Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROCVAL CONSTRUCT SRL

ROCVAL CONSTRUCT SRL

CUI 21566631 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ROCVAL CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+83%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 793,8 K lei, față de 433,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,1%

Marja netă calculată este 10,1% în 2025, față de 2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+59,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025793,8 K lei+83% față de anul anterior2020: 937.9122021: 183.5462022: 500.0212023: 838.9252024: 433.8342025: 793.837
Rezultat net 202580,1 K lei+814,5% față de anul anterior2020: 82.9432021: 21.6272022: 11.0072023: 1.5662024: 8.7612025: 80.116
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025140,1 K lei+63% față de anul anterior2020: 83.1832021: 62.3102022: 73.7912023: 76.1092024: 85.9602025: 140.076
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0469 K938 K2020: 937,9 K lei937,9 K20202021: 183,5 K lei183,5 K20212022: 500 K lei500 K20222023: 838,9 K lei838,9 K20232024: 433,8 K lei433,8 K20242025: 793,8 K lei793,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,9%11,8%2020: 8,8%8,8%20202021: 11,8%11,8%20212022: 2,2%2,2%20222023: 0,2%0,2%20232024: 2%2%20242025: 10,1%10,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: +83% față de anul anterior.Marjă netă 10,1% · +8,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202486 K lei
2025140,1 K lei

Datorii raportate

202472,7 K lei
2025192,6 K lei

Disponibilități bănești

202474,6 K lei
202583,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri838,9 K lei433,8 K lei793,8 K lei+83% față de anul anterior
Rezultat net1,6 K lei8,8 K lei80,1 K lei+814,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii76,1 K lei86 K lei140,1 K lei+63% față de anul anterior
Datorii102,5 K lei72,7 K lei192,6 K lei+165% față de anul anterior
Creanțe3,2 K lei114,4 K lei183 K lei+59,9% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,1%2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=7.959) · 2024: 8,5% (n=8.145)

Rezultat / active (A+B)24,1%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 8,4% (n=6.039)

Rezultat / capitaluri proprii57,2%10,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=6.873) · 2024: 36,6% (n=6.922)

Vânzări per angajat396.919 lei433.834 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.761 lei (n=6.316) · 2024: 144.651 lei (n=6.671)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)42,1%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 45,2% (n=6.042)

Datorii / active (A+B)57,9%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 53,5% (n=6.042)

Ponderea activelor imobilizate11,3%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 15,1% (n=6.042)

Active circulante / datorii totale1,53×3,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,42× (n=9.294)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări83 zile95 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,4 zile (n=7.251) · 2024: 57,1 zile (n=7.310)

Stocuri în zile de vânzări12,9 zile24,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=4.470) · 2024: 20,5 zile (n=4.474)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
793.837
Rezultat net
80.116
Angajați
2
Datorii
192.634
Active imobilizate
37.645
Active circulante
295.065
Capitaluri proprii
140.076
Venituri totale
793.937
Cheltuieli totale
695.589
Stocuri
28.376
Creanțe
183.013
Casă și conturi la bănci
83.676
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
433.834
Rezultat net
8.761
Angajați
1
Datorii
72.680
Active imobilizate
—
Active circulante
218.994
Capitaluri proprii
85.960
Venituri totale
454.173
Cheltuieli totale
438.140
Stocuri
30.000
Creanțe
114.425
Casă și conturi la bănci
74.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
60.354
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
838.925
Rezultat net
1.566
Angajați
1
Datorii
102.521
Active imobilizate
—
Active circulante
178.630
Capitaluri proprii
76.109
Venituri totale
838.983
Cheltuieli totale
829.027
Stocuri
146.255
Creanțe
3.161
Casă și conturi la bănci
29.214
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500.021
Rezultat net
11.007
Angajați
1
Datorii
306.667
Active imobilizate
—
Active circulante
380.458
Capitaluri proprii
73.791
Venituri totale
500.106
Cheltuieli totale
484.075
Stocuri
117.392
Creanțe
204.272
Casă și conturi la bănci
58.794
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.546
Rezultat net
21.627
Angajați
2
Datorii
76.582
Active imobilizate
—
Active circulante
138.892
Capitaluri proprii
62.310
Venituri totale
395.200
Cheltuieli totale
369.621
Stocuri
44.534
Creanțe
68.890
Casă și conturi la bănci
25.468
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
937.912
Rezultat net
82.943
Angajați
3
Datorii
342.973
Active imobilizate
—
Active circulante
426.156
Capitaluri proprii
83.183
Venituri totale
958.890
Cheltuieli totale
866.567
Stocuri
41.640
Creanțe
153.129
Casă și conturi la bănci
231.387
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-04-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21566631
Număr de înregistrare
J24/710/2007
Înmatriculare
13 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J24/710/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DRAGOŞ VODĂ 8 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DRAGOS VODA 8 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 aprilie 2007
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Telefon
0262250217 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GROZA VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROCVAL CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.04.2007
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J24/710/2007
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0262250217 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. DRAGOŞ VODĂ, NR.8, AP.16
Cod poștal fiscal
430022
Strada sediului
Str. Dragoş Vodă
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430022
Strada domiciliului fiscal
Str. Dragoş Vodă
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430022

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 aprilie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL TAUTII-MAGHERAUS1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Orasul Salistea de Sus1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA CERNESTI1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA POIENILE DE SUB MUNTE (PRIMARIA)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Comuna Vadu Izei (Consiliul local Vadu Izei)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a pompelor (Rev.2)4 din 6 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Instalatii de incalzire (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 octombrie 2025Achiziție directă

Serviciul de mentenanță pentru pompele de căldură de la Centrul de zi pentru copii din orașul Tăuții

Autoritate: ORASUL TAUTII-MAGHERAUS

CPV 45232141-2 — Instalatii de incalzire (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232141-2

Vezi detaliile atribuirii →
9.000 leiValoare publicată
29 aprilie 2025Achiziție directă

Oferta de pret Schimbator de caldura + antigel instalatie - Primaria Repedea

Autoritate: Comuna Repedea (Consiliul local Repedea)

CPV 45232141-2 — Instalatii de incalzire (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232141-2

Vezi detaliile atribuirii →
28.325 leiValoare publicată
20 ianuarie 2025Achiziție directă

Mentenanta si service pentru 2 bucati pompe de caldura aer-apa la Caminul Cultural Trestia

Autoritate: COMUNA CERNESTI

CPV 50511000-0 — Servicii de reparare si de intretinere a pompelor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50511000-0

Vezi detaliile atribuirii →
6.300 leiValoare publicată
16 octombrie 2024Achiziție directă

Servicii de mentenanta pompa de caldura Scoala Mihai Eminescu

Autoritate: Orasul Salistea de Sus

CPV 50511000-0 — Servicii de reparare si de intretinere a pompelor (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50511000-0

Vezi detaliile atribuirii →
9.000 leiValoare publicată
6 septembrie 2024Achiziție directă

Oferta de pret servicii mentenanta la pompa de caldura la Centrul de informare turistica Vadul Izei

Autoritate: Comuna Vadu Izei (Consiliul local Vadu Izei)

CPV 50511000-0 — Servicii de reparare si de intretinere a pompelor (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50511000-0

Vezi detaliile atribuirii →
5.850 leiValoare publicată
12 aprilie 2024Achiziție directă

Servicii de mentenanta la pompele de caldura de la Scoala Primara si Gradinita Poienile de Sub Munte

Autoritate: COMUNA POIENILE DE SUB MUNTE (PRIMARIA)

CPV 50511000-0 — Servicii de reparare si de intretinere a pompelor (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50511000-0

Vezi detaliile atribuirii →
18.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareStrada Dragoş VodăCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI