Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMAN CATERING EVENTS S.R.L.

ROMAN CATERING EVENTS S.R.L.

CUI 41632721 · SRL· Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ROMAN CATERING EVENTS S.R.L. are sediul în Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 176,8 K lei, față de 285,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut46,7%

Marja netă calculată este 46,7% în 2025, față de 9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-70,1%

Datoriile raportate sunt 19,7 K lei în 2025, față de 66,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025176,8 K lei-38,1% față de anul anterior2020: 2.1122021: 174.9412022: 44.3562023: 57.3902024: 285.5232025: 176.840
Rezultat net 202582,5 K lei+200,4% față de anul anterior2020: -3.6582021: 24.0462022: 4.9362023: -37.0062024: 27.4682025: 82.526
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202593 K lei+789,2% față de anul anterior2020: -8.9882021: 15.0592022: 19.9952023: -17.0112024: 10.4572025: 92.983
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0143 K286 K2020: 2,1 K lei2,1 K20202021: 174,9 K lei174,9 K20212022: 44,4 K lei44,4 K20222023: 57,4 K lei57,4 K20232024: 285,5 K lei285,5 K20242025: 176,8 K lei176,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-173,2%-63,3%46,7%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=11642020: -173,2%-173,2%20202021: 13,7%13,7%20212022: 11,1%11,1%20222023: -64,5%-64,5%20232024: 9,6%9,6%20242025: 46,7%46,7%2025

Cifra de afaceri: -38,1% față de anul anterior. Marja netă: 46,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii93 K lei+789,2% față de anul anterior
Datorii19,7 K lei-70,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri57,4 K lei285,5 K lei176,8 K lei-38,1% față de anul anterior
Rezultat net-37 K lei27,5 K lei82,5 K lei+200,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-17 K lei10,5 K lei93 K lei+789,2% față de anul anterior
Datorii68,3 K lei66,1 K lei19,7 K lei-70,1% față de anul anterior
Creanțe3,5 K lei—56,6 K leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri46,7%3,3%n=1.1649,6%3,4%n=1.235
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive88,8%34,2%n=932262,7%29,2%n=991
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,71×0,76×n=1.5461,16×0,82×n=1.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360115,26 zile31,48 zilen=1.062—31,08 zilen=1.100
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați176.840 lei181.427 lein=915285.523 lei163.876 lein=984

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.840
Rezultat net
82.526
Angajați
1
Datorii
19.740
Active imobilizate
—
Active circulante
112.723
Capitaluri proprii
92.983
Venituri totale
176.840
Cheltuieli totale
78.603
Stocuri
—
Creanțe
56.620
Casă și conturi la bănci
56.103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.523
Rezultat net
27.468
Angajați
1
Datorii
66.130
Active imobilizate
—
Active circulante
76.587
Capitaluri proprii
10.457
Venituri totale
285.523
Cheltuieli totale
252.947
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
76.587
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.390
Rezultat net
-37.006
Angajați
1
Datorii
68.262
Active imobilizate
28.732
Active circulante
22.519
Capitaluri proprii
-17.011
Venituri totale
57.390
Cheltuieli totale
93.822
Stocuri
—
Creanțe
3.500
Casă și conturi la bănci
19.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.356
Rezultat net
4.936
Angajați
1
Datorii
58.677
Active imobilizate
71.830
Active circulante
6.842
Capitaluri proprii
19.995
Venituri totale
124.958
Cheltuieli totale
116.273
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.941
Rezultat net
24.046
Angajați
1
Datorii
203.165
Active imobilizate
114.928
Active circulante
103.296
Capitaluri proprii
15.059
Venituri totale
175.050
Cheltuieli totale
149.254
Stocuri
56.077
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
47.219
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.112
Rezultat net
-3.658
Angajați
1
Datorii
34.805
Active imobilizate
—
Active circulante
25.817
Capitaluri proprii
-8.988
Venituri totale
2.112
Cheltuieli totale
5.749
Stocuri
18.935
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41632721
Număr de înregistrare
J2019001543155
Înmatriculare
12 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001543155
Formă juridică
SRL
Sediu social
MORILOR 39 Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MORILOR 39 Pucioasa DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
8 mai 2026
Telefon
0728331734 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROMAN ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMAN CATERING EVENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.09.2019
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001543155
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa

Contact și adrese

Telefon
0728331734 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. PUCIOASA, STR. MORILOR, NR.39
Cod poștal fiscal
135400
Strada sediului
Str. Morilor
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Orş. Pucioasa
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
135400
Strada domiciliului fiscal
Str. Morilor
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pucioasa
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
135400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaLoc. Pucioasa, Oraş PucioasaCAEN 5621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI