Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMFEST SRL

ROMFEST SRL

CUI 25986972 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ROMFEST SRL are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 234 K lei, față de 239 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât15,6%

Marja netă calculată este 15,6% în 2025, față de 28,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+48,8%

Datoriile raportate sunt 2,4 K lei în 2025, față de 1,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025234 K lei-2,1% față de anul anterior2020: 287.4472021: 209.2782022: 269.1932023: 205.4652024: 239.0032025: 234.048
Rezultat net 202536,4 K lei-46,3% față de anul anterior2020: 138.9332021: 25.6982022: 80.2612023: 25.9212024: 67.8042025: 36.435
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202597,7 K lei+14,6% față de anul anterior2020: 139.1732021: 25.9382022: 80.5012023: 36.4222024: 85.2262025: 97.661
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0144 K287 K2020: 287,4 K lei287,4 K20202021: 209,3 K lei209,3 K20212022: 269,2 K lei269,2 K20222023: 205,5 K lei205,5 K20232024: 239 K lei239 K20242025: 234 K lei234 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,2%48,3%2020: 48,3%48,3%20202021: 12,3%12,3%20212022: 29,8%29,8%20222023: 12,6%12,6%20232024: 28,4%28,4%20242025: 15,6%15,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 20,6% · n=154

Cifra de afaceri: -2,1% față de anul anterior.Marjă netă 15,6% · -12,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202485,2 K lei
202597,7 K lei

Datorii raportate

20241,6 K lei
20252,4 K lei

Disponibilități bănești

202468,6 K lei
202583,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri205,5 K lei239 K lei234 K lei-2,1% față de anul anterior
Rezultat net25,9 K lei67,8 K lei36,4 K lei-46,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,4 K lei85,2 K lei97,7 K lei+14,6% față de anul anterior
Datorii21,7 K lei1,6 K lei2,4 K lei+48,8% față de anul anterior
Creanțe98 lei66 lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă15,6%28,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 20,6% (n=154) · 2024: 23,1% (n=3.976)

Rezultat / active (A+B)36,4%78,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,9% (n=119) · 2024: 18,4% (n=2.948)

Rezultat / capitaluri proprii37,3%79,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 87,4% (n=136) · 2024: 56,9% (n=3.710)

Vânzări per angajat234.048 lei239.003 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 176.039 lei (n=97) · 2024: 144.680 lei (n=2.393)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)97,6%98,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,9% (n=119) · 2024: 65,8% (n=2.949)

Datorii / active (A+B)2,4%1,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,3% (n=119) · 2024: 33,1% (n=2.949)

Ponderea activelor imobilizate16,2%21%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=119) · 2024: 13% (n=2.949)

Active circulante / datorii totale34,51×42,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,76× (n=182) · 2024: 2,31× (n=4.646)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 68,9 zile (n=138) · 2024: 71,5 zile (n=3.487)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 38,6 zile (n=89) · 2024: 15,7 zile (n=1.602)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.048
Rezultat net
36.435
Angajați
1
Datorii
2.432
Active imobilizate
16.170
Active circulante
83.923
Capitaluri proprii
97.661
Venituri totale
245.202
Cheltuieli totale
206.315
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
83.923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.003
Rezultat net
67.804
Angajați
1
Datorii
1.634
Active imobilizate
18.222
Active circulante
68.638
Capitaluri proprii
85.226
Venituri totale
239.161
Cheltuieli totale
168.965
Stocuri
0
Creanțe
66
Casă și conturi la bănci
68.572
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.465
Rezultat net
25.921
Angajați
1
Datorii
21.676
Active imobilizate
12.108
Active circulante
45.990
Capitaluri proprii
36.422
Venituri totale
205.466
Cheltuieli totale
177.490
Stocuri
0
Creanțe
98
Casă și conturi la bănci
45.892
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
269.193
Rezultat net
80.261
Angajați
1
Datorii
15.726
Active imobilizate
27.617
Active circulante
68.610
Capitaluri proprii
80.501
Venituri totale
269.443
Cheltuieli totale
187.586
Stocuri
40
Creanțe
564
Casă și conturi la bănci
68.006
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.278
Rezultat net
25.698
Angajați
1
Datorii
73.107
Active imobilizate
44.265
Active circulante
54.780
Capitaluri proprii
25.938
Venituri totale
209.278
Cheltuieli totale
177.302
Stocuri
3.846
Creanțe
566
Casă și conturi la bănci
50.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.447
Rezultat net
138.933
Angajați
0
Datorii
167
Active imobilizate
62.141
Active circulante
77.199
Capitaluri proprii
139.173
Venituri totale
288.227
Cheltuieli totale
141.577
Stocuri
5.768
Creanțe
562
Casă și conturi la bănci
70.869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-10-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-09-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25986972
Număr de înregistrare
J2009000337378
Înmatriculare
10 septembrie 2009
EUID
ROONRC.J2009000337378
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SIRET 5 D5 Municipiul Bârlad Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SIRET 5 BIRLAD VASLUI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 septembrie 2009
Înregistrare fiscală
23 martie 2021

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OPREA CLAUDIU-AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMFEST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2009
Înregistrare fiscală
10 septembrie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000337378
Cod CAEN
7412
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. SIRET, NR.5, BL.D5, SC.B, ET.1, AP.26
Cod poștal fiscal
731053
Strada sediului
Str. Siret
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
731053
Strada domiciliului fiscal
Str. Siret
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
731053

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA NR. 1 "MIHAIL SADOVEANU" HUSI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii tipografice (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 octombrie 2024Achiziție directă

Diploma A4 cu suport catifea

Autoritate: SCOALA NR. 1 "MIHAIL SADOVEANU" HUSI

CPV 79810000-5 — Servicii tipografice (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79810000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.720 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladStrada SiretCAEN 7411
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI