Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/S.O.S SMILE GROUP S.R.L.

S.O.S SMILE GROUP S.R.L.

CUI 43058340 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

S.O.S SMILE GROUP S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,6 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut58,4%

Marja netă calculată este 58,4% în 2025, față de 1,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+27%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,6 mil. lei+2,7% față de anul anterior2020: 02021: 74.2292022: 678.2772023: 2.391.0432024: 3.485.0472025: 3.579.528
Rezultat net 20252,1 mil. lei+4.858,3% față de anul anterior2020: -14.5982021: 6.671.0982022: 6.865.5742023: 1.527.3412024: 42.1762025: 2.091.226
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202511,8 mil. lei+14,6% față de anul anterior2020: 1.788.3092021: 8.459.4072022: 15.324.9812023: 10.260.0492024: 10.302.2252025: 11.809.861
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 0 lei020202021: 74,2 K lei74,2 K20212022: 678,3 K lei678,3 K20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.20242025: 3,6 mil. lei3,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4.493,6%8.987,2%Mediana sectorului (2025): 34,7% · n=12020202021: 8.987,2%8.987,2%20212022: 1.012,2%1.012,2%20222023: 63,9%63,9%20232024: 1,2%1,2%20242025: 58,4%58,4%2025

Cifra de afaceri: +2,7% față de anul anterior. Marja netă: 58,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11,8 mil. lei+14,6% față de anul anterior
Datorii7,1 mil. lei+26,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei3,5 mil. lei3,6 mil. lei+2,7% față de anul anterior
Rezultat net1,5 mil. lei42,2 K lei2,1 mil. lei+4.858,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii10,3 mil. lei10,3 mil. lei11,8 mil. lei+14,6% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei5,6 mil. lei7,1 mil. lei+26,1% față de anul anterior
Creanțe2,6 mil. lei6 mil. lei7,7 mil. lei+27% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri58,4%34,7%n=1201,2%23,9%n=200
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,5%29,5%n=55464,7%46,8%n=930
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,5%69,2%n=55435,3%51,9%n=930
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)55,6%67,3%n=55458,9%78,6%n=930
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,1%-0%n=5540,3%-0,2%n=929
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,7%0,2%n=4680,4%0%n=752
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,18×0,69×n=6541,16×0,59×n=1.133
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360770,41 zile764,17 zilen=118622,97 zile477,21 zilen=189
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36072,7 zile45,77 zilen=3043,38 zile6,22 zilen=69
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați3.579.528 lei82.726 lein=703.485.047 lei153.017 lein=120

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.579.528
Rezultat net
2.091.226
Angajați
1
Datorii
7.092.886
Active imobilizate
10.510.172
Active circulante
8.392.575
Capitaluri proprii
11.809.861
Venituri totale
5.715.730
Cheltuieli totale
3.624.504
Stocuri
722.844
Creanțe
7.660.277
Casă și conturi la bănci
9.454
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.485.047
Rezultat net
42.176
Angajați
1
Datorii
5.627.017
Active imobilizate
9.381.734
Active circulante
6.547.508
Capitaluri proprii
10.302.225
Venituri totale
3.495.596
Cheltuieli totale
3.441.227
Stocuri
419.915
Creanțe
6.030.740
Casă și conturi la bănci
96.853
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.391.043
Rezultat net
1.527.341
Angajați
1
Datorii
2.885.810
Active imobilizate
9.389.111
Active circulante
3.756.748
Capitaluri proprii
10.260.049
Venituri totale
4.676.577
Cheltuieli totale
3.127.522
Stocuri
1.049.772
Creanțe
2.570.277
Casă și conturi la bănci
136.699
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
678.277
Rezultat net
6.865.574
Angajați
2
Datorii
2.407.104
Active imobilizate
7.145.106
Active circulante
10.586.979
Capitaluri proprii
15.324.981
Venituri totale
8.511.631
Cheltuieli totale
1.640.292
Stocuri
1.647.221
Creanțe
8.787.649
Casă și conturi la bănci
152.109
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.229
Rezultat net
6.671.098
Angajați
0
Datorii
604.167
Active imobilizate
2.507.232
Active circulante
6.556.342
Capitaluri proprii
8.459.407
Venituri totale
6.801.287
Cheltuieli totale
129.462
Stocuri
0
Creanțe
1.562.531
Casă și conturi la bănci
4.993.811
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-14.598
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
1.310.646
Active circulante
477.663
Capitaluri proprii
1.788.309
Venituri totale
5
Cheltuieli totale
14.603
Stocuri
0
Creanțe
433.891
Casă și conturi la bănci
43.772
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.802.907
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-09-24; reactivare la 2025-10-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-09-24; reactivare la 2025-10-03. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-03
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-09-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43058340
Număr de înregistrare
J22/2168/2020
Înmatriculare
17 septembrie 2020
EUID
ROONRC.J22/2168/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARCU 18 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ARCU 18 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 septembrie 2020
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VETRILĂ VADIM

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
S.O.S SMILE GROUP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.09.2020
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2020
Număr registrul comerțului
J22/2168/2020
Cod CAEN
6420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. ARCU, NR.18, BL.CORP C1, ET.P, AP.CAM.P11
Strada sediului
Str. Arcu
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700126
Detalii sediu
Corp C1, parter, camera P11
Strada domiciliului fiscal
Str. Arcu
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 octombrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2021
Perioada 2: TVA până la
24 septembrie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
25 septembrie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 septembrie 2025
Reactivare
3 octombrie 2025
Publicarea deciziei
24 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 6421
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI