Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RODOCO SRL

RODOCO SRL

CUI 6784551 · SRL· Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

RODOCO SRL are sediul în Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-35,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 211,5 K lei, față de 327,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut13,5%

Marja netă calculată este 13,5% în 2025, față de 12,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+155,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025211,5 K lei-35,5% față de anul anterior2020: 91.1902021: 215.4632022: 242.5252023: 276.4232024: 327.9352025: 211.509
Rezultat net 202528,6 K lei-32,6% față de anul anterior2020: 17.5862021: -25.9592022: 24.8122023: 21.8942024: 42.4672025: 28.604
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202577 K lei+59,1% față de anul anterior2020: -14.8492021: -40.8082022: -15.9962023: 5.8982024: 48.3652025: 76.969
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0164 K328 K2020: 91,2 K lei91,2 K20202021: 215,5 K lei215,5 K20212022: 242,5 K lei242,5 K20222023: 276,4 K lei276,4 K20232024: 327,9 K lei327,9 K20242025: 211,5 K lei211,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12%3,6%19,3%2020: 19,3%19,3%20202021: -12%-12%20212022: 10,2%10,2%20222023: 7,9%7,9%20232024: 12,9%12,9%20242025: 13,5%13,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -35,5% față de anul anterior.Marjă netă 13,5% · +0,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202448,4 K lei
202577 K lei

Datorii raportate

202415,1 K lei
202527,2 K lei

Disponibilități bănești

202432,9 K lei
202512,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri276,4 K lei327,9 K lei211,5 K lei-35,5% față de anul anterior
Rezultat net21,9 K lei42,5 K lei28,6 K lei-32,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,9 K lei48,4 K lei77 K lei+59,1% față de anul anterior
Datorii72,2 K lei15,1 K lei27,2 K lei+79,9% față de anul anterior
Creanțe2,1 K lei30 K lei76,6 K lei+155,3% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă13,5%12,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / capitaluri proprii37,2%87,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale3,83×4,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări130,4 zile32,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări25,3 zile0,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.509
Rezultat net
28.604
Angajați
0
Datorii
27.224
Active imobilizate
—
Active circulante
104.193
Capitaluri proprii
76.969
Venituri totale
218.957
Cheltuieli totale
184.904
Stocuri
14.848
Creanțe
76.584
Casă și conturi la bănci
12.761
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
327.935
Rezultat net
42.467
Angajați
0
Datorii
15.131
Active imobilizate
—
Active circulante
63.496
Capitaluri proprii
48.365
Venituri totale
329.915
Cheltuieli totale
279.359
Stocuri
635
Creanțe
30.000
Casă și conturi la bănci
32.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.423
Rezultat net
21.894
Angajați
0
Datorii
72.223
Active imobilizate
—
Active circulante
78.121
Capitaluri proprii
5.898
Venituri totale
276.423
Cheltuieli totale
250.359
Stocuri
64.039
Creanțe
2.050
Casă și conturi la bănci
12.032
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
242.525
Rezultat net
24.812
Angajați
1
Datorii
27.643
Active imobilizate
—
Active circulante
11.647
Capitaluri proprii
-15.996
Venituri totale
242.525
Cheltuieli totale
210.436
Stocuri
8.258
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.463
Rezultat net
-25.959
Angajați
1
Datorii
117.244
Active imobilizate
—
Active circulante
76.436
Capitaluri proprii
-40.808
Venituri totale
215.463
Cheltuieli totale
234.958
Stocuri
72.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.091
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.190
Rezultat net
17.586
Angajați
0
Datorii
37.732
Active imobilizate
0
Active circulante
22.883
Capitaluri proprii
-14.849
Venituri totale
103.190
Cheltuieli totale
82.508
Stocuri
17.288
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.574
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 1296/288/2026/a12026-04-03 · Judecătoria RAMNICUVALCEA · Debitor

îndreptare eroare materială · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2026-04-08 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea. Dispune îndreptarea erorii materiale din cuprinsul Încheierii nr.1237/2026 din 11.02.2026 pronunţate de Judecătoria Râmnicu Vâlcea în dosarul nr.1296/288/2026, în sensul că se va menţiona corect numele şi adresa debitorului şi titlu executoriu ca fiind: RODOCO S.R.L., cu sediul în comuna Păuşeşti Măglaşi , 247470, str. Principală, nr.128, jud. Vâlcea şi Contract de asigurare de răspundere civilă auto (RCA) nr.119159930 din data de 09.05.2022, în loc de RODOCO S.R.L., cu sediul în comuna Bujoreni – 247065, str. Lunca, nr.127C, jud. Vâlcea şi Contract de asigurare de răspundere civilă auto (RCA) nr.119169990 din data de 09.05.2022, astfel cum, în mod eronat, s-a menţionat iniţial. Îndreptarea se face în ambele exemplare ale Încheierii nr.1237/2026 din 11.02.2026 pronunţate de Judecătoria Râmnicu Vâlcea în dosarul nr.1296/288/2026. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 08.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: incheiereindreptareeroaremateriala 3228/2026 · 2026-04-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6784551
Număr de înregistrare
J1994001710387
Înmatriculare
27 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001710387
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. PAUSESTI-MAGLASI 128 Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi Vâlcea
Adresă fiscală
Com. PAUSESTI-MAGLASI 128 Pausesti-Maglasi VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂJAN CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RODOCO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.01.1995
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001710387
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
776670
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT PĂUŞEŞTI-MĂGLAŞI COM. PĂUŞEŞTI-MĂGLAŞI, COM. PAUSESTI-MAGLASI, NR.128
Cod poștal fiscal
247470
Strada sediului
Com. PAUSESTI-MAGLASI
Numărul sediului
128
Localitatea sediului
Sat Păuşeşti-Măglaşi Com. Păuşeşti-Măglaşi
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247470
Strada domiciliului fiscal
Com. PAUSESTI-MAGLASI
Numărul domiciliului fiscal
128
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Păuşeşti-Măglaşi Com. Păuşeşti-Măglaşi
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247470

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 august 2025
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 1997
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-MăglaşiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI