Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMBOX SA

ROMBOX SA

CUI 2458889 · SA· Loc. Agnita, Oraş Agnita

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ROMBOX SA are sediul în Loc. Agnita, Oraş Agnita. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+7,5%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 37.2492022: 156.4922023: 38.1812024: 1.685
Rezultat net 2025-18 K leiTrecere pe pierdere2020: -135.9572021: -24.0442022: 4602023: -195.3372024: 2.635.3072025: -17.981
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-1,3 mil. leiCapitaluri devenite negative2020: -1.008.5062021: -1.032.5502022: -1.032.0902023: -1.228.3462024: 1.406.9612025: -1.259.875
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate078 K156 K2020: 37,2 K lei37,2 K2020—20212022: 156,5 K lei156,5 K20222023: 38,2 K lei38,2 K20232024: 1,7 K lei1,7 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-511,6%77.943,2%156.398%2020: -365%-365%202020212022: 0,3%0,3%20222023: -511,6%-511,6%20232024: 156.398%156.398%20242025Reper 2025: mediana sectorului 3,8% · n=184

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,4 mil. lei
2025-1,3 mil. lei

Datorii raportate

20241,4 mil. lei
20251,5 mil. lei

Disponibilități bănești

202442,8 K lei
20255,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri38,2 K lei1,7 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-195,3 K lei2,6 mil. lei-18 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-1,2 mil. lei1,4 mil. lei-1,3 mil. leiCapitaluri devenite negative
Datorii1,9 mil. lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+7,5% față de anul anterior
Creanțe50,9 K lei2,7 mil. lei227,6 K lei-91,6% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—156.398%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,8% (n=184) · 2024: 1,6% (n=209)

Rezultat / active (A+B)-7,6%94,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=184) · 2024: 0% (n=189)

Rezultat / capitaluri proprii—187,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,5% (n=132) · 2024: 12% (n=140)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-533,4%50,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: -0% (n=184) · 2024: 3,7% (n=189)

Datorii / active (A+B)633,4%49,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 92,3% (n=184) · 2024: 91,4% (n=189)

Ponderea activelor imobilizate1,4%1,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=184) · 2024: 18,2% (n=189)

Active circulante / datorii totale0,16×1,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,59× (n=281) · 2024: 0,6× (n=290)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—581.457,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 80,8 zile (n=176) · 2024: 63,3 zile (n=193)

Stocuri în zile de vânzări—21,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 135,5 zile (n=155) · 2024: 119 zile (n=185)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-17.981
Angajați
—
Datorii
1.496.068
Active imobilizate
3.406
Active circulante
232.787
Capitaluri proprii
-1.259.875
Venituri totale
14.220
Cheltuieli totale
32.201
Stocuri
—
Creanțe
227.638
Casă și conturi la bănci
5.149
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.685
Rezultat net
2.635.307
Angajați
—
Datorii
1.392.213
Active imobilizate
34.748
Active circulante
2.764.426
Capitaluri proprii
1.406.961
Venituri totale
5.157.118
Cheltuieli totale
1.852.964
Stocuri
100
Creanțe
2.721.546
Casă și conturi la bănci
42.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.181
Rezultat net
-195.337
Angajați
—
Datorii
1.933.991
Active imobilizate
640.529
Active circulante
54.790
Capitaluri proprii
-1.228.346
Venituri totale
38.181
Cheltuieli totale
233.136
Stocuri
100
Creanțe
50.936
Casă și conturi la bănci
3.754
Cheltuieli în avans
10.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.492
Rezultat net
460
Angajați
—
Datorii
1.946.165
Active imobilizate
652.245
Active circulante
251.504
Capitaluri proprii
-1.032.090
Venituri totale
156.492
Cheltuieli totale
151.937
Stocuri
50.052
Creanțe
191.115
Casă și conturi la bănci
10.337
Cheltuieli în avans
10.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-24.044
Angajați
—
Datorii
2.014.193
Active imobilizate
663.962
Active circulante
307.355
Capitaluri proprii
-1.032.550
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
24.044
Stocuri
122.729
Creanțe
181.810
Casă și conturi la bănci
2.816
Cheltuieli în avans
10.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.249
Rezultat net
-135.957
Angajați
—
Datorii
2.000.879
Active imobilizate
675.678
Active circulante
306.369
Capitaluri proprii
-1.008.506
Venituri totale
37.249
Cheltuieli totale
172.096
Stocuri
122.729
Creanțe
180.841
Casă și conturi la bănci
2.799
Cheltuieli în avans
10.326
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
90.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-10-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2458889
Număr de înregistrare
J32/49/1991
Înmatriculare
28 ianuarie 1991
EUID
ROONRC.J32/49/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
BISERICII 74 Loc. Agnita, Oraş Agnita Sibiu
Adresă fiscală
Str. BISERICII 74 Agnita SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 octombrie 1992
Înregistrare fiscală
3 martie 2024
Telefon
0269510735 · Firme cu același număr
Fax
0269510735

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOCA FLORIN ILIE JOSEPH
administrator
NICULESCU DAN MIHAI
administrator
NICULESCU MIHAIELA GEORGETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMBOX SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.10.1992
Înregistrare fiscală
30 octombrie 1992
Număr registrul comerțului
J32/49/1991
Cod CAEN
2053
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Agnita

Contact și adrese

Telefon
0269510735 · Firme cu același număr
Fax
0269510735 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, ORŞ. AGNITA, STR. BISERICII, NR.74
Cod poștal fiscal
555100
Strada sediului
Str. Bisericii
Numărul sediului
74
Localitatea sediului
Orş. Agnita
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
555100
Strada domiciliului fiscal
Str. Bisericii
Numărul domiciliului fiscal
74
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Agnita
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
555100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2053 Rev. 2Fabricarea uleiurilor esențiale

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuLoc. Agnita, Oraş AgnitaCAEN 2042
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI