Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/RUSTRANS SRL

RUSTRANS SRL

CUI 11060610 · SRL· Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

RUSTRANS SRL are sediul în Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 105,5 mil. lei, față de 102,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,1%

Marja netă calculată este 12,1% în 2025, față de 14,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+69,1%

Datoriile raportate sunt 26,2 mil. lei în 2025, față de 15,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025105,5 mil. lei+3,1% față de anul anterior2020: 122.590.8052021: 111.658.2902022: 106.156.9852023: 100.701.0982024: 102.327.2522025: 105.478.847
Rezultat net 202512,8 mil. lei-11,8% față de anul anterior2020: 23.002.2822021: 9.972.0992022: 6.977.6802023: 19.566.1962024: 14.496.8912025: 12.792.953
Angajați 202587+33,8% față de anul anterior2020: 672021: 682022: 812023: 742024: 652025: 87
Capitaluri proprii 2025155,9 mil. lei+2,1% față de anul anterior2020: 109.619.8942021: 119.591.9932022: 119.131.4912023: 138.176.6782024: 152.673.5682025: 155.868.307
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 mil.123 mil.2020: 122,6 mil. lei122,6 mil.20202021: 111,7 mil. lei111,7 mil.20212022: 106,2 mil. lei106,2 mil.20222023: 100,7 mil. lei100,7 mil.20232024: 102,3 mil. lei102,3 mil.20242025: 105,5 mil. lei105,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,4%2020: 18,8%18,8%20202021: 8,9%8,9%20212022: 6,6%6,6%20222023: 19,4%19,4%20232024: 14,2%14,2%20242025: 12,1%12,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=560

Cifra de afaceri: +3,1% față de anul anterior.Marjă netă 12,1% · -2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024152,7 mil. lei
2025155,9 mil. lei

Datorii raportate

202415,5 mil. lei
202526,2 mil. lei

Disponibilități bănești

202422,2 mil. lei
202513,9 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100,7 mil. lei102,3 mil. lei105,5 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Rezultat net19,6 mil. lei14,5 mil. lei12,8 mil. lei-11,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii138,2 mil. lei152,7 mil. lei155,9 mil. lei+2,1% față de anul anterior
Datorii11,6 mil. lei15,5 mil. lei26,2 mil. lei+69,1% față de anul anterior
Creanțe31,1 mil. lei28 mil. lei24,3 mil. lei-13,3% față de anul anterior
Angajați746587+33,8% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,1%14,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=560) · 2024: 3,9% (n=1.144)

Rezultat / active (A+B)7%8,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,3% (n=547) · 2024: 5,4% (n=1.153)

Rezultat / capitaluri proprii8,2%9,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=539) · 2024: 14,7% (n=1.097)

Vânzări per angajat1.212.401 lei1.574.265 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 1.004.685 lei (n=530) · 2024: 861.437 lei (n=1.070)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)84,8%89,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38% (n=547) · 2024: 41,8% (n=1.153)

Datorii / active (A+B)14,3%9,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60,4% (n=547) · 2024: 57,4% (n=1.153)

Ponderea activelor imobilizate52,2%53,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=547) · 2024: 22,6% (n=1.153)

Active circulante / datorii totale3,35×5,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=577) · 2024: 1,26× (n=1.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări82,9 zile98,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 46,9 zile (n=555) · 2024: 48,8 zile (n=1.133)

Stocuri în zile de vânzări169,6 zile101,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 72,1 zile (n=538) · 2024: 74,3 zile (n=1.105)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
105.478.847
Rezultat net
12.792.953
Angajați
87
Datorii
26.186.971
Active imobilizate
95.916.528
Active circulante
87.846.798
Capitaluri proprii
155.868.307
Venituri totale
113.525.844
Cheltuieli totale
100.129.348
Stocuri
49.679.860
Creanțe
24.281.317
Casă și conturi la bănci
13.885.621
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.708.048
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
102.327.252
Rezultat net
14.496.891
Angajați
65
Datorii
15.490.495
Active imobilizate
91.301.318
Active circulante
79.158.178
Capitaluri proprii
152.673.568
Venituri totale
109.498.583
Cheltuieli totale
93.683.118
Stocuri
28.948.483
Creanțe
27.992.723
Casă și conturi la bănci
22.216.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.295.433
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
100.701.098
Rezultat net
19.566.196
Angajați
74
Datorii
11.640.074
Active imobilizate
92.020.358
Active circulante
60.711.621
Capitaluri proprii
138.176.678
Venituri totale
122.464.655
Cheltuieli totale
101.703.721
Stocuri
21.080.531
Creanțe
31.116.163
Casă și conturi la bănci
8.514.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.915.227
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
106.156.985
Rezultat net
6.977.680
Angajați
81
Datorii
33.417.407
Active imobilizate
99.754.370
Active circulante
56.311.834
Capitaluri proprii
119.131.491
Venituri totale
122.496.608
Cheltuieli totale
114.841.546
Stocuri
17.636.383
Creanțe
38.237.029
Casă și conturi la bănci
438.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.517.306
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
111.658.290
Rezultat net
9.972.099
Angajați
68
Datorii
47.847.467
Active imobilizate
97.944.708
Active circulante
73.927.214
Capitaluri proprii
119.591.993
Venituri totale
132.687.421
Cheltuieli totale
122.041.253
Stocuri
22.718.577
Creanțe
42.488.757
Casă și conturi la bănci
8.719.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.432.462
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
122.590.805
Rezultat net
23.002.282
Angajați
67
Datorii
40.421.767
Active imobilizate
90.881.591
Active circulante
63.594.797
Capitaluri proprii
109.619.894
Venituri totale
168.681.064
Cheltuieli totale
145.447.831
Stocuri
21.922.358
Creanțe
39.204.173
Casă și conturi la bănci
2.468.266
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.434.727
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
22.000.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-17
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-09Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-10-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI 2026-10-17 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-17.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

9 dosare cu nume identic · 2024-10-01–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Dosar 2766/110/2021/a182026-07-30 · Tribunalul BACAU · Creditor

contestaţie creanţe · Fond

Dosar 42119/3/20252026-02-16 · Curtea de Apel BUCURESTI · Intimat

ordonanţă preşedinţială · Apel

Dosar 43164/3/20252026-02-09 · Curtea de Apel BUCURESTI · Apelant

ordonanţă preşedinţială · Apel

Dosar 43155/3/20252025-12-05 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

acţiune în contrafacere · Fond

Dosar 43164/3/20252025-12-05 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

ordonanţă preşedinţială interzicere provizorie utiizare marcă · Fond

Dosar 42118/3/20252025-11-28 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

marcă · Fond

Dosar 42119/3/20252025-11-28 · Tribunalul BUCURESTI · Reclamant

ordonanţă preşedinţială · Fond

Dosar 4170/110/20252025-11-11 · Tribunalul BACAU · Pârât

plata lucrului nedatorat · Fond

Dosar 255/110/20232025-06-19 · Curtea de Apel BACAU · Intimat Pârât

acţiune în constatare · Apel

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

20 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
11060610
Număr de înregistrare
J1998000891043
Înmatriculare
29 septembrie 1998
EUID
ROONRC.J1998000891043
Formă juridică
SRL
Sediu social
BLĂGEŞTI 1 Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
G BLĂGEŞTI 1 Blăgeşti BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 octombrie 1998
Înregistrare fiscală
31 martie 2025
Telefon
0234511904 · Firme cu același număr
Fax
0234517616

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GABOR DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
RUSTRANS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.1998
Înregistrare fiscală
13 octombrie 1998
Număr registrul comerțului
J04/891/1998
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău

Contact și adrese

Telefon
0234511904 · Firme cu același număr
Fax
0234517616 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT BLĂGEŞTI COM. BLĂGEŞTI, G BLĂGEŞTI, NR.1, STR. MAGNOLIILOR
Cod poștal fiscal
607065
Strada sediului
G BLĂGEŞTI
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Blăgeşti Com. Blăgeşti
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607065
Detalii sediu
Str. Magnoliilor
Strada domiciliului fiscal
G BLĂGEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Blăgeşti Com. Blăgeşti
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607065
Detalii domiciliu fiscal
Str. Magnoliilor

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 octombrie 1998
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (20) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SCORTENI (CONSILIUL LOCAL SCORTENI)5 din 20 înregistrări (25%) · Vezi relația

SC SOCIETATEA DE SERVICII PUBLICE MUNICIPALE BACAU SA4 din 20 înregistrări (20%) · Vezi relația

Comuna Sanduleni (Consiliul Local Sanduleni)3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi relația

SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația

UNITATEA MILITARA 09031 din 20 înregistrări (5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)6 din 20 înregistrări (30%) · Vezi selecția

Materiale de constructii (Rev.2)3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi selecția

Otel (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Garduri (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Conducte, tevarie, tevi, tubaje, tuburi si articole conexe (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

9 iunie 2026Achiziție directă

BETON C16/20 S2 31/transport beton

Autoritate: COMUNA STRUGARI (CONSILIUL lOCAL)

CPV 44114000-2 — Beton (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.451 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

BETON C35/45-S2-31

Autoritate: SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA

CPV 44110000-4 — Materiale de constructii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
14.790 leiValoare publicată
22 mai 2026Achiziție directă

PACHET TABLA ACOPERIS SI ACCESORII

Autoritate: COMUNA SCORTENI (CONSILIUL LOCAL SCORTENI)

CPV 44110000-4 — Materiale de constructii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.449 leiValoare publicată
31 martie 2026Achiziție directă

BETON C35/45-S2-31

Autoritate: SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA

CPV 44110000-4 — Materiale de constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44110000-4

Vezi detaliile atribuirii →
14.790 leiValoare publicată
30 martie 2026Achiziție directă

ROABA 85L CU CUVA ZN

Autoritate: Scoala Gimnaziala Comuna Palanca

CPV 44100000-1 — Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
143 leiValoare publicată
29 septembrie 2025Achiziție directă

BLOC DE COFRAJ LEIER 20CM 500X200X230

Autoritate: UNITATEA MILITARA 0836 BACAU

CPV 44114200-4 — Produse din beton (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44114200-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.051 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Bacău

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 3 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Bacău3 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
RUSTRANS SRL - PUNCT DE LUCRU21882049Bacău
RUSTRANS SRL - PUNCT DE LUCRU30270952Bacău
RUSTRANS SRL - PUNCT DE LUCRU39778912Bacău

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 10.144.994 lei · 27 octombrie 2022–5 iunie 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS5 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS5 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 470.750 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS27 octombrie 2022 · SA.103626/2022 · 674.244 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS27 octombrie 2022 · SA.103626/2022 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

171 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0121 Rev. 3Cultivarea strugurilor

CAEN 0123 Rev. 3Cultivarea fructelor citrice

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 3Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor

CAEN 0148 Rev. 3Creșterea altor animale

CAEN 0312 Rev. 3Pescuitul în ape dulci

CAEN 0322 Rev. 3Acvacultura în ape dulci

CAEN 0330 Rev. 3Activități anexe pescuitului și acvaculturii

CAEN 0510 Rev. 3Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)

CAEN 0520 Rev. 3Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)

CAEN 0710 Rev. 3Extracția minereurilor feroase

CAEN 0729 Rev. 3Extracția altor minereuri metalifere neferoase

CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale

CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei

CAEN 0893 Rev. 3Extracția sării

CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.

CAEN 0990 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1020 Rev. 3Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1041 Rev. 3Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1091 Rev. 3Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 1101 Rev. 3Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice

CAEN 1102 Rev. 3Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 1103 Rev. 3Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe

CAEN 1104 Rev. 3Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare

CAEN 1107 Rev. 3Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 1920 Rev. 3Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului

CAEN 2399 Rev. 3Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3522 Rev. 3Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte

CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4934 Rev. 3Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5330 Rev. 3Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7752 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8697 Rev. 3Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

CAEN 8791 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-17Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Blăgeşti, Comuna BlăgeştiCAEN 4683
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI