Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROMTUBURI S.R.L.

ROMTUBURI S.R.L.

CUI 38699390 · SRL· Loc. Măgurele, Oraş Măgurele· Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

reorganizare judiciarăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrureorganizare judiciarăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ROMTUBURI S.R.L. are sediul în Loc. Măgurele, Oraş Măgurele și raportează activitatea fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+0,4%

Datoriile raportate sunt 4,9 mil. lei în 2024, față de 4,8 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil2020: 466.4002021: 322.0592022: 235.0542023: 378.541
Rezultat net 2024-417,3 K lei-277,2% față de anul anterior2020: 191.8502021: -399.7212022: -347.4422023: -110.6302024: -417.334
Angajați 20246-25% față de anul anterior2020: 62021: 142022: 62023: 82024: 6
Capitaluri proprii 2024-804,4 K lei-107,8% față de anul anterior2020: 470.7742021: 71.0532022: -276.3892023: -387.0192024: -804.353
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0233 K466 K2020: 466,4 K lei466,4 K20202021: 322,1 K lei322,1 K20212022: 235,1 K lei235,1 K20222023: 378,5 K lei378,5 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-147,8%-53,3%41,1%Mediana sectorului (2024): 6,6% · n=1352020: 41,1%41,1%20202021: -124,1%-124,1%20212022: -147,8%-147,8%20222023: -29,2%-29,2%20232024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-804,4 K lei-107,8% față de anul anterior
Datorii4,9 mil. lei+0,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri235,1 K lei378,5 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net-347,4 K lei-110,6 K lei-417,3 K lei-277,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-276,4 K lei-387 K lei-804,4 K lei-107,8% față de anul anterior
Datorii4,6 mil. lei4,8 mil. lei4,9 mil. lei+0,4% față de anul anterior
Creanțe3,8 mil. lei3,9 mil. lei3,5 mil. lei-9,9% față de anul anterior
Angajați686-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—6,6%n=135-29,2%11,9%n=140
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-19,9%35,1%n=148-8,7%42%n=150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)119,9%64,2%n=148108,7%54,5%n=150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%24,2%n=1480,4%23,8%n=150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-10,3%1,3%n=148-2,5%1,2%n=150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×0,92×n=1900,92×1,03×n=193
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—93,82 zilen=1303.726,32 zile109,04 zilen=137
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—74,96 zilen=112488,64 zile84,87 zilen=114
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—250.127 lein=10747.318 lei258.614 lein=108

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-417.334
Angajați
6
Datorii
4.855.966
Active imobilizate
9.265
Active circulante
4.042.348
Capitaluri proprii
-804.353
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
417.334
Stocuri
514.207
Creanțe
3.528.689
Casă și conturi la bănci
-548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
378.541
Rezultat net
-110.630
Angajați
8
Datorii
4.836.392
Active imobilizate
17.243
Active circulante
4.432.130
Capitaluri proprii
-387.019
Venituri totale
378.541
Cheltuieli totale
485.386
Stocuri
513.802
Creanțe
3.918.239
Casă și conturi la bănci
89
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.054
Rezultat net
-347.442
Angajați
6
Datorii
4.634.982
Active imobilizate
43.909
Active circulante
4.314.684
Capitaluri proprii
-276.389
Venituri totale
235.054
Cheltuieli totale
580.145
Stocuri
513.802
Creanțe
3.800.441
Casă și conturi la bănci
441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.059
Rezultat net
-399.721
Angajați
14
Datorii
4.326.808
Active imobilizate
75.388
Active circulante
4.322.473
Capitaluri proprii
71.053
Venituri totale
322.059
Cheltuieli totale
718.559
Stocuri
513.802
Creanțe
3.807.573
Casă și conturi la bănci
1.098
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
466.400
Rezultat net
191.850
Angajați
6
Datorii
3.936.551
Active imobilizate
116.223
Active circulante
4.291.102
Capitaluri proprii
470.774
Venituri totale
466.400
Cheltuieli totale
269.886
Stocuri
513.802
Creanțe
3.776.363
Casă și conturi la bănci
937
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCreorganizare judiciară2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Reorganizarea judiciară2378/93/2025 · Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschisă la 03/11/2025

1 dosar de insolvență

2378/93/2025 Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschidere: 03.11.2025

Practician în insolvență: CASA DE INSOLVENŢĂ MATEI ŞI PAULUS SPRL

27 publicări în BPI

Judgement 849

25/05/2026 · BPI 19 193 din 27/07/2026

Conclusion

14/05/2026 · BPI 19 193 din 27/07/2026

Conclusion

21/05/2026 · BPI 19 193 din 27/07/2026

Communication

25/05/2026 · BPI 19 193 din 27/07/2026

Subpoena

25/05/2026 · BPI 19 190 din 27/07/2026

Report 310

05/06/2026 · BPI 16 009 din 16/06/2026

Report 202

05/05/2026 · BPI 12 198 din 11/05/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 194

29/04/2026 · BPI 11 855 din 06/05/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 150

22/04/2026 · BPI 10 742 din 24/04/2026

Subpoena

16/04/2026 · BPI 10 387 din 21/04/2026

Summons 120

20/04/2026 · BPI 10 282 din 21/04/2026

Notice 80

29/03/2026 · BPI 8 474 din 31/03/2026

Summons 81

29/03/2026 · BPI 8 441 din 30/03/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 36

16/02/2026 · BPI 4 666 din 20/02/2026

Debt record 30

11/02/2026 · BPI 4 409 din 18/02/2026

Summons 24

06/02/2026 · BPI 3 421 din 09/02/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 25

16/01/2026 · BPI 1 977 din 26/01/2026

Summons 15

08/01/2026 · BPI 654 din 13/01/2026

Debt record 6

09/01/2026 · BPI 590 din 13/01/2026

Report 140

13/12/2025 · BPI 94 din 08/01/2026

Conclusion

03/11/2025 · BPI 26 010 din 25/11/2025

Communication

06/11/2025 · BPI 26 010 din 25/11/2025

Report 121

21/11/2025 · BPI 26 006 din 25/11/2025

Conclusion

03/11/2025 · BPI 25 937 din 24/11/2025

Communication

06/11/2025 · BPI 25 937 din 24/11/2025

Summons 112

10/11/2025 · BPI 24 988 din 13/11/2025

Notification 111

10/11/2025 · BPI 24 872 din 12/11/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38699390
Număr de înregistrare
J23/141/2018
Înmatriculare
16 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J23/141/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ATOMIŞTILOR 1 Loc. Măgurele, Oraş Măgurele Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ATOMIŞTILOR 1 Măgurele ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TAMAȘ DAMIAN
administrator judiciar provizoriu
CASA DE INSOLVENŢĂ MATEI ŞI PAULUS SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROMTUBURI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2018
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J23/141/2018
Cod CAEN
2221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MĂGURELE ORŞ. MĂGURELE, STR. ATOMIŞTILOR, NR.1, TRUP 1, LOT II, CORP C44
Cod poștal fiscal
77125
Strada sediului
Str. Atomiştilor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77125
Detalii sediu
Trup 1, Lot II, corp C44
Strada domiciliului fiscal
Str. Atomiştilor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Măgurele Orş. Măgurele
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77125
Detalii domiciliu fiscal
Trup 1, Lot II, corp C44

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2019
TVA până la
31 decembrie 2023
Anulare operată la
3 ianuarie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 2221 Rev. 2Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Măgurele, Oraş MăgureleCAEN 2221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI