Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RUNOB COM SRL

RUNOB COM SRL

CUI 5142162 · SRL· Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate2.905.599 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

RUNOB COM SRL are sediul în Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

2.905.599 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+61,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,7 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,4%

Marja netă calculată este 3,4% în 2025, față de -0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,7 mil. lei+61,8% față de anul anterior2020: 2.796.7352021: 1.865.4802022: 933.4352023: 1.041.2892024: 2.267.4442025: 3.668.747
Rezultat net 2025123,7 K leiTrecere pe profit2020: 6.7042021: -210.8602022: -170.5412023: -80.7562024: -20.8152025: 123.653
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 72021: 32022: 22023: 1
Capitaluri proprii 20253,7 mil. lei+3,4% față de anul anterior2020: 4.093.7202021: 3.882.8602022: 3.712.3192023: 3.631.5622024: 3.610.7482025: 3.734.400
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,8 mil. lei2,8 mil.20202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 933,4 K lei933,4 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 3,7 mil. lei3,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,3%-5,9%6,4%2020: 0,2%0,2%20202021: -11,3%-11,3%20212022: -18,3%-18,3%20222023: -7,8%-7,8%20232024: -0,9%-0,9%20242025: 3,4%3,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837

Cifra de afaceri: +61,8% față de anul anterior.Marjă netă 3,4% · +4,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,6 mil. lei
20253,7 mil. lei

Datorii raportate

20246 mil. lei
20255,5 mil. lei

Disponibilități bănești

2024227,9 K lei
2025206,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei2,3 mil. lei3,7 mil. lei+61,8% față de anul anterior
Rezultat net-80,8 K lei-20,8 K lei123,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii3,6 mil. lei3,6 mil. lei3,7 mil. lei+3,4% față de anul anterior
Datorii4,7 mil. lei6 mil. lei5,5 mil. lei-7,7% față de anul anterior
Creanțe8,6 mil. lei11 mil. lei11,6 mil. lei+4,9% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,4%-0,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)—-0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii3,3%-0,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—29,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)—49,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate—2,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale2,14×1,97×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.136,1 zile1.752,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări—78,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.668.747
Rezultat net
123.653
Angajați
—
Datorii
5.510.909
Active imobilizate
—
Active circulante
11.783.994
Capitaluri proprii
3.734.400
Venituri totale
3.556.677
Cheltuieli totale
3.427.865
Stocuri
—
Creanțe
11.577.583
Casă și conturi la bănci
206.411
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.538.685
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.267.444
Rezultat net
-20.815
Angajați
—
Datorii
5.968.544
Active imobilizate
355.685
Active circulante
11.762.292
Capitaluri proprii
3.610.748
Venituri totale
2.267.658
Cheltuieli totale
2.288.473
Stocuri
493.729
Creanțe
11.040.677
Casă și conturi la bănci
227.886
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.538.685
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.041.289
Rezultat net
-80.756
Angajați
1
Datorii
4.702.833
Active imobilizate
378.929
Active circulante
9.199.151
Capitaluri proprii
3.631.562
Venituri totale
413.288
Cheltuieli totale
494.044
Stocuri
493.729
Creanțe
8.615.548
Casă și conturi la bănci
89.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.243.685
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
933.435
Rezultat net
-170.541
Angajați
2
Datorii
4.237.965
Active imobilizate
403.021
Active circulante
7.547.263
Capitaluri proprii
3.712.319
Venituri totale
341.932
Cheltuieli totale
512.473
Stocuri
1.121.929
Creanțe
6.250.181
Casă și conturi la bănci
175.153
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.865.480
Rezultat net
-210.860
Angajați
3
Datorii
4.755.078
Active imobilizate
485.131
Active circulante
8.185.940
Capitaluri proprii
3.882.860
Venituri totale
1.905.695
Cheltuieli totale
2.116.555
Stocuri
1.571.346
Creanțe
6.336.690
Casă și conturi la bănci
277.904
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
33.133
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.796.735
Rezultat net
6.704
Angajați
7
Datorii
5.765.370
Active imobilizate
568.764
Active circulante
9.354.530
Capitaluri proprii
4.093.720
Venituri totale
3.394.777
Cheltuieli totale
3.386.872
Stocuri
1.760.762
Creanțe
6.841.866
Casă și conturi la bănci
751.902
Cheltuieli în avans
8.920
Venituri în avans
73.124
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.410.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

2.905.599 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

2.905.599 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-01-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat2.896.355 lei0 lei2.896.355 lei2.896.355 lei0 lei
Asigurări sociale7.381 lei0 lei7.381 lei7.381 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate1.863 lei0 lei1.863 lei1.863 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Dosar 282/224/20242024-03-22 · Judecătoria DRAGOMIRESTI · Creditor

încuviinţarea executării silite · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2024-03-28 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea înaintată de petentul Biroul Executorului Judecătoresc PINTEA BOGDAN. Încuviinţează executarea silită . Fără cale de atac. Pronunţată azi, 28 Martie 2024, soluţia fiind pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheieredeexecutaresilita 214/2024 · 2024-03-28

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5142162
Număr de înregistrare
J24/649/1993
Înmatriculare
23 martie 1993
EUID
ROONRC.J24/649/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIŞEU DE JOS 582 Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
VIŞEU DE JOS 582 Vişeu de Jos MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 1994
Înregistrare fiscală
27 august 2024
Telefon
0262352576 · Firme cu același număr
Fax
0262352112

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator judiciar provizoriu
C.I.I. MOLDOVAN RENATA-KINGA
administrator special
PAŞCU IOAN
reprezentant al persoanei juridice
MOLDOVAN RENATA KINGA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RUNOB COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.1994
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J24/649/1993
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Telefon
0262/352576
Fax
0262/352112
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT VIŞEU DE JOS COM. VIŞEU DE JOS, VIŞEU DE JOS, NR.582
Cod poștal fiscal
437390
Strada sediului
VIŞEU DE JOS
Numărul sediului
582
Localitatea sediului
Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437390
Strada domiciliului fiscal
Vişeu de Jos
Numărul domiciliului fiscal
582
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437390

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
31 ianuarie 1994
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 0811 Rev. 2Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3600 Rev. 2Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 3700 Rev. 2Colectarea și epurarea apelor uzate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3822 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de JosCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI