Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROPHA SRL

ROPHA SRL

CUI 21935933 · SRL· Municipiul Craiova

reorganizare judiciarăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrureorganizare judiciarăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ROPHA SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+3,2%

Datoriile raportate sunt 759,7 K lei în 2025, față de 736,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 8.0262021: 4.4452022: 29.7092023: 2.294
Rezultat net 2025-31 K leiPierdere redusă cu 9,5%2020: -29.5352021: -47.6552022: 15.2002023: -14.0282024: -34.1972025: -30.951
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 12022: 0
Capitaluri proprii 2025-406,2 K leiDeficit de capital majorat cu 8,2%2020: -294.2702021: -341.9252022: -326.7252023: -341.0912024: -375.2892025: -406.240
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate015 K30 K2020: 8 K lei8 K20202021: 4,4 K lei4,4 K20212022: 29,7 K lei29,7 K20222023: 2,3 K lei2,3 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.072,1%-510,5%51,2%2020: -368%-368%20202021: -1.072,1%-1.072,1%20212022: 51,2%51,2%20222023: -611,5%-611,5%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=1.741

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-375,3 K lei
2025-406,2 K lei

Datorii raportate

2024736,3 K lei
2025759,7 K lei

Disponibilități bănești

2024—
2025—

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-14 K lei-34,2 K lei-31 K leiPierdere redusă cu 9,5%
Capitaluri proprii-341,1 K lei-375,3 K lei-406,2 K leiDeficit de capital majorat cu 8,2%
Datorii714,7 K lei736,3 K lei759,7 K lei+3,2% față de anul anterior
Creanțe25,9 K lei25,8 K lei26 K lei+0,9% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-4,2%-4,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=1.930) · 2024: 0,8% (n=2.020)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-55,8%-49,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,4% (n=1.930) · 2024: 40,6% (n=2.020)

Datorii / active (A+B)104,3%97,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59% (n=1.930) · 2024: 55,2% (n=2.020)

Ponderea activelor imobilizate96,4%96,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,8% (n=1.930) · 2024: 67,1% (n=2.020)

Active circulante / datorii totale0,03×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,5× (n=2.290) · 2024: 0,6× (n=2.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-30.951
Angajați
—
Datorii
759.680
Active imobilizate
702.557
Active circulante
26.026
Capitaluri proprii
-406.240
Venituri totale
20.182
Cheltuieli totale
51.133
Stocuri
—
Creanțe
26.026
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
375.143
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-34.197
Angajați
—
Datorii
736.309
Active imobilizate
730.542
Active circulante
25.802
Capitaluri proprii
-375.289
Venituri totale
20.182
Cheltuieli totale
54.379
Stocuri
—
Creanțe
25.802
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
395.324
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.294
Rezultat net
-14.028
Angajați
—
Datorii
714.741
Active imobilizate
763.048
Active circulante
26.108
Capitaluri proprii
-341.091
Venituri totale
22.476
Cheltuieli totale
36.504
Stocuri
—
Creanțe
25.873
Casă și conturi la bănci
235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
415.506
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.709
Rezultat net
15.200
Angajați
0
Datorii
756.008
Active imobilizate
796.847
Active circulante
68.124
Capitaluri proprii
-326.725
Venituri totale
49.891
Cheltuieli totale
33.800
Stocuri
2.500
Creanțe
64.889
Casă și conturi la bănci
735
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
435.688
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.445
Rezultat net
-47.655
Angajați
1
Datorii
753.576
Active imobilizate
830.647
Active circulante
36.873
Capitaluri proprii
-341.925
Venituri totale
24.627
Cheltuieli totale
72.237
Stocuri
2.500
Creanțe
33.138
Casă și conturi la bănci
1.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
455.869
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.026
Rezultat net
-29.535
Angajați
0
Datorii
727.042
Active imobilizate
864.447
Active circulante
34.124
Capitaluri proprii
-294.270
Venituri totale
28.208
Cheltuieli totale
57.502
Stocuri
2.500
Creanțe
30.764
Casă și conturi la bănci
860
Cheltuieli în avans
10.252
Venituri în avans
476.051
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
57.550
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCreorganizare judiciară2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

reorganizare judiciară

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.

Reorganizarea judiciară1519/63/2024 · Tribunalul Dolj Secţia a II-a Civilă, de Litigii cu Profesioniști și Cauze de Insolvență

Deschisă la 26/02/2024

1 dosar de insolvență

1519/63/2024 Tribunalul Dolj Secţia a II-a Civilă, de Litigii cu Profesioniști și Cauze de Insolvență

Deschidere: 26.02.2024

Practician în insolvență: D.M.D. INSOLVENCY IPURL

36 publicări în BPI

Judgement 370/2026

29/06/2026 · BPI 18 216 din 13/07/2026

Communication

03/07/2026 · BPI 18 216 din 13/07/2026

Subpoena

18/06/2026 · BPI 16 341 din 19/06/2026

Report 1193

30/04/2026 · BPI 15 984 din 16/06/2026

Report 1199

11/06/2026 · BPI 15 944 din 16/06/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 1195

22/05/2026 · BPI 13 980 din 27/05/2026

Summons 1190

17/04/2026 · BPI 10 688 din 23/04/2026

Notice 1191

17/04/2026 · BPI 10 592 din 23/04/2026

Report 1175

04/03/2026 · BPI 6 689 din 12/03/2026

Debt record 1174

04/03/2026 · BPI 6 412 din 10/03/2026

Judgement 471/2025

12/12/2025 · BPI 1 621 din 22/01/2026

Communication

09/01/2026 · BPI 1 621 din 22/01/2026

Judgement 419

28/11/2025 · BPI 235 din 09/01/2026

Communication

29/12/2025 · BPI 235 din 09/01/2026

Subpoena

13/11/2025 · BPI 25 139 din 14/11/2025

Report 1126

10/11/2025 · BPI 24 792 din 11/11/2025

Subpoena

29/10/2025 · BPI 23 991 din 03/11/2025

Subpoena

27/10/2025 · BPI 23 874 din 03/11/2025

Subpoena

06/06/2025 · BPI 14 092 din 18/06/2025

Subpoena

06/06/2025 · BPI 14 091 din 18/06/2025

Report 1044

30/04/2025 · BPI 9 692 din 05/05/2025

Subpoena

14/04/2025 · BPI 8 517 din 16/04/2025

Subpoena

19/03/2025 · BPI 8 377 din 16/04/2025

Report 999

10/12/2024 · BPI 22 395 din 11/12/2024

Subpoena

04/11/2024 · BPI 20 340 din 14/11/2024

Report 992

04/10/2024 · BPI 17 585 din 08/10/2024

Report 984

17/07/2024 · BPI 13 705 din 05/08/2024

Subpoena

05/06/2024 · BPI 10 908 din 10/06/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 971

24/05/2024 · BPI 10 741 din 06/06/2024

Report 942

14/05/2024 · BPI 9 010 din 15/05/2024

Summons 941

14/05/2024 · BPI 8 990 din 15/05/2024

Debt record 936

10/05/2024 · BPI 8 786 din 13/05/2024

Debt record 933

29/04/2024 · BPI 8 204 din 30/04/2024

Notification 925

28/03/2024 · BPI 6 155 din 02/04/2024

Conclusion

26/02/2024 · BPI 5 518 din 25/03/2024

Communication

20/03/2024 · BPI 5 518 din 25/03/2024

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21935933
Număr de înregistrare
J16/1139/2007
Înmatriculare
15 iunie 2007
EUID
ROONRC.J16/1139/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
POTELU 16 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea POTELU 16 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iunie 2007
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0721285561 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ENE CRISTINA-GABRIELA
administrator judiciar provizoriu
D.M.D. INSOLVENCY IPURL
reprezentant al persoanei juridice
TURCU MIETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROPHA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.06.2007
Înregistrare fiscală
15 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J16/1139/2007
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0721285561 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, ALEEA POTELU, NR.16
Cod poștal fiscal
200317
Strada sediului
Aleea Potelu
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200317
Strada domiciliului fiscal
Aleea Potelu
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200317

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
10 martie 2025
Perioada 2: TVA de la
26 iulie 2013
Perioada 2: TVA până la
17 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
17 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
18 iunie 2007
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
26 iulie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2016
Actualizare TVA la încasare
5 septembrie 2016
Publicare TVA la încasare
6 septembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI