Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROBY ŞI ISENIA S.R.L.

ROBY ŞI ISENIA S.R.L.

CUI 41540385 · SRL· Sat Modelu, Comuna Modelu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ROBY ŞI ISENIA S.R.L. are sediul în Sat Modelu, Comuna Modelu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+65,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 161,2 K lei, față de 97,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,6%

Marja netă calculată este 7,6% în 2025, față de -56,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,3%

Datoriile raportate sunt 249,6 K lei în 2025, față de 250,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025161,2 K lei+65,4% față de anul anterior2020: 107.9272021: 185.8832022: 598.6492023: 856.7182024: 97.4462025: 161.219
Rezultat net 202512,2 K lei+122,3% față de anul anterior2020: 26.5872021: 62.6582022: 319.5702023: 414.3462024: -54.8012025: 12.236
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 32022: 22023: 42024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-49,3 K lei+19,9% față de anul anterior2020: 39.8152021: 75.8862022: 422.0432023: 414.5462024: -61.5392025: -49.303
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0428 K857 K2020: 107,9 K lei107,9 K20202021: 185,9 K lei185,9 K20212022: 598,6 K lei598,6 K20222023: 856,7 K lei856,7 K20232024: 97,4 K lei97,4 K20242025: 161,2 K lei161,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-56,2%-1,4%53,4%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 24,6%24,6%20202021: 33,7%33,7%20212022: 53,4%53,4%20222023: 48,4%48,4%20232024: -56,2%-56,2%20242025: 7,6%7,6%2025

Cifra de afaceri: +65,4% față de anul anterior. Marja netă: 7,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-49,3 K lei+19,9% față de anul anterior
Datorii249,6 K lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri856,7 K lei97,4 K lei161,2 K lei+65,4% față de anul anterior
Rezultat net414,3 K lei-54,8 K lei12,2 K lei+122,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii414,5 K lei-61,5 K lei-49,3 K lei+19,9% față de anul anterior
Datorii106,5 K lei250,2 K lei249,6 K lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe500,9 K lei74,2 K lei71,8 K lei-3,2% față de anul anterior
Angajați421-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,6%1,2%n=7.543-56,2%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-24,6%8,1%n=7.314-32,6%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)124,6%90,9%n=7.314132,6%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,6%37%n=7.3142,1%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,1%0,1%n=7.304-29%0,4%n=11.739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,79×0,48×n=10.1190,74×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360160,37 zile19,85 zilen=7.017273,98 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360219,93 zile17,17 zilen=6.455401,37 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați161.219 lei172.895 lein=6.06648.723 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.219
Rezultat net
12.236
Angajați
1
Datorii
249.555
Active imobilizate
3.244
Active circulante
197.008
Capitaluri proprii
-49.303
Venituri totale
161.219
Cheltuieli totale
144.126
Stocuri
98.493
Creanțe
71.820
Casă și conturi la bănci
26.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.446
Rezultat net
-54.801
Angajați
2
Datorii
250.216
Active imobilizate
3.931
Active circulante
184.746
Capitaluri proprii
-61.539
Venituri totale
112.864
Cheltuieli totale
164.279
Stocuri
108.644
Creanțe
74.163
Casă și conturi la bănci
1.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
856.718
Rezultat net
414.346
Angajați
4
Datorii
106.460
Active imobilizate
—
Active circulante
521.006
Capitaluri proprii
414.546
Venituri totale
856.777
Cheltuieli totale
433.874
Stocuri
11.933
Creanțe
500.888
Casă și conturi la bănci
8.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
598.649
Rezultat net
319.570
Angajați
2
Datorii
48.235
Active imobilizate
—
Active circulante
470.278
Capitaluri proprii
422.043
Venituri totale
598.655
Cheltuieli totale
272.510
Stocuri
54.951
Creanțe
412.862
Casă și conturi la bănci
2.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.883
Rezultat net
62.658
Angajați
3
Datorii
36.393
Active imobilizate
—
Active circulante
112.279
Capitaluri proprii
75.886
Venituri totale
185.883
Cheltuieli totale
121.551
Stocuri
-5.085
Creanțe
81.096
Casă și conturi la bănci
36.268
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.927
Rezultat net
26.587
Angajați
1
Datorii
12.566
Active imobilizate
—
Active circulante
52.381
Capitaluri proprii
39.815
Venituri totale
107.927
Cheltuieli totale
78.674
Stocuri
9.684
Creanțe
33.400
Casă și conturi la bănci
9.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41540385
Număr de înregistrare
J51/714/2019
Înmatriculare
21 august 2019
EUID
ROONRC.J51/714/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRIMĂVERII 12 Sat Modelu, Comuna Modelu Călăraşi
Adresă fiscală
Str. PRIMĂVERII 12 Modelu CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 august 2019
Înregistrare fiscală
3 februarie 2026
Telefon
0720585696 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIRCEA ARECLA MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROBY ŞI ISENIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.08.2019
Înregistrare fiscală
21 august 2019
Număr registrul comerțului
J51/714/2019
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Contact și adrese

Telefon
0720585696 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT MODELU COM. MODELU, STR. PRIMĂVERII, NR.12
Strada sediului
Str. Primăverii
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sat Modelu Com. Modelu
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Strada domiciliului fiscal
Str. Primăverii
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Modelu Com. Modelu
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Modelu, Comuna ModeluCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI