Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RRS ELITE METALLBAU S.R.L.

RRS ELITE METALLBAU S.R.L.

CUI 41363720 · SRL· Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

RRS ELITE METALLBAU S.R.L. are sediul în Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+1.152,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,1 K leiFără an comparabil2023: 02024: 02025: 3.073
Rezultat net 2025-7,6 K lei-6.249,2% față de anul anterior2020: -14.8392021: -8.4912022: -6.1022023: -4.8632024: -1202025: -7.619
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 02025: 1
Capitaluri proprii 202512,4 K lei-38% față de anul anterior2020: 39.6162021: 31.1252022: 25.0232023: 20.1602024: 20.0402025: 12.422
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K3 K—2020—2021—20222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 3,1 K lei3,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-247,9%-123,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1808202020212022202320242025: -247,9%-247,9%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: -247,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii12,4 K lei-38% față de anul anterior
Datorii45,3 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei3,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net-4,9 K lei-120 lei-7,6 K lei-6.249,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii20,2 K lei20 K lei12,4 K lei-38% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei45,3 K leiFără an comparabil
Creanțe593 lei689 lei8,6 K lei+1.152,1% față de anul anterior
Angajați——1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-247,9%0%n=1.808—0%n=3.786
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,5%32,7%n=1.894100%35,2%n=3.809
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,5%64,2%n=1.8940%62%n=3.809
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,9%25,1%n=1.89430,6%24,8%n=3.809
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-13,2%0%n=1.867-0,6%0%n=3.779
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-61,3%0%n=1.732-0,6%0%n=3.634
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,59×1,06×n=2.249—1,09×n=4.521
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.010,65 zile98,26 zilen=1.791—98,83 zilen=3.690
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.880,36 zile34,75 zilen=1.527—34,57 zilen=3.075
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați3.073 lei348.027 lein=1.710—334.407 lein=3.564

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.073
Rezultat net
-7.619
Angajați
1
Datorii
45.330
Active imobilizate
31.129
Active circulante
26.623
Capitaluri proprii
12.422
Venituri totale
8.395
Cheltuieli totale
16.014
Stocuri
16.051
Creanțe
8.627
Casă și conturi la bănci
1.945
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-120
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
6.129
Active circulante
13.911
Capitaluri proprii
20.040
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
120
Stocuri
382
Creanțe
689
Casă și conturi la bănci
12.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-4.863
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
6.129
Active circulante
14.031
Capitaluri proprii
20.160
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.863
Stocuri
—
Creanțe
593
Casă și conturi la bănci
13.438
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-6.102
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
10.508
Active circulante
14.515
Capitaluri proprii
25.023
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
6.102
Stocuri
—
Creanțe
551
Casă și conturi la bănci
13.964
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.491
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
15.761
Active circulante
15.364
Capitaluri proprii
31.125
Venituri totale
1
Cheltuieli totale
8.492
Stocuri
—
Creanțe
466
Casă și conturi la bănci
14.898
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-14.839
Angajați
1
Datorii
979
Active imobilizate
21.015
Active circulante
19.580
Capitaluri proprii
39.616
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
14.839
Stocuri
—
Creanțe
240
Casă și conturi la bănci
19.340
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41363720
Număr de înregistrare
J2019001483260
Înmatriculare
5 iulie 2019
EUID
ROONRC.J2019001483260
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÎMPULUI 20 Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CÎMPULUI 20 Zau de Cîmpie MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iulie 2019
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URCAN RAREȘ VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RRS ELITE METALLBAU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.07.2019
Înregistrare fiscală
5 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001483260
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT ZAU DE CÂMPIE COM. ZAU DE CÂMPIE, STR. CÎMPULUI, NR.20
Cod poștal fiscal
547660
Strada sediului
Str. Cîmpului
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sat Zau de Câmpie Com. Zau de Câmpie
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547660
Strada domiciliului fiscal
Str. Cîmpului
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Zau de Câmpie Com. Zau de Câmpie
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547660

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 aprilie 2025
Perioada 2: TVA de la
9 august 2019
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
3 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2020
TVA la încasare până la
1 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2025
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2362 Rev. 3Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții

CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 2370 Rev. 3Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de CîmpieCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI