Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROTRAIN SRL

ROTRAIN SRL

CUI 16947010 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ROTRAIN SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-81,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 29,2 K lei, față de 158,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-54,3%

Marja netă calculată este -54,3% în 2025, față de 524,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-63,4%

Datoriile raportate sunt 18,4 K lei în 2025, față de 50,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202529,2 K lei-81,6% față de anul anterior2020: 140.0732021: 186.7622022: 98.1182023: 86.2472024: 158.8142025: 29.150
Rezultat net 2025-15,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 78.8132021: 132.3032022: 32.3572023: 15.7622024: 833.2602025: -15.821
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202527,1 K lei-96,8% față de anul anterior2020: -67.1382021: 65.1652022: 97.5222023: 113.2842024: 837.4602025: 27.071
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate093 K187 K2020: 140,1 K lei140,1 K20202021: 186,8 K lei186,8 K20212022: 98,1 K lei98,1 K20222023: 86,2 K lei86,2 K20232024: 158,8 K lei158,8 K20242025: 29,2 K lei29,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-54,3%235,2%524,7%2020: 56,3%56,3%20202021: 70,8%70,8%20212022: 33%33%20222023: 18,3%18,3%20232024: 524,7%524,7%20242025: -54,3%-54,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 17% · n=7.353

Cifra de afaceri: -81,6% față de anul anterior.Marjă netă -54,3% · -579 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024837,5 K lei
202527,1 K lei

Datorii raportate

202450,4 K lei
202518,4 K lei

Disponibilități bănești

2024247,3 K lei
202545,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,2 K lei158,8 K lei29,2 K lei-81,6% față de anul anterior
Rezultat net15,8 K lei833,3 K lei-15,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii113,3 K lei837,5 K lei27,1 K lei-96,8% față de anul anterior
Datorii245 K lei50,4 K lei18,4 K lei-63,4% față de anul anterior
Creanțe150 lei640,6 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-54,3%524,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=7.353) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / capitaluri proprii-58,4%99,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85% (n=6.271) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat29.150 lei158.814 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 160.092 lei (n=4.609) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,47×17,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,41× (n=8.802) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—1.452 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,3 zile (n=6.511) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.150
Rezultat net
-15.821
Angajați
1
Datorii
18.412
Active imobilizate
—
Active circulante
45.483
Capitaluri proprii
27.071
Venituri totale
29.150
Cheltuieli totale
44.971
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
45.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.814
Rezultat net
833.260
Angajați
1
Datorii
50.360
Active imobilizate
—
Active circulante
887.820
Capitaluri proprii
837.460
Venituri totale
1.300.047
Cheltuieli totale
431.177
Stocuri
—
Creanțe
640.568
Casă și conturi la bănci
247.252
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.247
Rezultat net
15.762
Angajați
1
Datorii
244.970
Active imobilizate
347.653
Active circulante
10.601
Capitaluri proprii
113.284
Venituri totale
86.247
Cheltuieli totale
69.752
Stocuri
—
Creanțe
150
Casă și conturi la bănci
10.451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.118
Rezultat net
32.357
Angajați
1
Datorii
307.806
Active imobilizate
358.725
Active circulante
46.603
Capitaluri proprii
97.522
Venituri totale
98.118
Cheltuieli totale
64.926
Stocuri
—
Creanțe
23.806
Casă și conturi la bănci
22.797
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.762
Rezultat net
132.303
Angajați
1
Datorii
351.200
Active imobilizate
369.796
Active circulante
46.569
Capitaluri proprii
65.165
Venituri totale
186.905
Cheltuieli totale
51.199
Stocuri
—
Creanțe
43.798
Casă și conturi la bănci
2.771
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.073
Rezultat net
78.813
Angajați
1
Datorii
467.176
Active imobilizate
380.868
Active circulante
19.170
Capitaluri proprii
-67.138
Venituri totale
140.183
Cheltuieli totale
60.023
Stocuri
—
Creanțe
8.109
Casă și conturi la bănci
11.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 82% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 82% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-11-16 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 3603/271/20252026-05-07 · Tribunalul BIHOR · Intimat

pretenţii · Apel

3 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-21 · 09:00

Soluție indisponibilă

2026-10-05 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea hotărârii la data de 21.10.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-10-05

2026-05-08 · 09:00

Încheiere

Respinge, ca neîntemeiată, declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Corina Maria Florea. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 08.05.2026.

Document: incheiereabtinere · 2026-05-08

Căi de atac declarate: Apel · 2026-04-24

Dosar 3603/271/20252025-03-07 · Judecătoria ORADEA · Pârât

pretenţii · Fond

4 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-03-12 · 09:00

Respinge cererea

Respinge ca neîntemeiată cererea formulată de reclamanta GAMINVEST SRL în contradictoriu cu pârâta ROTRAIN S.R.L. Obligă reclamanta la plata către pârâta a sumei de 8.000 de lei, reprezentând cheltuieli de judecată cu onorariu avocaţial. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare. Calea de atac se va înregistra la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 12.03.2026.

Document: _Hotarare 2141/2026 · 2026-03-12

2026-03-04 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 12.03.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, data de 04.03.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-03-04

2025-10-29 · 09:30

Amână cauza

În vederea administrării probatoriului suplimentar

Document: incheieredesedinta · 2025-10-29

2025-06-25 · 08:30

Amână cauza

Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 29.10.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-06-25

Căi de atac declarate: Apel · 2026-04-24

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16947010
Număr de înregistrare
J2004002123053
Înmatriculare
16 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004002123053
Formă juridică
SRL
Sediu social
Marin Preda 15B Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Marin Preda 15B Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 noiembrie 2004
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2026
Telefon
0359800301 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRADEA SORINA-CĂTĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROTRAIN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.11.2004
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004002123053
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0359800301 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. MARIN PREDA, NR.15B
Strada sediului
Str. Marin Preda
Numărul sediului
15B
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Marin Preda
Numărul domiciliului fiscal
15B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
27 august 2014
Perioada 2: TVA de la
19 noiembrie 2004
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
27 august 2014
Actualizare TVA la încasare
28 august 2014
Publicare TVA la încasare
29 august 2014
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI