Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMSYS SERV SRL

ROMSYS SERV SRL

CUI 10119778 · SRL· Municipiul Focşani

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ROMSYS SERV SRL are sediul în Municipiul Focşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-6,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,6%

Marja netă calculată este 10,6% în 2025, față de 10,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei-6,6% față de anul anterior2020: 2.531.5512021: 2.109.0112022: 2.210.3342023: 2.468.2232024: 2.521.8762025: 2.355.258
Rezultat net 2025249,6 K lei-6,1% față de anul anterior2020: 343.4562021: 343.1372022: 373.0202023: 409.0772024: 265.7472025: 249.564
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025592,5 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 687.8412021: 1.030.9772022: 734.6812023: 864.2172024: 608.7142025: 592.528
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,5 mil. lei2,5 mil.20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,4%16,9%2020: 13,6%13,6%20202021: 16,3%16,3%20212022: 16,9%16,9%20222023: 16,6%16,6%20232024: 10,5%10,5%20242025: 10,6%10,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,8% · n=672

Cifra de afaceri: -6,6% față de anul anterior.Marjă netă 10,6% · +0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024608,7 K lei
2025592,5 K lei

Datorii raportate

2024129,8 K lei
2025285,8 K lei

Disponibilități bănești

202439,6 K lei
202553 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei2,5 mil. lei2,4 mil. lei-6,6% față de anul anterior
Rezultat net409,1 K lei265,7 K lei249,6 K lei-6,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii864,2 K lei608,7 K lei592,5 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii22 K lei129,8 K lei285,8 K lei+120,2% față de anul anterior
Creanțe59,5 K lei146 K lei303,8 K lei+108% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,6%10,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=672) · 2024: 14,9% (n=1.817)

Rezultat / active (A+B)28,4%35,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,5% (n=473) · 2024: 16,1% (n=1.338)

Rezultat / capitaluri proprii42,1%43,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 76,9% (n=598) · 2024: 35,7% (n=1.739)

Vânzări per angajat785.086 lei840.625 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.465 lei (n=472) · 2024: 205.953 lei (n=1.229)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)67,5%80,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=473) · 2024: 61,2% (n=1.339)

Datorii / active (A+B)32,6%17,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,6% (n=473) · 2024: 38,8% (n=1.339)

Ponderea activelor imobilizate56,4%72%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,5% (n=473) · 2024: 12,4% (n=1.339)

Active circulante / datorii totale1,34×1,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,69× (n=716) · 2024: 2,05× (n=2.086)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări46,4 zile20,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 43,5 zile (n=598) · 2024: 48,5 zile (n=1.679)

Stocuri în zile de vânzări4 zile3,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 29,5 zile (n=522) · 2024: 30,5 zile (n=1.342)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.355.258
Rezultat net
249.564
Angajați
3
Datorii
285.761
Active imobilizate
495.181
Active circulante
382.719
Capitaluri proprii
592.528
Venituri totale
2.357.175
Cheltuieli totale
2.061.202
Stocuri
25.852
Creanțe
303.823
Casă și conturi la bănci
53.044
Cheltuieli în avans
389
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.521.876
Rezultat net
265.747
Angajați
3
Datorii
129.783
Active imobilizate
545.441
Active circulante
211.918
Capitaluri proprii
608.714
Venituri totale
2.523.052
Cheltuieli totale
2.208.803
Stocuri
26.305
Creanțe
146.041
Casă și conturi la bănci
39.572
Cheltuieli în avans
592
Venituri în avans
—
Provizioane
19.454
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.468.223
Rezultat net
409.077
Angajați
3
Datorii
22.019
Active imobilizate
340.439
Active circulante
545.311
Capitaluri proprii
864.217
Venituri totale
2.471.994
Cheltuieli totale
2.042.772
Stocuri
39.038
Creanțe
59.521
Casă și conturi la bănci
446.752
Cheltuieli în avans
486
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.210.334
Rezultat net
373.020
Angajați
3
Datorii
89.093
Active imobilizate
342.838
Active circulante
480.936
Capitaluri proprii
734.681
Venituri totale
2.210.780
Cheltuieli totale
1.817.691
Stocuri
56.897
Creanțe
394.984
Casă și conturi la bănci
29.055
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.109.011
Rezultat net
343.137
Angajați
3
Datorii
49.680
Active imobilizate
346.281
Active circulante
734.376
Capitaluri proprii
1.030.977
Venituri totale
2.109.035
Cheltuieli totale
1.748.525
Stocuri
87.420
Creanțe
142.128
Casă și conturi la bănci
504.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.531.551
Rezultat net
343.456
Angajați
3
Datorii
73.576
Active imobilizate
345.031
Active circulante
416.386
Capitaluri proprii
687.841
Venituri totale
2.540.923
Cheltuieli totale
2.176.243
Stocuri
51.363
Creanțe
140.700
Casă și conturi la bănci
224.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-12-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

5 dosare cu nume identic · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Dosar 171/98/2024/a12026-09-30 · Curtea de Apel BUCURESTI · Creditor

contestaţie · Apel

Dosar 171/98/2024/a282026-09-02 · Tribunalul IALOMITA · Creditor

contestare raport şi plan de distribuire sume · Fond

Dosar 171/98/2024/a272026-01-12 · Tribunalul IALOMITA · Creditor

contestare raport şi plan de distribuire sume · Fond

Dosar 171/98/2024/a222025-08-06 · Curtea de Apel BUCURESTI · Intimat Creditor

procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni · Apel

Dosar 171/98/2024/a222025-07-31 · Tribunalul IALOMITA · Creditor

deschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva încheierii din 27.06.2025 - prin care s-a dispus intrarea debitoarei în procedura generală de faliment · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

100 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10119778
Număr de înregistrare
J39/15/1998
Înmatriculare
13 ianuarie 1998
EUID
ROONRC.J39/15/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ARGES 36 BIS Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. EDUCAŢIEI 20 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 decembrie 2007
Înregistrare fiscală
2 martie 2026
Telefon
0212310473 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRAMA PAUL-MANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMSYS SERV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.2007
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 1998
Număr registrul comerțului
J2007023471404
Cod CAEN
9510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212310473 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. EDUCAŢIEI, NR.20
Cod poștal fiscal
20648
Strada sediului
Str. Educaţiei
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20648
Strada domiciliului fiscal
Str. Educaţiei
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20648

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 ianuarie 1998
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 mai 2021
Actualizare TVA la încasare
16 aprilie 2021
Publicare TVA la încasare
17 aprilie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (100) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Masini si Instalatii destinate Agriculturii si Industriei Alimentare63 din 100 înregistrări (63%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC C.A ROSETTI19 din 100 înregistrări (19%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA ,, GR. TOCILESCU,,10 din 100 înregistrări (10%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA NR.9 BUCURESTI SECTOR 53 din 100 înregistrări (3%) · Vezi relația

Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA1 din 100 înregistrări (1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii informatice (Rev.2)17 din 100 înregistrări (17%) · Vezi selecția

Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)14 din 100 înregistrări (14%) · Vezi selecția

Computere portabile (Rev.2)10 din 100 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Computer de birou (Rev.2)6 din 100 înregistrări (6%) · Vezi selecția

Piese si accesorii pentru computere (Rev.2)6 din 100 înregistrări (6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 iunie 2026Achiziție directă

Inspiron 5430 AIO - 23.8 U7 16GB SSD1TB WIN11 PRO

Autoritate: Institutul de Biochimie al Academiei Romane

CPV 30141200-1 — Calculatoare de birou (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30141200-1

Vezi detaliile atribuirii →
3.590 leiValoare publicată
2 iunie 2026Achiziție directă

LICEUL TEORETIC ,,C.A.ROSETTI"

Autoritate: LICEUL TEORETIC C.A ROSETTI

CPV 72500000-0 — Servicii informatice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72500000-0

Vezi detaliile atribuirii →
7.750 leiValoare publicată
27 aprilie 2026Achiziție directă

LICEUL TEORETIC ,,C.A.ROSETTI"

Autoritate: LICEUL TEORETIC C.A ROSETTI

CPV 72500000-0 — Servicii informatice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72500000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.550 leiValoare publicată
16 aprilie 2026Achiziție directă

(NCE) Microsoft 365 Business Standard

Autoritate: Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Masini si Instalatii destinate Agriculturii si Industriei Alimentare

CPV 48219000-6 — Diverse pachete software pentru retele (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48219000-6

Vezi detaliile atribuirii →
650 leiValoare publicată
15 aprilie 2026Achiziție directă

Abonament lunar mentenanta retea IT 8luni

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA ,, GR. TOCILESCU,,

CPV 72500000-0 — Servicii informatice (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72500000-0

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
25 martie 2026Achiziție directă

LICEUL TEORETIC ,,C.A.ROSETTI"

Autoritate: LICEUL TEORETIC C.A ROSETTI

CPV 72500000-0 — Servicii informatice (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72500000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.550 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5184 Rev. 1Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software-ului

CAEN 5186 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor componente și echipamente electronice

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

CAEN 7250 Rev. 1Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor

CAEN 7260 Rev. 1Alte activități legate de informatică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniStrada ArgesCAEN 9510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI