Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROXALIDOR SRL

ROXALIDOR SRL

CUI 16619144 · SRL· Sat Tulnici, Comuna Tulnici

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ROXALIDOR SRL are sediul în Sat Tulnici, Comuna Tulnici. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 105,9 K lei, față de 117,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut59,7%

Marja netă calculată este 59,7% în 2025, față de -74,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+41%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025105,9 K lei-9,9% față de anul anterior2020: 498.8832021: 528.8442022: 548.7112023: 245.6482024: 117.5412025: 105.919
Rezultat net 202563,3 K leiTrecere pe profit2020: -21.4472021: -24.3092022: -4762023: -63.6692024: -87.8652025: 63.261
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202523,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 136.1082021: 111.7992022: 111.3232023: 47.6542024: -40.2102025: 23.051
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0274 K549 K2020: 498,9 K lei498,9 K20202021: 528,8 K lei528,8 K20212022: 548,7 K lei548,7 K20222023: 245,6 K lei245,6 K20232024: 117,5 K lei117,5 K20242025: 105,9 K lei105,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-74,8%-7,5%59,7%2020: -4,3%-4,3%20202021: -4,6%-4,6%20212022: -0,1%-0,1%20222023: -25,9%-25,9%20232024: -74,8%-74,8%20242025: 59,7%59,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: -9,9% față de anul anterior.Marjă netă 59,7% · +134,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-40,2 K lei
202523,1 K lei

Datorii raportate

2024420,7 K lei
2025403,2 K lei

Disponibilități bănești

202412,7 K lei
202530,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri245,6 K lei117,5 K lei105,9 K lei-9,9% față de anul anterior
Rezultat net-63,7 K lei-87,9 K lei63,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii47,7 K lei-40,2 K lei23,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii404,6 K lei420,7 K lei403,2 K lei-4,2% față de anul anterior
Creanțe12,9 K lei173 lei244 lei+41% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă59,7%-74,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)14,9%-23,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii274,4%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Vânzări per angajat105.919 lei117.541 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 278.223 lei (n=25.896) · 2024: 257.350 lei (n=28.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)5,4%-10,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)95%110,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate59,9%48,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,42×0,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,8 zile0,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Stocuri în zile de vânzări473,3 zile560,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=16.095) · 2024: 5,7 zile (n=16.762)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.919
Rezultat net
63.261
Angajați
1
Datorii
403.181
Active imobilizate
254.484
Active circulante
170.021
Capitaluri proprii
23.051
Venituri totale
241.220
Cheltuieli totale
175.595
Stocuri
139.255
Creanțe
244
Casă și conturi la bănci
30.522
Cheltuieli în avans
1.727
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.541
Rezultat net
-87.865
Angajați
1
Datorii
420.672
Active imobilizate
184.611
Active circulante
195.851
Capitaluri proprii
-40.210
Venituri totale
117.541
Cheltuieli totale
204.230
Stocuri
183.008
Creanțe
173
Casă și conturi la bănci
12.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.648
Rezultat net
-63.669
Angajați
1
Datorii
404.636
Active imobilizate
227.051
Active circulante
225.239
Capitaluri proprii
47.654
Venituri totale
245.648
Cheltuieli totale
306.910
Stocuri
203.205
Creanțe
12.881
Casă și conturi la bănci
9.153
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
548.711
Rezultat net
-476
Angajați
2
Datorii
389.638
Active imobilizate
269.491
Active circulante
231.470
Capitaluri proprii
111.323
Venituri totale
548.712
Cheltuieli totale
543.773
Stocuri
215.753
Creanțe
12.653
Casă și conturi la bănci
3.064
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
528.844
Rezultat net
-24.309
Angajați
3
Datorii
416.523
Active imobilizate
311.929
Active circulante
216.393
Capitaluri proprii
111.799
Venituri totale
552.246
Cheltuieli totale
572.874
Stocuri
193.840
Creanțe
13.757
Casă și conturi la bănci
8.796
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
498.883
Rezultat net
-21.447
Angajați
3
Datorii
510.123
Active imobilizate
354.367
Active circulante
279.919
Capitaluri proprii
136.108
Venituri totale
502.564
Cheltuieli totale
519.209
Stocuri
248.196
Creanțe
2.406
Casă și conturi la bănci
29.317
Cheltuieli în avans
11.945
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-07-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16619144
Număr de înregistrare
J2004000539399
Înmatriculare
21 iulie 2004
EUID
ROONRC.J2004000539399
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Tulnici, Comuna Tulnici Vrancea
Adresă fiscală
Tulnici VRANCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 iulie 2004
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0237265238 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUTURE DOINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROXALIDOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.07.2004
Înregistrare fiscală
22 iulie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000539399
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0237265238 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT TULNICI COM. TULNICI,
Cod poștal fiscal
627365
Localitatea sediului
Sat Tulnici Com. Tulnici
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627365
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tulnici Com. Tulnici
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627365

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 octombrie 2012
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2009
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Tulnici, Comuna TulniciCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI