Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMSIMRAD SRL

ROMSIMRAD SRL

CUI 28217108 · SRL· Sat Remeţi, Comuna Bulz

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ROMSIMRAD SRL are sediul în Sat Remeţi, Comuna Bulz. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-53,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 431,5 K lei, față de 934,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-39,9%

Marja netă calculată este -39,9% în 2025, față de 3,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+25,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025431,5 K lei-53,8% față de anul anterior2020: 623.9202021: 620.9742022: 1.232.8532023: 950.9652024: 934.7152025: 431.542
Rezultat net 2025-172,1 K leiTrecere pe pierdere2020: 5.9872021: 10.4062022: 105.6932023: 10.2942024: 36.5032025: -172.089
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20258,6 K lei-95,3% față de anul anterior2020: 18.6612021: 31.9532022: 137.6462023: 147.9402024: 183.4332025: 8.620
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0616 K1 mil.2020: 623,9 K lei623,9 K20202021: 621 K lei621 K20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 951 K lei951 K20232024: 934,7 K lei934,7 K20242025: 431,5 K lei431,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,9%-15,7%8,6%2020: 1%1%20202021: 1,7%1,7%20212022: 8,6%8,6%20222023: 1,1%1,1%20232024: 3,9%3,9%20242025: -39,9%-39,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=2.586

Cifra de afaceri: -53,8% față de anul anterior.Marjă netă -39,9% · -43,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024183,4 K lei
20258,6 K lei

Datorii raportate

2024556 K lei
2025613,8 K lei

Disponibilități bănești

202412,8 K lei
202528,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri951 K lei934,7 K lei431,5 K lei-53,8% față de anul anterior
Rezultat net10,3 K lei36,5 K lei-172,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii147,9 K lei183,4 K lei8,6 K lei-95,3% față de anul anterior
Datorii456,9 K lei556 K lei613,8 K lei+10,4% față de anul anterior
Creanțe265,1 K lei404,5 K lei506,3 K lei+25,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-39,9%3,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=2.586) · 2024: 2,7% (n=2.825)

Rezultat / active (A+B)-27,6%4,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.556) · 2024: 1,4% (n=2.768)

Rezultat / capitaluri proprii-1.996,4%19,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14% (n=2.217) · 2024: 10,8% (n=2.417)

Vânzări per angajat431.542 lei934.715 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 239.865 lei (n=2.303) · 2024: 210.840 lei (n=2.519)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)1,4%24,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,3% (n=2.558) · 2024: 38,4% (n=2.771)

Datorii / active (A+B)98,6%75,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,9% (n=2.558) · 2024: 61,5% (n=2.771)

Ponderea activelor imobilizate14%43,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=2.558) · 2024: 24,5% (n=2.771)

Active circulante / datorii totale0,87×0,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.123) · 2024: 1,08× (n=3.422)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări422,3 zile155,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,4 zile (n=2.471) · 2024: 62,8 zile (n=2.679)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
431.542
Rezultat net
-172.089
Angajați
1
Datorii
613.809
Active imobilizate
87.323
Active circulante
535.106
Capitaluri proprii
8.620
Venituri totale
613.774
Cheltuieli totale
785.863
Stocuri
—
Creanțe
506.274
Casă și conturi la bănci
28.832
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
934.715
Rezultat net
36.503
Angajați
1
Datorii
556.000
Active imobilizate
322.153
Active circulante
417.280
Capitaluri proprii
183.433
Venituri totale
934.715
Cheltuieli totale
892.017
Stocuri
—
Creanțe
404.492
Casă și conturi la bănci
12.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
950.965
Rezultat net
10.294
Angajați
1
Datorii
456.915
Active imobilizate
323.617
Active circulante
280.229
Capitaluri proprii
147.940
Venituri totale
950.965
Cheltuieli totale
932.588
Stocuri
—
Creanțe
265.115
Casă și conturi la bănci
15.114
Cheltuieli în avans
1.009
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.232.853
Rezultat net
105.693
Angajați
2
Datorii
505.746
Active imobilizate
391.225
Active circulante
252.167
Capitaluri proprii
137.646
Venituri totale
1.232.853
Cheltuieli totale
1.116.680
Stocuri
—
Creanțe
233.856
Casă și conturi la bănci
18.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
620.974
Rezultat net
10.406
Angajați
1
Datorii
404.473
Active imobilizate
164.556
Active circulante
272.474
Capitaluri proprii
31.953
Venituri totale
620.974
Cheltuieli totale
605.103
Stocuri
—
Creanțe
272.393
Casă și conturi la bănci
81
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
604
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
623.920
Rezultat net
5.987
Angajați
2
Datorii
452.344
Active imobilizate
118.050
Active circulante
353.559
Capitaluri proprii
18.661
Venituri totale
623.920
Cheltuieli totale
611.694
Stocuri
129.643
Creanțe
223.780
Casă și conturi la bănci
136
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
604
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 54% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3111.335 lei7.673 lei2.474 lei116 lei1.072 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28217108
Număr de înregistrare
J2011000495051
Înmatriculare
21 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000495051
Formă juridică
SRL
Sediu social
278 Sat Remeţi, Comuna Bulz Bihor
Adresă fiscală
278 Remeţi BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 martie 2011
Înregistrare fiscală
7 august 2025
Telefon
0744924232 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITER RADU-TEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMSIMRAD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2011
Înregistrare fiscală
21 martie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000495051
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd

Contact și adrese

Telefon
0744924232 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT REMEŢI COM. BULZ, , NR.278
Cod poștal fiscal
417113
Numărul sediului
278
Localitatea sediului
Sat Remeţi Com. Bulz
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417113
Numărul domiciliului fiscal
278
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Remeţi Com. Bulz
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417113

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
4 octombrie 2012
Perioada 2: TVA de la
28 martie 2011
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0210 Rev. 3Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 3Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Remeţi, Comuna BulzCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI