Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RTA HOSPITALITY CONSULTING SRL

RTA HOSPITALITY CONSULTING SRL

CUI 29878183 · SRL· Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RTA HOSPITALITY CONSULTING SRL are sediul în Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 106,4 K lei, față de 123,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,5%

Marja netă calculată este -7,5% în 2025, față de 19,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+135,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025106,4 K lei-13,9% față de anul anterior2020: 65.8062021: 95.6532022: 102.8682023: 126.0672024: 123.5352025: 106.385
Rezultat net 2025-8 K lei-132,6% față de anul anterior2020: 8.6112021: 34.5372022: 27.1712023: 28.9872024: 24.4202025: -7.955
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202538,1 K lei-45,6% față de anul anterior2020: 11.4402021: 45.9772022: 46.8332023: 58.8202024: 70.0912025: 38.136
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K126 K2020: 65,8 K lei65,8 K20202021: 95,7 K lei95,7 K20212022: 102,9 K lei102,9 K20222023: 126,1 K lei126,1 K20232024: 123,5 K lei123,5 K20242025: 106,4 K lei106,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,5%17,1%41,7%Mediana sectorului (2025): 41,7% · n=26732020: 13,1%13,1%20202021: 36,1%36,1%20212022: 26,4%26,4%20222023: 23%23%20232024: 19,8%19,8%20242025: -7,5%-7,5%2025

Cifra de afaceri: -13,9% față de anul anterior. Marja netă: -7,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii38,1 K lei-45,6% față de anul anterior
Datorii27,9 K lei+196,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri126,1 K lei123,5 K lei106,4 K lei-13,9% față de anul anterior
Rezultat net29 K lei24,4 K lei-8 K lei-132,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii58,8 K lei70,1 K lei38,1 K lei-45,6% față de anul anterior
Datorii9,2 K lei9,4 K lei27,9 K lei+196,2% față de anul anterior
Creanțe—2,4 K lei5,7 K lei+135,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-7,5%41,7%n=2.67319,8%44%n=4.086
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,7%65,9%n=2.35288,1%71,1%n=3.469
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,3%32,8%n=2.35211,9%28,2%n=3.469
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,7%12,4%n=2.3527,8%10,8%n=3.469
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-12%34%n=2.35230,7%32,1%n=3.469
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-20,9%88,5%n=2.84934,8%83,4%n=4.328
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,9×2,13×n=3.4467,77×2,66×n=5.155
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019,12 zile151,09 zilen=2.5436,99 zile124,74 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36082,81 zile4,51 zilen=1.03867,64 zile3,17 zilen=1.565
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați106.385 lei297.444 lein=1.739123.535 lei278.627 lein=2.777

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.385
Rezultat net
-7.955
Angajați
1
Datorii
27.924
Active imobilizate
13.014
Active circulante
53.046
Capitaluri proprii
38.136
Venituri totale
106.415
Cheltuieli totale
113.306
Stocuri
24.471
Creanțe
5.650
Casă și conturi la bănci
22.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.535
Rezultat net
24.420
Angajați
1
Datorii
9.428
Active imobilizate
6.227
Active circulante
73.292
Capitaluri proprii
70.091
Venituri totale
123.564
Cheltuieli totale
97.908
Stocuri
23.212
Creanțe
2.400
Casă și conturi la bănci
47.680
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.067
Rezultat net
28.987
Angajați
1
Datorii
9.160
Active imobilizate
8.219
Active circulante
58.111
Capitaluri proprii
58.820
Venituri totale
126.089
Cheltuieli totale
95.953
Stocuri
22.262
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
35.849
Cheltuieli în avans
1.650
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.868
Rezultat net
27.171
Angajați
1
Datorii
7.574
Active imobilizate
5.391
Active circulante
49.016
Capitaluri proprii
46.833
Venituri totale
102.886
Cheltuieli totale
74.921
Stocuri
18.403
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.653
Rezultat net
34.537
Angajați
1
Datorii
6.938
Active imobilizate
2.999
Active circulante
49.916
Capitaluri proprii
45.977
Venituri totale
95.664
Cheltuieli totale
60.250
Stocuri
15.826
Creanțe
750
Casă și conturi la bănci
33.340
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.806
Rezultat net
8.611
Angajați
1
Datorii
12.639
Active imobilizate
1.749
Active circulante
22.330
Capitaluri proprii
11.440
Venituri totale
65.811
Cheltuieli totale
56.583
Stocuri
13.418
Creanțe
1.600
Casă și conturi la bănci
7.312
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

56 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29878183
Număr de înregistrare
J2012000174102
Înmatriculare
8 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012000174102
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞCOLII 8 Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŞCOLII Nehoiu BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2012
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDULEA ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RTA HOSPITALITY CONSULTING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2012
Înregistrare fiscală
8 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000174102
Cod CAEN
6220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, ORŞ. NEHOIU, STR. ŞCOLII, BL.8, AP.1
Strada sediului
Str. Şcolii
Localitatea sediului
Orş. Nehoiu
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Str. Şcolii
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Nehoiu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
11 mai 2012
TVA până la
13 octombrie 2017
Anulare operată la
16 octombrie 2017
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
13 octombrie 2017
Actualizare TVA la încasare
15 mai 2018
Publicare TVA la încasare
16 mai 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (56) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORAS NEHOIU41 din 56 înregistrări (73,2%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA SIRIU13 din 56 înregistrări (23,2%) · Vezi relația

Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"2 din 56 înregistrări (3,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de scanare (Rev.2)30 din 56 înregistrări (53,6%) · Vezi selecția

Diverse imprimate (Rev.2)10 din 56 înregistrări (17,9%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare de site-uri WWW (World Wide Web) (Rev.2)5 din 56 înregistrări (8,9%) · Vezi selecția

Servicii de tipografie digitala (Rev.2)5 din 56 înregistrări (8,9%) · Vezi selecția

Servicii de publicitate (Rev.2)3 din 56 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de scanare

Autoritate: ORAS NEHOIU

CPV 79999100-4 — Servicii de scanare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79999100-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.255 leiValoare publicată
2 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de scanare

Autoritate: ORAS NEHOIU

CPV 79999100-4 — Servicii de scanare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79999100-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.201 leiValoare publicată
25 mai 2026Achiziție directă

Servicii de tiparire materiale promotionale si de informare – TRICOURI PERSONALIZATE

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA SIRIU

CPV 22462000-6 — Materiale publicitare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22462000-6

Vezi detaliile atribuirii →
9.920 leiValoare publicată
4 mai 2026Achiziție directă

Servicii scanare documente

Autoritate: ORAS NEHOIU

CPV 79999100-4 — Servicii de scanare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79999100-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.741 leiValoare publicată
3 aprilie 2026Achiziție directă

DIPLOME ACTIVITATI SAPTAMANA VERDE

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA SIRIU

CPV 22900000-9 — Diverse imprimate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22900000-9

Vezi detaliile atribuirii →
120 leiValoare publicată
31 martie 2026Achiziție directă

Servicii de scanare, conform referat necesitate nr. 3160/31.03.2026

Autoritate: ORAS NEHOIU

CPV 79999100-4 — Servicii de scanare (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79999100-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.153 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuLoc. Nehoiu, Oraş NehoiuCAEN 6202
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI