Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/S&D AUTO QUALITY REPAIR S.R.L.

S&D AUTO QUALITY REPAIR S.R.L.

CUI 41427530 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

S&D AUTO QUALITY REPAIR S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,1 mil. lei, față de 3,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât16,9%

Marja netă calculată este 16,9% în 2025, față de 20,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+20,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,1 mil. lei+29,3% față de anul anterior2020: 268.9552021: 430.5982022: 474.4762023: 863.2482024: 3.147.2812025: 4.067.969
Rezultat net 2025686,9 K lei+4,7% față de anul anterior2020: 2.1802021: 165.5982022: 61.1012023: 25.5632024: 656.3592025: 686.900
Angajați 20259+50% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 42024: 62025: 9
Capitaluri proprii 2025687,1 K lei+4,7% față de anul anterior2020: 44.4702021: 207.8882022: 268.9902023: 191.0732024: 656.5992025: 687.140
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 269 K lei269 K20202021: 430,6 K lei430,6 K20212022: 474,5 K lei474,5 K20222023: 863,2 K lei863,2 K20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.20242025: 4,1 mil. lei4,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,2%38,5%Mediana sectorului (2025): 3,8% · n=38542020: 0,8%0,8%20202021: 38,5%38,5%20212022: 12,9%12,9%20222023: 3%3%20232024: 20,9%20,9%20242025: 16,9%16,9%2025

Cifra de afaceri: +29,3% față de anul anterior. Marja netă: 16,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii687,1 K lei+4,7% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+12,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri863,2 K lei3,1 mil. lei4,1 mil. lei+29,3% față de anul anterior
Rezultat net25,6 K lei656,4 K lei686,9 K lei+4,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii191,1 K lei656,6 K lei687,1 K lei+4,7% față de anul anterior
Datorii515,9 K lei1 mil. lei1,1 mil. lei+12,2% față de anul anterior
Creanțe268,7 K lei1,1 mil. lei1,3 mil. lei+20,9% față de anul anterior
Angajați469+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,9%3,8%n=3.85420,9%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)38,2%16,7%n=3.40839,8%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)63,2%74%n=3.40861,4%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,6%39,5%n=3.40813,1%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)38,2%3%n=3.40839,8%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%38,8%n=2.884100%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,32×0,78×n=4.5461,41×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360113,32 zile25,19 zilen=3.292121,11 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,44 zile26,25 zilen=2.8239,37 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați451.997 lei164.227 lein=3.110524.547 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.067.969
Rezultat net
686.900
Angajați
9
Datorii
1.137.490
Active imobilizate
297.953
Active circulante
1.500.818
Capitaluri proprii
687.140
Venituri totale
4.075.602
Cheltuieli totale
3.248.283
Stocuri
117.984
Creanțe
1.280.535
Casă și conturi la bănci
102.299
Cheltuieli în avans
25.859
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.147.281
Rezultat net
656.359
Angajați
6
Datorii
1.014.109
Active imobilizate
216.826
Active circulante
1.434.043
Capitaluri proprii
656.599
Venituri totale
3.167.634
Cheltuieli totale
2.381.752
Stocuri
81.877
Creanțe
1.058.812
Casă și conturi la bănci
293.354
Cheltuieli în avans
19.839
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
863.248
Rezultat net
25.563
Angajați
4
Datorii
515.925
Active imobilizate
301.531
Active circulante
410.022
Capitaluri proprii
191.073
Venituri totale
910.342
Cheltuieli totale
876.018
Stocuri
81.433
Creanțe
268.728
Casă și conturi la bănci
59.861
Cheltuieli în avans
7.360
Venituri în avans
11.915
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
474.476
Rezultat net
61.101
Angajați
2
Datorii
83.826
Active imobilizate
74.525
Active circulante
278.291
Capitaluri proprii
268.990
Venituri totale
474.837
Cheltuieli totale
410.271
Stocuri
—
Creanțe
106.559
Casă și conturi la bănci
171.732
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
430.598
Rezultat net
165.598
Angajați
1
Datorii
65.056
Active imobilizate
—
Active circulante
272.944
Capitaluri proprii
207.888
Venituri totale
431.879
Cheltuieli totale
262.050
Stocuri
—
Creanțe
79.034
Casă și conturi la bănci
193.910
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.955
Rezultat net
2.180
Angajați
2
Datorii
68.486
Active imobilizate
—
Active circulante
112.956
Capitaluri proprii
44.470
Venituri totale
269.149
Cheltuieli totale
264.278
Stocuri
—
Creanțe
27.295
Casă și conturi la bănci
85.661
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41427530
Număr de înregistrare
J2019002716136
Înmatriculare
22 iulie 2019
EUID
ROONRC.J2019002716136
Formă juridică
SRL
Sediu social
AUREL VLAICU 105 14 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Bld AUREL VLAICU 105 Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 iulie 2019
Înregistrare fiscală
21 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COJOCEA SORIN
administrator
MĂRCULESCU ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
S&D AUTO QUALITY REPAIR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.2019
Înregistrare fiscală
22 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002716136
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. AUREL VLAICU, NR.105, CAMERA 2, BL.14, SC.B, ET.P, AP.13
Strada sediului
Bld. Aurel Vlaicu
Numărul sediului
105
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Bld. Aurel Vlaicu
Numărul domiciliului fiscal
105
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI