Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROTH ADOR EXPRES S.R.L.

ROTH ADOR EXPRES S.R.L.

CUI 39445691 · SRL· Sat Sfîntu Gheorghe, Oraş Iernut

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ROTH ADOR EXPRES S.R.L. are sediul în Sat Sfîntu Gheorghe, Oraş Iernut. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 413 K lei, față de 403,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,5%

Marja netă calculată este 14,5% în 2025, față de 19,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-5,2%

Datoriile raportate sunt 53,2 K lei în 2025, față de 56,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025413 K lei+2,3% față de anul anterior2020: 283.2222021: 259.8252022: 365.0282023: 379.5302024: 403.6002025: 413.047
Rezultat net 202559,8 K lei-25,2% față de anul anterior2020: 73.7362021: 75.8162022: 94.2922023: 106.7512024: 79.9732025: 59.831
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025490,6 K lei+13,9% față de anul anterior2020: 73.9862021: 149.8012022: 244.0932023: 350.8442024: 430.8172025: 490.649
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0207 K413 K2020: 283,2 K lei283,2 K20202021: 259,8 K lei259,8 K20212022: 365 K lei365 K20222023: 379,5 K lei379,5 K20232024: 403,6 K lei403,6 K20242025: 413 K lei413 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,6%29,2%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 26%26%20202021: 29,2%29,2%20212022: 25,8%25,8%20222023: 28,1%28,1%20232024: 19,8%19,8%20242025: 14,5%14,5%2025

Cifra de afaceri: +2,3% față de anul anterior. Marja netă: 14,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii490,6 K lei+13,9% față de anul anterior
Datorii53,2 K lei-5,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri379,5 K lei403,6 K lei413 K lei+2,3% față de anul anterior
Rezultat net106,8 K lei80 K lei59,8 K lei-25,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii350,8 K lei430,8 K lei490,6 K lei+13,9% față de anul anterior
Datorii84,3 K lei56,1 K lei53,2 K lei-5,2% față de anul anterior
Creanțe392,8 K lei449,8 K lei28,1 K lei-93,8% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,5%3,7%n=30.49019,8%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,2%24,6%n=27.27288,5%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,8%76,6%n=27.27211,5%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,7%32,1%n=27.2723,3%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11%3,5%n=27.26316,4%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive12,2%26,7%n=25.15518,6%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,95×0,8×n=37.8808,39×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36024,45 zile61,23 zilen=29.162401,22 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați206.524 lei278.223 lein=25.896403.600 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.047
Rezultat net
59.831
Angajați
2
Datorii
53.181
Active imobilizate
14.788
Active circulante
529.042
Capitaluri proprii
490.649
Venituri totale
413.047
Cheltuieli totale
345.251
Stocuri
—
Creanțe
28.054
Casă și conturi la bănci
500.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
403.600
Rezultat net
79.973
Angajați
1
Datorii
56.127
Active imobilizate
16.042
Active circulante
470.902
Capitaluri proprii
430.817
Venituri totale
403.648
Cheltuieli totale
315.946
Stocuri
—
Creanțe
449.807
Casă și conturi la bănci
21.095
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
379.530
Rezultat net
106.751
Angajați
1
Datorii
84.268
Active imobilizate
23.173
Active circulante
411.939
Capitaluri proprii
350.844
Venituri totale
379.557
Cheltuieli totale
269.200
Stocuri
—
Creanțe
392.764
Casă și conturi la bănci
19.175
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
365.028
Rezultat net
94.292
Angajați
1
Datorii
46.838
Active imobilizate
—
Active circulante
290.931
Capitaluri proprii
244.093
Venituri totale
365.028
Cheltuieli totale
267.269
Stocuri
—
Creanțe
276.757
Casă și conturi la bănci
14.174
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.825
Rezultat net
75.816
Angajați
1
Datorii
31.374
Active imobilizate
—
Active circulante
181.175
Capitaluri proprii
149.801
Venituri totale
259.825
Cheltuieli totale
181.464
Stocuri
—
Creanțe
162.250
Casă și conturi la bănci
18.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.222
Rezultat net
73.736
Angajați
1
Datorii
42.283
Active imobilizate
—
Active circulante
116.269
Capitaluri proprii
73.986
Venituri totale
283.222
Cheltuieli totale
206.653
Stocuri
—
Creanțe
27.339
Casă și conturi la bănci
88.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39445691
Număr de înregistrare
J26/893/2018
Înmatriculare
6 iunie 2018
EUID
ROONRC.J26/893/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
SFÎNTU GHEORGHE 166 Sat Sfîntu Gheorghe, Oraş Iernut Mureş
Adresă fiscală
SFÎNTU GHEORGHE 166 Sfîntu Gheorghe MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iunie 2018
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROTH ADOLF MARIUS
administrator
ROTH MARCELA DORINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROTH ADOR EXPRES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.2018
Înregistrare fiscală
6 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J26/893/2018
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT SFÂNTU GHEORGHE ORŞ. IERNUT, SFÎNTU GHEORGHE, NR.166
Cod poștal fiscal
545108
Strada sediului
SFÎNTU GHEORGHE
Numărul sediului
166
Localitatea sediului
Sat Sfântu Gheorghe Orş. Iernut
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545108
Strada domiciliului fiscal
SFÎNTU GHEORGHE
Numărul domiciliului fiscal
166
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sfântu Gheorghe Orş. Iernut
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545108

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 septembrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Sfîntu Gheorghe, Oraş IernutCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI