Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROXTER SRL

ROXTER SRL

CUI 2862436 · SRL· Loc. Roznov, Oraş Roznov· Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ROXTER SRL are sediul în Loc. Roznov, Oraş Roznov și raportează activitatea fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 98,2 K lei, față de 96,5 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-8,8%

Marja netă calculată este -8,8% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202498,2 K lei+1,7% față de anul anterior2020: 81.5302021: 64.8152022: 74.3932023: 96.5232024: 98.191
Rezultat net 2024-8,7 K leiTrecere pe pierdere2020: 28.9212021: -37.3182022: -4.4662023: 292024: -8.651
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-137 K leiDeficit de capital majorat cu 6,7%2020: -86.6012021: -123.9192022: -128.3852023: -128.3562024: -137.007
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate049 K98 K2020: 81,5 K lei81,5 K20202021: 64,8 K lei64,8 K20212022: 74,4 K lei74,4 K20222023: 96,5 K lei96,5 K20232024: 98,2 K lei98,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,6%-11,1%35,5%2020: 35,5%35,5%20202021: -57,6%-57,6%20212022: -6%-6%20222023: 0%0%20232024: -8,8%-8,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=2.710

Cifra de afaceri: +1,7% față de anul anterior.Marjă netă -8,8% · -8,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-128,4 K lei
2024-137 K lei

Datorii raportate

2023132,3 K lei
2024142 K lei

Disponibilități bănești

2023873 lei
20241 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri74,4 K lei96,5 K lei98,2 K lei+1,7% față de anul anterior
Rezultat net-4,5 K lei29 lei-8,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-128,4 K lei-128,4 K lei-137 K leiDeficit de capital majorat cu 6,7%
Datorii129,7 K lei132,3 K lei142 K lei+7,3% față de anul anterior
Creanțe501 lei501 lei966 lei+92,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-8,8%0%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=2.710) · 2023: 4,8% (n=2.836)

Vânzări per angajat98.191 lei96.523 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 71.531 lei (n=1.948) · 2023: 64.450 lei (n=2.115)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,03×0,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,8× (n=3.592) · 2023: 0,91× (n=3.736)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări3,5 zile1,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 50,8 zile (n=2.349) · 2023: 56,5 zile (n=2.455)

Stocuri în zile de vânzări10,9 zile9,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 59,9 zile (n=1.822) · 2023: 60,9 zile (n=1.955)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.191
Rezultat net
-8.651
Angajați
1
Datorii
141.956
Active imobilizate
—
Active circulante
4.949
Capitaluri proprii
-137.007
Venituri totale
98.391
Cheltuieli totale
106.058
Stocuri
2.967
Creanțe
966
Casă și conturi la bănci
1.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.523
Rezultat net
29
Angajați
1
Datorii
132.328
Active imobilizate
—
Active circulante
3.972
Capitaluri proprii
-128.356
Venituri totale
96.523
Cheltuieli totale
95.529
Stocuri
2.598
Creanțe
501
Casă și conturi la bănci
873
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.393
Rezultat net
-4.466
Angajați
1
Datorii
129.744
Active imobilizate
0
Active circulante
1.359
Capitaluri proprii
-128.385
Venituri totale
74.393
Cheltuieli totale
78.115
Stocuri
273
Creanțe
501
Casă și conturi la bănci
585
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.815
Rezultat net
-37.318
Angajați
1
Datorii
127.406
Active imobilizate
0
Active circulante
3.487
Capitaluri proprii
-123.919
Venituri totale
64.815
Cheltuieli totale
101.485
Stocuri
2.760
Creanțe
501
Casă și conturi la bănci
226
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.530
Rezultat net
28.921
Angajați
1
Datorii
120.996
Active imobilizate
—
Active circulante
34.395
Capitaluri proprii
-86.601
Venituri totale
81.530
Cheltuieli totale
51.857
Stocuri
32.251
Creanțe
501
Casă și conturi la bănci
1.643
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2862436
Număr de înregistrare
J27/1693/1992
Înmatriculare
18 august 1992
EUID
ROONRC.J27/1693/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GARII 1016 Loc. Roznov, Oraş Roznov Neamţ
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIAN (GHERGHEL) GH. TEREZA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROXTER SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 22.12.2025
Înregistrare fiscală
1 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J27/1693/1992
Cod CAEN
1413
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0233233256 · Firme cu același număr
Fax
0233219500 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT ROZNOV ORŞ. ROZNOV, STR. GARII, NR.1016
Cod poștal fiscal
617390
Strada sediului
Str. GARII
Numărul sediului
1016
Localitatea sediului
Sat Roznov Orş. Roznov
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617390
Strada domiciliului fiscal
Str. GARII
Numărul domiciliului fiscal
1016
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Roznov Orş. Roznov
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617390

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
11 aprilie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5134 Rev. 1Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 5139 Rev. 1Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5540 Rev. 1Baruri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţLoc. Roznov, Oraş RoznovStrada GariiCAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI