Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROTMAR EXPLO-FOREST SRL

ROTMAR EXPLO-FOREST SRL

CUI 28126263 · SRL· Sat Frumosu, Comuna Frumosu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ROTMAR EXPLO-FOREST SRL are sediul în Sat Frumosu, Comuna Frumosu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+80,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,6%

Marja netă calculată este 7,6% în 2025, față de 2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+26,6%

Datoriile raportate sunt 553,9 K lei în 2025, față de 437,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+80,4% față de anul anterior2020: 1.484.5212021: 1.218.9282022: 1.142.6752023: 1.508.1002024: 1.295.8862025: 2.337.496
Rezultat net 2025177,7 K lei+570,7% față de anul anterior2020: 240.4782021: 108.1092022: 72.1662023: 53.8842024: 26.5012025: 177.739
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 52021: 42022: 42023: 42024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025751,8 K lei+31% față de anul anterior2020: 511.9102021: 623.2862022: 591.6072023: 547.8032024: 574.0152025: 751.776
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,1%16,2%2020: 16,2%16,2%20202021: 8,9%8,9%20212022: 6,3%6,3%20222023: 3,6%3,6%20232024: 2%2%20242025: 7,6%7,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=1.402

Cifra de afaceri: +80,4% față de anul anterior.Marjă netă 7,6% · +5,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024574 K lei
2025751,8 K lei

Datorii raportate

2024437,5 K lei
2025553,9 K lei

Disponibilități bănești

202428,2 K lei
202545,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,3 mil. lei2,3 mil. lei+80,4% față de anul anterior
Rezultat net53,9 K lei26,5 K lei177,7 K lei+570,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii547,8 K lei574 K lei751,8 K lei+31% față de anul anterior
Datorii324,2 K lei437,5 K lei553,9 K lei+26,6% față de anul anterior
Creanțe367,8 K lei254,9 K lei275,2 K lei+7,9% față de anul anterior
Angajați432-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,6%2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=1.402) · 2024: 1,4% (n=2.036)

Rezultat / active (A+B)13,3%2,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,4% (n=1.486) · 2024: 0,1% (n=2.160)

Rezultat / capitaluri proprii23,6%4,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.271) · 2024: 3% (n=1.845)

Vânzări per angajat1.168.748 lei431.962 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 226.051 lei (n=1.137) · 2024: 209.751 lei (n=1.707)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)56,3%59,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,6% (n=1.487) · 2024: 32,2% (n=2.163)

Datorii / active (A+B)41,5%45,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66% (n=1.487) · 2024: 63,4% (n=2.163)

Ponderea activelor imobilizate44,8%61,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.487) · 2024: 30,3% (n=2.163)

Active circulante / datorii totale1,33×0,85×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,9× (n=1.858) · 2024: 0,97× (n=2.691)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări42,4 zile70,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,2 zile (n=1.312) · 2024: 61,2 zile (n=1.910)

Stocuri în zile de vânzări63,9 zile24,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 76,8 zile (n=1.228) · 2024: 77,9 zile (n=1.788)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.337.496
Rezultat net
177.739
Angajați
2
Datorii
553.906
Active imobilizate
598.148
Active circulante
736.157
Capitaluri proprii
751.776
Venituri totale
2.047.245
Cheltuieli totale
1.839.606
Stocuri
415.091
Creanțe
275.171
Casă și conturi la bănci
45.895
Cheltuieli în avans
57.197
Venituri în avans
85.820
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.295.886
Rezultat net
26.501
Angajați
3
Datorii
437.510
Active imobilizate
596.099
Active circulante
371.752
Capitaluri proprii
574.015
Venituri totale
1.247.790
Cheltuieli totale
1.216.186
Stocuri
88.622
Creanțe
254.921
Casă și conturi la bănci
28.209
Cheltuieli în avans
91.448
Venituri în avans
47.774
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.508.100
Rezultat net
53.884
Angajați
4
Datorii
324.154
Active imobilizate
363.259
Active circulante
499.084
Capitaluri proprii
547.803
Venituri totale
1.513.341
Cheltuieli totale
1.444.613
Stocuri
117.126
Creanțe
367.774
Casă și conturi la bănci
14.184
Cheltuieli în avans
52.390
Venituri în avans
42.776
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.142.675
Rezultat net
72.166
Angajați
4
Datorii
155.184
Active imobilizate
391.178
Active circulante
342.782
Capitaluri proprii
591.607
Venituri totale
1.182.382
Cheltuieli totale
1.099.841
Stocuri
202.568
Creanțe
127.390
Casă și conturi la bănci
12.824
Cheltuieli în avans
57.443
Venituri în avans
44.612
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.218.928
Rezultat net
108.109
Angajați
4
Datorii
157.976
Active imobilizate
127.323
Active circulante
605.053
Capitaluri proprii
623.286
Venituri totale
1.105.784
Cheltuieli totale
988.644
Stocuri
171.706
Creanțe
404.303
Casă și conturi la bănci
29.044
Cheltuieli în avans
48.886
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.484.521
Rezultat net
240.478
Angajați
5
Datorii
314.279
Active imobilizate
171.662
Active circulante
572.274
Capitaluri proprii
511.910
Venituri totale
1.574.464
Cheltuieli totale
1.321.877
Stocuri
362.920
Creanțe
157.907
Casă și conturi la bănci
51.447
Cheltuieli în avans
99.253
Venituri în avans
17.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28126263
Număr de înregistrare
J33/225/2011
Înmatriculare
3 martie 2011
EUID
ROONRC.J33/225/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
599 I Sat Frumosu, Comuna Frumosu Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
599 I Frumosu SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 martie 2011
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2018
Telefon
0742468401 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NIGA TOADER

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROTMAR EXPLO-FOREST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.2011
Înregistrare fiscală
4 martie 2011
Număr registrul comerțului
J33/225/2011
Cod CAEN
1610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT FRUMOSU COM. FRUMOSU, FRUMOSU, NR.599 I
Cod poștal fiscal
727260
Numărul sediului
599 I
Localitatea sediului
Sat Frumosu Com. Frumosu
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Frumosu
Numărul domiciliului fiscal
599 I
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Frumosu Com. Frumosu
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727260

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 octombrie 2013
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
28 octombrie 2013
Actualizare TVA la încasare
28 octombrie 2013
Publicare TVA la încasare
29 octombrie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Comuna Frumosu1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lemn de foc (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 mai 2026Achiziție directă

lemn foc fag

Autoritate: Comuna Frumosu

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
17.500 leiValoare publicată
14 octombrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de exploatare forestiera (Rev.2) · Anunț CAN1155847

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SILVICULTURA “MARIN DRACEA”

CPV 77211100-3

T4 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 77211100-3

Vezi detaliile atribuirii →
57.284 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Frumosu, Comuna FrumosuCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI