Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 358,4 K lei, față de 525,5 K lei în 2023.
Bilanț 2024RODIANA COMERCIAL EXPERT SERVICE S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
RODIANA COMERCIAL EXPERT SERVICE S.R.L. are sediul în Municipiul Râmnicu Sărat și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Marja netă calculată este 20% în 2024, față de 11,2% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Datoriile raportate sunt 204,9 K lei în 2024, față de 245,3 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 2,4% · n=14.057Cifra de afaceri: -31,8% față de anul anterior.Marjă netă 20% · +8,8 pp față de 2023
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 29,1 K lei | 525,5 K lei | 358,4 K lei | -31,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 1 K lei | 58,9 K lei | 71,9 K lei | +22% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 1,2 K lei | 60,1 K lei | 132 K lei | +119,5% față de anul anterior |
| Datorii | 36,6 K lei | 245,3 K lei | 204,9 K lei | -16,5% față de anul anterior |
| Creanțe | 14,9 K lei | 86,5 K lei | 31,1 K lei | -64,1% față de anul anterior |
| Angajați | — | 1 | 2 | +100% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 2,4% (n=14.057) · 2023: 4,1% (n=13.834)
Mediana sectorului: 2024: 1,1% (n=12.450) · 2023: 2,1% (n=12.359)
Mediana sectorului: 2024: 21,4% (n=9.701) · 2023: 30,1% (n=9.801)
Mediana sectorului: 2024: 134.420 lei (n=11.044) · 2023: 119.935 lei (n=10.994)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 12,9% (n=12.459) · 2023: 15,4% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 80,2% (n=12.459) · 2023: 76,5% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 37,4% (n=12.459) · 2023: 36% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 0,66× (n=16.890) · 2023: 0,72× (n=16.611)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 27,3 zile (n=11.880) · 2023: 31,2 zile (n=11.594)
Mediana sectorului: 2024: 32,6 zile (n=10.012) · 2023: 34,4 zile (n=9.996)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 3 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 358.379
- Rezultat net
- 71.854
- Angajați
- 2
- Datorii
- 204.899
- Active imobilizate
- 78.632
- Active circulante
- 258.247
- Capitaluri proprii
- 131.980
- Venituri totale
- 358.393
- Cheltuieli totale
- 279.998
- Stocuri
- 141.904
- Creanțe
- 31.104
- Casă și conturi la bănci
- 85.239
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 525.478
- Rezultat net
- 58.907
- Angajați
- 1
- Datorii
- 245.349
- Active imobilizate
- 86.121
- Active circulante
- 219.354
- Capitaluri proprii
- 60.126
- Venituri totale
- 525.745
- Cheltuieli totale
- 461.581
- Stocuri
- 72.196
- Creanțe
- 86.530
- Casă și conturi la bănci
- 60.628
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 29.140
- Rezultat net
- 1.019
- Angajați
- —
- Datorii
- 36.585
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 37.804
- Capitaluri proprii
- 1.219
- Venituri totale
- 29.140
- Cheltuieli totale
- 27.247
- Stocuri
- 8.533
- Creanțe
- 14.901
- Casă și conturi la bănci
- 14.370
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 32% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 32% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
45 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 46716815
- Număr de înregistrare
- J2022001154102
- Înmatriculare
- 25 august 2022
- EUID
- ROONRC.J2022001154102
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- PUIEŞTI 12 Municipiul Râmnicu Sărat Buzău · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Șos PUIEŞTI 12 Râmnicu Sărat BUZĂU · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 25 august 2022
- Înregistrare fiscală
- 20 martie 2026
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BUZĂIANU VASILE
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- RODIANA COMERCIAL EXPERT SERVICE S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 25.08.2022
- Înregistrare fiscală
- 25 august 2022
- Număr registrul comerțului
- J2022001154102
- Cod CAEN
- 9531
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, ŞOS. PUIEŞTI, NR.12
- Cod poștal fiscal
- 125300
- Strada sediului
- Şos. Puieşti
- Numărul sediului
- 12
- Localitatea sediului
- Mun. Râmnicu Sărat
- Județul sediului
- BUZĂU
- Codul poștal al sediului
- 125300
- Strada domiciliului fiscal
- Şos. Puieşti
- Numărul domiciliului fiscal
- 12
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Râmnicu Sărat
- Județul domiciliului fiscal
- BUZĂU
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 125300
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 octombrie 2022
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (45) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC36 din 45 înregistrări (80%) · Vezi relația
Comuna Valea Ramnicului4 din 45 înregistrări (8,9%) · Vezi relația
UNITATEA MILITARA 015174 din 45 înregistrări (8,9%) · Vezi relația
SERVICIU PUBLIC DE GOSPODARIE COMUNALA1 din 45 înregistrări (2,2%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)23 din 45 înregistrări (51,1%) · Vezi selecția
Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)22 din 45 înregistrări (48,9%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Achizitie piese auto
Autoritate: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC
CPV 34351100-3 — Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie servicii de vulcanizare
Autoritate: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC
CPV 50112000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie camera aer
Autoritate: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC
CPV 34351100-3 — Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achzitie servicii de vulcanizare
Autoritate: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC
CPV 50112000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet anvelope
Autoritate: Comuna Valea Ramnicului
CPV 34351100-3 — Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie anvelope
Autoritate: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC
CPV 34351100-3 — Pneuri pentru autovehicule (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
9 activități autorizate
CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2022–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-27 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.