu Marmaţiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ROBUST SRL are sediul în Municipiul Sighetu Marmaţiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-26,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 14,3 K lei, față de 19,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-6,1%

Marja netă calculată este -6,1% în 2025, față de -57,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+154,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514,3 K lei-26,3% față de anul anterior2020: 55.6002021: 171.8242022: 53.5372023: 34.4502024: 19.3802025: 14.285
Rezultat net 2025-871 leiPierdere redusă cu 92,2%2020: 5.6472021: 78.9262022: -14.5152023: -12.8902024: -11.1892025: -871
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202532 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 139.1422021: 102.9472022: 56.9322023: 44.0412024: 32.8522025: 31.981
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate086 K172 K2020: 55,6 K lei55,6 K20202021: 171,8 K lei171,8 K20212022: 53,5 K lei53,5 K20222023: 34,5 K lei34,5 K20232024: 19,4 K lei19,4 K20242025: 14,3 K lei14,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,7%-5,9%45,9%2020: 10,2%10,2%20202021: 45,9%45,9%20212022: -27,1%-27,1%20222023: -37,4%-37,4%20232024: -57,7%-57,7%20242025: -6,1%-6,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: -26,3% față de anul anterior.Marjă netă -6,1% · +51,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202432,9 K lei
202532 K lei

Datorii raportate

20240 lei
2025160 lei

Disponibilități bănești

202420,5 K lei
202519,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri34,5 K lei19,4 K lei14,3 K lei-26,3% față de anul anterior
Rezultat net-12,9 K lei-11,2 K lei-871 leiPierdere redusă cu 92,2%
Capitaluri proprii44 K lei32,9 K lei32 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei160 leiDe la 0 la 160 lei
Creanțe4,3 K lei3,3 K lei8,4 K lei+154,8% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-6,1%-57,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)-2,7%-34,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Rezultat / capitaluri proprii-2,7%-34,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=5.364) · 2024: 44,3% (n=5.516)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)99,5%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)0,5%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate14,1%27,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale172,55×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări211,3 zile61,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.285
Rezultat net
-871
Angajați
—
Datorii
160
Active imobilizate
4.533
Active circulante
27.608
Capitaluri proprii
31.981
Venituri totale
14.286
Cheltuieli totale
14.805
Stocuri
—
Creanțe
8.385
Casă și conturi la bănci
19.223
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.380
Rezultat net
-11.189
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
9.037
Active circulante
23.815
Capitaluri proprii
32.852
Venituri totale
19.381
Cheltuieli totale
30.570
Stocuri
—
Creanțe
3.291
Casă și conturi la bănci
20.524
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.450
Rezultat net
-12.890
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
24.446
Active circulante
19.595
Capitaluri proprii
44.041
Venituri totale
35.461
Cheltuieli totale
48.351
Stocuri
—
Creanțe
4.291
Casă și conturi la bănci
15.304
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.537
Rezultat net
-14.515
Angajați
—
Datorii
1.574
Active imobilizate
38.204
Active circulante
20.302
Capitaluri proprii
56.932
Venituri totale
63.239
Cheltuieli totale
76.341
Stocuri
—
Creanțe
2.044
Casă și conturi la bănci
18.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.824
Rezultat net
78.926
Angajați
—
Datorii
7.855
Active imobilizate
38.227
Active circulante
72.575
Capitaluri proprii
102.947
Venituri totale
171.832
Cheltuieli totale
88.771
Stocuri
3.970
Creanțe
4.684
Casă și conturi la bănci
63.921
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.600
Rezultat net
5.647
Angajați
—
Datorii
2.110
Active imobilizate
22.332
Active circulante
118.920
Capitaluri proprii
139.142
Venituri totale
55.618
Cheltuieli totale
48.348
Stocuri
—
Creanțe
2.434
Casă și conturi la bănci
116.486
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-12-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-03-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8177742
Număr de înregistrare
J24/142/1996
Înmatriculare
15 februarie 1996
EUID
ROONRC.J24/142/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII 24 Municipiul Sighetu Marmaţiei Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. UNIRII 24 Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 1996
Înregistrare fiscală
28 martie 2023
Telefon
0262312436 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BALÁZS FÜLÖP TIBOR-ZOLTÁN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROBUST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.1996
Înregistrare fiscală
1 martie 1996
Număr registrul comerțului
J24/142/1996
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Telefon
0262312436 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. UNIRII, NR.24, AP.27
Cod poștal fiscal
435500
Strada sediului
Str. UNIRII
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435500
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Serviciul Public Local Salsig1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 decembrie 2024Achiziție directă

Elaborare documentatie tehnica pentru fundamentarea solicitarii autorizatiei de gospodarire a apelor

Autoritate: Serviciul Public Local Salsig

CPV 71322000-1 — Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322000-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Sighetu MarmaţieiStrada UniriiCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI