Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RUSTIC PROD SRL

RUSTIC PROD SRL

CUI 21090529 · SRL· Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RUSTIC PROD SRL are sediul în Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 229,8 K lei, față de 207,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,4%

Marja netă calculată este 3,4% în 2025, față de 10,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+53%

Datoriile raportate sunt 42,1 K lei în 2025, față de 27,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025229,8 K lei+10,9% față de anul anterior2020: 244.8792021: 186.8132022: 206.6442023: 146.3012024: 207.2472025: 229.806
Rezultat net 20257,7 K lei-65,5% față de anul anterior2020: 83.2232021: 39.7192022: 8.8012023: -69.1702024: 22.3942025: 7.736
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202576,6 K lei+11,2% față de anul anterior2020: 67.1082021: 106.8262022: 115.6272023: 46.4572024: 68.8512025: 76.587
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0122 K245 K2020: 244,9 K lei244,9 K20202021: 186,8 K lei186,8 K20212022: 206,6 K lei206,6 K20222023: 146,3 K lei146,3 K20232024: 207,2 K lei207,2 K20242025: 229,8 K lei229,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-47,3%-6,6%34%2020: 34%34%20202021: 21,3%21,3%20212022: 4,3%4,3%20222023: -47,3%-47,3%20232024: 10,8%10,8%20242025: 3,4%3,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=2.297

Cifra de afaceri: +10,9% față de anul anterior.Marjă netă 3,4% · -7,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202468,9 K lei
202576,6 K lei

Datorii raportate

202427,5 K lei
202542,1 K lei

Disponibilități bănești

202411,7 K lei
202528,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri146,3 K lei207,2 K lei229,8 K lei+10,9% față de anul anterior
Rezultat net-69,2 K lei22,4 K lei7,7 K lei-65,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii46,5 K lei68,9 K lei76,6 K lei+11,2% față de anul anterior
Datorii18,8 K lei27,5 K lei42,1 K lei+53% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei25,9 K lei310 lei-98,8% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,4%10,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=2.297) · 2024: 1,6% (n=3.389)

Rezultat / active (A+B)6,5%23,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,4% (n=2.046) · 2024: 0,2% (n=3.001)

Rezultat / capitaluri proprii10,1%32,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,8% (n=1.700) · 2024: 11,9% (n=2.512)

Vânzări per angajat114.903 lei103.624 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 149.219 lei (n=1.801) · 2024: 126.887 lei (n=2.674)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)64,6%71,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=2.046) · 2024: 11,4% (n=3.001)

Datorii / active (A+B)35,5%28,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 80% (n=2.046) · 2024: 74,8% (n=3.001)

Ponderea activelor imobilizate38,2%18,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,3% (n=2.046) · 2024: 35,1% (n=3.001)

Active circulante / datorii totale1,74×2,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,74× (n=2.897) · 2024: 0,8× (n=4.196)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,5 zile45 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 37,6 zile (n=2.048) · 2024: 40,7 zile (n=2.964)

Stocuri în zile de vânzări70,2 zile70,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,1 zile (n=1.831) · 2024: 64,7 zile (n=2.668)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.806
Rezultat net
7.736
Angajați
2
Datorii
42.066
Active imobilizate
45.281
Active circulante
73.274
Capitaluri proprii
76.587
Venituri totale
249.020
Cheltuieli totale
239.115
Stocuri
44.786
Creanțe
310
Casă și conturi la bănci
28.178
Cheltuieli în avans
98
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.247
Rezultat net
22.394
Angajați
2
Datorii
27.496
Active imobilizate
18.094
Active circulante
78.156
Capitaluri proprii
68.851
Venituri totale
223.254
Cheltuieli totale
198.737
Stocuri
40.543
Creanțe
25.891
Casă și conturi la bănci
11.722
Cheltuieli în avans
97
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.301
Rezultat net
-69.170
Angajați
2
Datorii
18.824
Active imobilizate
24.033
Active circulante
41.201
Capitaluri proprii
46.457
Venituri totale
137.553
Cheltuieli totale
205.300
Stocuri
33.362
Creanțe
2.629
Casă și conturi la bănci
5.210
Cheltuieli în avans
47
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
206.644
Rezultat net
8.801
Angajați
2
Datorii
6.974
Active imobilizate
26.353
Active circulante
96.248
Capitaluri proprii
115.627
Venituri totale
236.528
Cheltuieli totale
225.930
Stocuri
53.785
Creanțe
9.330
Casă și conturi la bănci
33.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.813
Rezultat net
39.719
Angajați
2
Datorii
12.832
Active imobilizate
12.988
Active circulante
106.631
Capitaluri proprii
106.826
Venituri totale
205.203
Cheltuieli totale
163.862
Stocuri
50.161
Creanțe
14.035
Casă și conturi la bănci
42.435
Cheltuieli în avans
39
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.879
Rezultat net
83.223
Angajați
2
Datorii
27.323
Active imobilizate
8.520
Active circulante
85.376
Capitaluri proprii
67.108
Venituri totale
251.922
Cheltuieli totale
166.940
Stocuri
52.384
Creanțe
11.869
Casă și conturi la bănci
21.123
Cheltuieli în avans
535
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-02-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21090529
Număr de înregistrare
J08/422/2007
Înmatriculare
14 februarie 2007
EUID
ROONRC.J08/422/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
224A Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu Braşov
Adresă fiscală
224A Moieciu de Jos BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 februarie 2007
Înregistrare fiscală
3 decembrie 2025
Telefon
0740064917 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOIAN IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RUSTIC PROD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2007
Înregistrare fiscală
15 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000422089
Cod CAEN
3100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Telefon
0740064917 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT MOIECIU DE JOS COM. MOIECIU, , NR.224A
Cod poștal fiscal
507135
Numărul sediului
224A
Localitatea sediului
Sat Moieciu de Jos Com. Moieciu
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507135
Numărul domiciliului fiscal
224A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moieciu de Jos Com. Moieciu
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507135

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
16 februarie 2007
TVA până la
13 februarie 2020
Anulare operată la
14 februarie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
13 februarie 2020
Actualizare TVA la încasare
17 iunie 2020
Publicare TVA la încasare
18 iunie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Moieciu de Jos, Comuna MoieciuCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI