Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMPRIOXIM IMPEX SRL

ROMPRIOXIM IMPEX SRL

CUI 8992281 · SRL· Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ROMPRIOXIM IMPEX SRL are sediul în Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 3,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1%

Marja netă calculată este -1% în 2025, față de 1,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,9%

Datoriile raportate sunt 810,6 K lei în 2025, față de 999,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,6 mil. lei-28,5% față de anul anterior2020: 3.000.9052021: 3.229.5832022: 3.582.0362023: 3.046.6572024: 3.687.7912025: 2.635.180
Rezultat net 2025-27,6 K leiTrecere pe pierdere2020: 32.5912021: 71.2892022: 36.3072023: 7.3492024: 67.4342025: -27.553
Angajați 20253-40% față de anul anterior2020: 42021: 52022: 52023: 62024: 52025: 3
Capitaluri proprii 2025352,1 K lei-18,6% față de anul anterior2020: 259.4322021: 321.6102022: 357.9182023: 365.2662024: 432.7002025: 352.147
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3 mil. lei3 mil.20202021: 3,2 mil. lei3,2 mil.20212022: 3,6 mil. lei3,6 mil.20222023: 3 mil. lei3 mil.20232024: 3,7 mil. lei3,7 mil.20242025: 2,6 mil. lei2,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1%1,2%3,4%2020: 1,1%1,1%20202021: 2,2%2,2%20212022: 1%1%20222023: 0,2%0,2%20232024: 1,8%1,8%20242025: -1%-1%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,4% · n=256

Cifra de afaceri: -28,5% față de anul anterior.Marjă netă -1% · -2,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024432,7 K lei
2025352,1 K lei

Datorii raportate

2024999,9 K lei
2025810,6 K lei

Disponibilități bănești

2024184 K lei
202541,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3 mil. lei3,7 mil. lei2,6 mil. lei-28,5% față de anul anterior
Rezultat net7,3 K lei67,4 K lei-27,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii365,3 K lei432,7 K lei352,1 K lei-18,6% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei999,9 K lei810,6 K lei-18,9% față de anul anterior
Creanțe321,1 K lei507,4 K lei564,3 K lei+11,2% față de anul anterior
Angajați653-40% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1%1,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=256) · 2024: 2,8% (n=192)

Rezultat / active (A+B)-2,4%4,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=248) · 2024: 4,4% (n=191)

Rezultat / capitaluri proprii-7,8%15,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,9% (n=243) · 2024: 9,4% (n=185)

Vânzări per angajat878.393 lei737.558 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 932.477 lei (n=242) · 2024: 1.457.864 lei (n=178)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)30,3%30,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,8% (n=248) · 2024: 49,2% (n=191)

Datorii / active (A+B)69,7%69,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,8% (n=248) · 2024: 50,8% (n=191)

Ponderea activelor imobilizate13,9%13,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=248) · 2024: 16% (n=191)

Active circulante / datorii totale1,23×1,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,31× (n=264) · 2024: 1,48× (n=202)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări77,1 zile49,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,9 zile (n=255) · 2024: 66,3 zile (n=192)

Stocuri în zile de vânzări53,9 zile53,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 73,2 zile (n=248) · 2024: 74,1 zile (n=184)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.635.180
Rezultat net
-27.553
Angajați
3
Datorii
810.623
Active imobilizate
161.998
Active circulante
1.000.772
Capitaluri proprii
352.147
Venituri totale
2.679.395
Cheltuieli totale
2.706.948
Stocuri
394.669
Creanțe
564.259
Casă și conturi la bănci
41.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.687.791
Rezultat net
67.434
Angajați
5
Datorii
999.906
Active imobilizate
194.790
Active circulante
1.237.816
Capitaluri proprii
432.700
Venituri totale
3.715.811
Cheltuieli totale
3.636.290
Stocuri
546.383
Creanțe
507.440
Casă și conturi la bănci
183.993
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.046.657
Rezultat net
7.349
Angajați
6
Datorii
1.044.581
Active imobilizate
141.826
Active circulante
1.268.021
Capitaluri proprii
365.266
Venituri totale
3.086.664
Cheltuieli totale
3.077.972
Stocuri
770.718
Creanțe
321.062
Casă și conturi la bănci
176.241
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.582.036
Rezultat net
36.307
Angajați
5
Datorii
1.530.601
Active imobilizate
183.262
Active circulante
1.705.257
Capitaluri proprii
357.918
Venituri totale
3.600.115
Cheltuieli totale
3.557.300
Stocuri
1.126.311
Creanțe
520.462
Casă și conturi la bănci
58.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.229.583
Rezultat net
71.289
Angajați
5
Datorii
856.920
Active imobilizate
231.229
Active circulante
947.301
Capitaluri proprii
321.610
Venituri totale
3.233.032
Cheltuieli totale
3.148.573
Stocuri
535.847
Creanțe
364.440
Casă și conturi la bănci
47.014
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.000.905
Rezultat net
32.591
Angajați
4
Datorii
635.238
Active imobilizate
153.645
Active circulante
741.025
Capitaluri proprii
259.432
Venituri totale
3.003.016
Cheltuieli totale
2.963.638
Stocuri
313.394
Creanțe
343.943
Casă și conturi la bănci
83.688
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-12-05 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8992281
Număr de înregistrare
J1996000433065
Înmatriculare
14 noiembrie 1996
EUID
ROONRC.J1996000433065
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEALUL VIILOR 4 Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str DEALUL VIILOR 4 Viişoara BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 decembrie 1996
Înregistrare fiscală
12 februarie 2025
Telefon
0749221928 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
BECHES ION LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMPRIOXIM IMPEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.12.1996
Înregistrare fiscală
5 decembrie 1996
Număr registrul comerțului
J06/433/1996
Cod CAEN
4672
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0749221928 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, LOC. VIIŞOARA MUN. BISTRIŢA, STR. DEALUL VIILOR, NR.4
Cod poștal fiscal
420006
Strada sediului
Str. Dealul Viilor
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Loc. Viişoara Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420006
Strada domiciliului fiscal
Str. Dealul Viilor
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Viişoara Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420006

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1997
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CASA DE ASIGURARI DE SANATATE VALCEA1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Inspectoratul de Politie Judetean Valcea1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Comuna Stoilesti (Primaria Stoilesti)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

COMUNA ROESTI (PRIMARIA ROESTI)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

COMUNA BARBATESTI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)5 din 8 înregistrări (62,5%) · Vezi selecția

Baterii cu plumb (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 aprilie 2026Achiziție directă

Achizitie baterie pentru Duster , primaria Stoilesti

Autoritate: Comuna Stoilesti (Primaria Stoilesti)

CPV 31431000-6 — Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31431000-6

Vezi detaliile atribuirii →
529 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

ACUMULATOR PENTRU UTV-SERVICIUL VOLUNTAR PT. SITUATII DE URGENTA

Autoritate: COMUNA BARBATESTI

CPV 31431000-6 — Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31431000-6

Vezi detaliile atribuirii →
372 leiValoare publicată
19 mai 2025Achiziție directă

BATERIE MICROBUZ COMUNA MALAIA,JUD.VALCEA

Autoritate: COMUNA MALAIA (PRIMARIA MALAIA JUD. VALCEA)

CPV 31421000-3 — Baterii cu plumb (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31421000-3

Vezi detaliile atribuirii →
855 leiValoare publicată
24 octombrie 2024Achiziție directă

Acumulator auto

Autoritate: Administratia Nationala a Rezervelor de Stat si Probleme Speciale-Unitatea Teritoriala 130

CPV 31431000-6 — Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31431000-6

Vezi detaliile atribuirii →
693 leiValoare publicată
22 octombrie 2024Achiziție directă

ACHIZITIE BATERIE CENTRALA PRIMARIE

Autoritate: COMUNA ROESTI (PRIMARIA ROESTI)

CPV 31421000-3 — Baterii cu plumb (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31421000-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.050 leiValoare publicată
13 august 2024Achiziție directă

100 CYCLON

Autoritate: CASA DE ASIGURARI DE SANATATE VALCEA

CPV 31421000-3 — Baterii cu plumb (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31421000-3

Vezi detaliile atribuirii →
435 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudLoc. Viişoara, Municipiul BistriţaCAEN 4672
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI