Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RUCOR SRL

RUCOR SRL

CUI 6036232 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

RUCOR SRL are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 884,2 K lei, față de 926,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,3%

Marja netă calculată este -7,3% în 2025, față de -5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,2%

Datoriile raportate sunt 214 K lei în 2025, față de 214,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025884,2 K lei-4,6% față de anul anterior2020: 827.6682021: 865.9312022: 873.5692023: 913.5842024: 926.6242025: 884.170
Rezultat net 2025-64,6 K leiPierdere majorată cu 39,1%2020: 53.7702021: 64.8502022: 13.1362023: -7.1552024: -46.4562025: -64.632
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 32022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025410,7 K lei-13,5% față de anul anterior2020: 450.2022021: 515.0522022: 528.1882023: 521.0332024: 474.5772025: 410.666
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0463 K927 K2020: 827,7 K lei827,7 K20202021: 865,9 K lei865,9 K20212022: 873,6 K lei873,6 K20222023: 913,6 K lei913,6 K20232024: 926,6 K lei926,6 K20242025: 884,2 K lei884,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,3%0,1%7,5%2020: 6,5%6,5%20202021: 7,5%7,5%20212022: 1,5%1,5%20222023: -0,8%-0,8%20232024: -5%-5%20242025: -7,3%-7,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=499

Cifra de afaceri: -4,6% față de anul anterior.Marjă netă -7,3% · -2,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024474,6 K lei
2025410,7 K lei

Datorii raportate

2024214,5 K lei
2025214 K lei

Disponibilități bănești

2024247,1 K lei
2025215,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri913,6 K lei926,6 K lei884,2 K lei-4,6% față de anul anterior
Rezultat net-7,2 K lei-46,5 K lei-64,6 K leiPierdere majorată cu 39,1%
Capitaluri proprii521 K lei474,6 K lei410,7 K lei-13,5% față de anul anterior
Datorii163,5 K lei214,5 K lei214 K lei-0,2% față de anul anterior
Creanțe13 K lei18,5 K lei20,2 K lei+9,2% față de anul anterior
Angajați444Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-7,3%-5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=499) · 2024: 2% (n=1.454)

Rezultat / active (A+B)-10,3%-6,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=385) · 2024: 0,8% (n=1.156)

Rezultat / capitaluri proprii-15,7%-9,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=373) · 2024: 10,5% (n=1.082)

Vânzări per angajat221.043 lei231.656 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 355.424 lei (n=386) · 2024: 269.303 lei (n=1.165)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)65,7%68,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,2% (n=385) · 2024: 22,1% (n=1.157)

Datorii / active (A+B)34,3%31,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,3% (n=385) · 2024: 78,7% (n=1.157)

Ponderea activelor imobilizate14,4%13,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=385) · 2024: 12,3% (n=1.157)

Active circulante / datorii totale2,5×2,77×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=573) · 2024: 0,92× (n=1.797)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8,2 zile7,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 26,6 zile (n=449) · 2024: 28,6 zile (n=1.330)

Stocuri în zile de vânzări121,8 zile128 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 92,8 zile (n=453) · 2024: 118,7 zile (n=1.297)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
884.170
Rezultat net
-64.632
Angajați
4
Datorii
214.023
Active imobilizate
89.808
Active circulante
534.881
Capitaluri proprii
410.666
Venituri totale
884.170
Cheltuieli totale
926.495
Stocuri
299.198
Creanțe
20.163
Casă și conturi la bănci
215.520
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
926.624
Rezultat net
-46.456
Angajați
4
Datorii
214.542
Active imobilizate
94.190
Active circulante
594.929
Capitaluri proprii
474.577
Venituri totale
926.624
Cheltuieli totale
949.042
Stocuri
329.410
Creanțe
18.461
Casă și conturi la bănci
247.058
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
913.584
Rezultat net
-7.155
Angajați
4
Datorii
163.502
Active imobilizate
98.572
Active circulante
585.963
Capitaluri proprii
521.033
Venituri totale
914.390
Cheltuieli totale
913.541
Stocuri
337.901
Creanțe
12.981
Casă și conturi la bănci
235.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
873.569
Rezultat net
13.136
Angajați
4
Datorii
182.744
Active imobilizate
102.954
Active circulante
606.436
Capitaluri proprii
528.188
Venituri totale
873.569
Cheltuieli totale
853.064
Stocuri
366.363
Creanțe
7.361
Casă și conturi la bănci
232.712
Cheltuieli în avans
1.542
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
865.931
Rezultat net
64.850
Angajați
3
Datorii
221.187
Active imobilizate
106.470
Active circulante
629.769
Capitaluri proprii
515.052
Venituri totale
871.557
Cheltuieli totale
798.491
Stocuri
345.353
Creanțe
1.536
Casă și conturi la bănci
282.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
827.668
Rezultat net
53.770
Angajați
4
Datorii
206.031
Active imobilizate
121.251
Active circulante
534.982
Capitaluri proprii
450.202
Venituri totale
847.942
Cheltuieli totale
786.267
Stocuri
323.395
Creanțe
8.215
Casă și conturi la bănci
203.372
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-08-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6036232
Număr de înregistrare
J1994001200336
Înmatriculare
1 august 1994
EUID
ROONRC.J1994001200336
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ZORILOR 1 D10 Municipiul Suceava Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ZORILOR 1 Suceava SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 august 1994
Înregistrare fiscală
21 martie 2026
Telefon
0230216766 · Firme cu același număr
Fax
0230514548

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUCORADĂ NICOLAE
administrator
POLICIUC LILIANA IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RUCOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.1994
Înregistrare fiscală
10 august 1994
Număr registrul comerțului
J1994001200336
Cod CAEN
4755
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0230216766 · Firme cu același număr
Fax
0230514548 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. ZORILOR, NR.1, BL.D10, SC.C, AP.17
Cod poștal fiscal
720290
Strada sediului
Str. Zorilor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
720290
Strada domiciliului fiscal
Str. Zorilor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
720290

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaStrada ZorilorCAEN 4755
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI