Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROTEX COM SRL

ROTEX COM SRL

CUI 3561830 · SRL· Municipiul Turnu Măgurele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ROTEX COM SRL are sediul în Municipiul Turnu Măgurele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9,5 K lei, față de 8,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-2,1%

Marja netă calculată este -2,1% în 2025, față de -10,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,5%

Datoriile raportate sunt 3,1 K lei în 2025, față de 3,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259,5 K lei+15,7% față de anul anterior2020: 7.2842021: 7.7852022: 8.2932023: 7.2682024: 8.2212025: 9.515
Rezultat net 2025-197 leiPierdere redusă cu 76,6%2020: -6682021: -1122022: 592023: -5542024: -8412025: -197
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20252 K lei-9,2% față de anul anterior2020: 3.5952021: 3.4842022: 3.5422023: 2.9882024: 2.1472025: 1.950
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 K10 K2020: 7,3 K lei7,3 K20202021: 7,8 K lei7,8 K20212022: 8,3 K lei8,3 K20222023: 7,3 K lei7,3 K20232024: 8,2 K lei8,2 K20242025: 9,5 K lei9,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,2%-4,3%1,7%2020: -9,2%-9,2%20202021: -1,4%-1,4%20212022: 0,7%0,7%20222023: -7,6%-7,6%20232024: -10,2%-10,2%20242025: -2,1%-2,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=4.948

Cifra de afaceri: +15,7% față de anul anterior.Marjă netă -2,1% · +8,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,1 K lei
20252 K lei

Datorii raportate

20243,1 K lei
20253,1 K lei

Disponibilități bănești

2024227 lei
2025424 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,3 K lei8,2 K lei9,5 K lei+15,7% față de anul anterior
Rezultat net-554 lei-841 lei-197 leiPierdere redusă cu 76,6%
Capitaluri proprii3 K lei2,1 K lei2 K lei-9,2% față de anul anterior
Datorii3,3 K lei3,1 K lei3,1 K lei-0,5% față de anul anterior
Creanțe15 lei15 lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-2,1%-10,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=4.948) · 2024: 2% (n=4.933)

Rezultat / capitaluri proprii-10,1%-39,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=3.368) · 2024: 14,4% (n=3.260)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,62×1,68×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=6.172) · 2024: 0,81× (n=6.245)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile0,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,3 zile (n=3.847) · 2024: 11,7 zile (n=3.731)

Stocuri în zile de vânzări176,1 zile221,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 133,1 zile (n=4.615) · 2024: 136,5 zile (n=4.575)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.515
Rezultat net
-197
Angajați
—
Datorii
3.128
Active imobilizate
—
Active circulante
5.078
Capitaluri proprii
1.950
Venituri totale
9.515
Cheltuieli totale
9.712
Stocuri
4.654
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
424
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.221
Rezultat net
-841
Angajați
—
Datorii
3.143
Active imobilizate
—
Active circulante
5.290
Capitaluri proprii
2.147
Venituri totale
8.221
Cheltuieli totale
9.062
Stocuri
5.048
Creanțe
15
Casă și conturi la bănci
227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.268
Rezultat net
-554
Angajați
—
Datorii
3.303
Active imobilizate
—
Active circulante
6.291
Capitaluri proprii
2.988
Venituri totale
7.268
Cheltuieli totale
7.822
Stocuri
6.181
Creanțe
15
Casă și conturi la bănci
95
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.293
Rezultat net
59
Angajați
—
Datorii
3.387
Active imobilizate
—
Active circulante
6.929
Capitaluri proprii
3.542
Venituri totale
8.293
Cheltuieli totale
7.985
Stocuri
6.769
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
160
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.785
Rezultat net
-112
Angajați
—
Datorii
3.345
Active imobilizate
—
Active circulante
6.829
Capitaluri proprii
3.484
Venituri totale
7.785
Cheltuieli totale
7.663
Stocuri
6.801
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.284
Rezultat net
-668
Angajați
—
Datorii
3.163
Active imobilizate
—
Active circulante
6.758
Capitaluri proprii
3.595
Venituri totale
7.284
Cheltuieli totale
7.738
Stocuri
6.695
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
63
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-03-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3561830
Număr de înregistrare
J34/1045/1991
Înmatriculare
23 decembrie 1991
EUID
ROONRC.J34/1045/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. 1 MAI F19 Municipiul Turnu Măgurele Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 MAI Turnu Magurele TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 martie 1993
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2023
Telefon
47413476

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STUPARU ECATERINA
administrator
STUPARU MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROTEX COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.03.1993
Înregistrare fiscală
17 martie 1993
Număr registrul comerțului
J34/1045/1991
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turnu Măgurele

Contact și adrese

Telefon
47413476
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. TURNU MĂGURELE, STR. 1 MAI, BL.F19, AP.59
Cod poștal fiscal
145200
Strada sediului
Str. 1 Mai
Localitatea sediului
Mun. Turnu Măgurele
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145200
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Mai
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turnu Măgurele
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 1997
TVA până la
31 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Turnu MăgureleCAEN 4771
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI