Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ROYMICHAEL COM SRL

ROYMICHAEL COM SRL

CUI 4830902 · SRL· Municipiul Craiova· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ROYMICHAEL COM SRL are sediul în Municipiul Craiova și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+45,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 15,1 K lei, față de 10,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2023, față de 11,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202315,1 K lei+45,2% față de anul anterior2020: 9.8062021: 8.3082022: 10.4172023: 15.127
Rezultat net 2023392 lei-66,5% față de anul anterior2020: 4412021: 7422022: 1.1692023: 392
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20237,5 K lei+5,5% față de anul anterior2020: 5.1622021: 5.9042022: 7.0732023: 7.465
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 K15 K2020: 9,8 K lei9,8 K20202021: 8,3 K lei8,3 K20212022: 10,4 K lei10,4 K20222023: 15,1 K lei15,1 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,6%11,2%2020: 4,5%4,5%20202021: 8,9%8,9%20212022: 11,2%11,2%20222023: 2,6%2,6%2023Reper 2023: mediana sectorului 3,2% · n=2.978

Cifra de afaceri: +45,2% față de anul anterior.Marjă netă 2,6% · -8,6 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20227,1 K lei
20237,5 K lei

Datorii raportate

20220 lei
20230 lei

Disponibilități bănești

20225,5 K lei
20235,3 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri8,3 K lei10,4 K lei15,1 K lei+45,2% față de anul anterior
Rezultat net742 lei1,2 K lei392 lei-66,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,9 K lei7,1 K lei7,5 K lei+5,5% față de anul anterior
Datorii-156 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe—156 lei156 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă2,6%11,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 3,2% (n=2.978) · 2022: 3,2% (n=2.821)

Rezultat / capitaluri proprii5,3%16,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 22% (n=2.608) · 2022: 24,2% (n=2.432)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări3,7 zile5,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 7,5 zile (n=2.460) · 2022: 7,2 zile (n=2.281)

Stocuri în zile de vânzări47 zile49,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 45,2 zile (n=2.807) · 2022: 46,6 zile (n=2.673)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.127
Rezultat net
392
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
7.465
Capitaluri proprii
7.465
Venituri totale
15.127
Cheltuieli totale
14.610
Stocuri
1.976
Creanțe
156
Casă și conturi la bănci
5.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.417
Rezultat net
1.169
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
7.073
Capitaluri proprii
7.073
Venituri totale
10.417
Cheltuieli totale
9.248
Stocuri
1.444
Creanțe
156
Casă și conturi la bănci
5.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.308
Rezultat net
742
Angajați
—
Datorii
-156
Active imobilizate
—
Active circulante
5.748
Capitaluri proprii
5.904
Venituri totale
8.308
Cheltuieli totale
7.566
Stocuri
1.265
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.806
Rezultat net
441
Angajați
—
Datorii
87
Active imobilizate
—
Active circulante
5.249
Capitaluri proprii
5.162
Venituri totale
9.806
Cheltuieli totale
9.178
Stocuri
228
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-28

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4830902
Număr de înregistrare
J16/2575/1993
Înmatriculare
19 octombrie 1993
EUID
ROONRC.J16/2575/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FRAŢII GOLEŞTI 119 48IVA1 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOICA LIVIU OCTAVIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ROYMICHAEL COM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.04.2025
Înregistrare fiscală
29 octombrie 1993
Număr registrul comerțului
J16/2575/1993
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0351806294 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. FRAŢII GOLEŞTI, BL.48IVA1, SC.1, AP.11
Cod poștal fiscal
200048
Strada sediului
Str. Fraţii Goleşti
Numărul sediului
119
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200067
Strada domiciliului fiscal
Str. Fraţii Goleşti
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200048

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2000
TVA până la
1 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5227 Rev. 0Comerț cu amănuntul, în magazine specializate, al produselor n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-28Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaStrada Fraţii GoleştiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI