Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SABCONSTRUCT & ENGINEERING SRL

SABCONSTRUCT & ENGINEERING SRL

CUI 35318970 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SABCONSTRUCT & ENGINEERING SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a crescut+329,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 120,2 K lei, față de 28 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50%

Marja netă calculată este 50% în 2025, față de -39,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025120,2 K lei+329,5% față de anul anterior2020: 5782021: 101.0112022: 397.4232023: 42.9182024: 27.9932025: 120.220
Rezultat net 202560,2 K leiTrecere pe profit2020: -1.8442021: 51.2662022: 349.1052023: -2.2712024: -10.9372025: 60.163
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025445,1 K lei+16,3% față de anul anterior2020: -1.6442021: 49.6222022: 395.8212023: 393.5072024: 382.5702025: 445.103
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K397 K2020: 578 lei57820202021: 101 K lei101 K20212022: 397,4 K lei397,4 K20222023: 42,9 K lei42,9 K20232024: 28 K lei28 K20242025: 120,2 K lei120,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-319%-115,6%87,8%2020: -319%-319%20202021: 50,8%50,8%20212022: 87,8%87,8%20222023: -5,3%-5,3%20232024: -39,1%-39,1%20242025: 50%50%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +329,5% față de anul anterior.Marjă netă 50% · +89,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024382,6 K lei
2025445,1 K lei

Datorii raportate

202449,6 K lei
202549,6 K lei

Disponibilități bănești

2024-4,4 K lei
202551,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri42,9 K lei28 K lei120,2 K lei+329,5% față de anul anterior
Rezultat net-2,3 K lei-10,9 K lei60,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii393,5 K lei382,6 K lei445,1 K lei+16,3% față de anul anterior
Datorii67,2 K lei49,6 K lei49,6 K lei-0% față de anul anterior
Creanțe26,1 K lei14,9 K lei29 K lei+94,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă50%-39,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)12,2%-2,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii13,5%-2,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat120.220 lei27.993 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)90,1%88,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)10%11,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate83,1%97,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,68×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări86,8 zile191,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări8,4 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.220
Rezultat net
60.163
Angajați
1
Datorii
49.623
Active imobilizate
410.587
Active circulante
83.459
Capitaluri proprii
445.103
Venituri totale
120.273
Cheltuieli totale
46.883
Stocuri
2.790
Creanțe
29.000
Casă și conturi la bănci
51.669
Cheltuieli în avans
680
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.993
Rezultat net
-10.937
Angajați
1
Datorii
49.625
Active imobilizate
421.578
Active circulante
10.485
Capitaluri proprii
382.570
Venituri totale
28.728
Cheltuieli totale
39.665
Stocuri
—
Creanțe
14.885
Casă și conturi la bănci
-4.400
Cheltuieli în avans
132
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.918
Rezultat net
-2.271
Angajați
1
Datorii
67.197
Active imobilizate
432.695
Active circulante
27.041
Capitaluri proprii
393.507
Venituri totale
43.027
Cheltuieli totale
45.239
Stocuri
—
Creanțe
26.131
Casă și conturi la bănci
910
Cheltuieli în avans
968
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
397.423
Rezultat net
349.105
Angajați
1
Datorii
77.725
Active imobilizate
440.886
Active circulante
32.660
Capitaluri proprii
395.821
Venituri totale
397.878
Cheltuieli totale
43.510
Stocuri
—
Creanțe
30.642
Casă și conturi la bănci
2.018
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.011
Rezultat net
51.266
Angajați
1
Datorii
442.189
Active imobilizate
451.125
Active circulante
40.686
Capitaluri proprii
49.622
Venituri totale
101.102
Cheltuieli totale
46.862
Stocuri
—
Creanțe
39.097
Casă și conturi la bănci
1.589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
578
Rezultat net
-1.844
Angajați
—
Datorii
12.934
Active imobilizate
—
Active circulante
11.290
Capitaluri proprii
-1.644
Venituri totale
588
Cheltuieli totale
2.414
Stocuri
—
Creanțe
10.530
Casă și conturi la bănci
760
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-15. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-12-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35318970
Număr de înregistrare
J2015015111405
Înmatriculare
11 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015015111405
Formă juridică
SRL
Sediu social
DASCĂLULUI 73 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DASCĂLULUI 73 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 decembrie 2015
Înregistrare fiscală
4 mai 2026
Telefon
0736362692 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RAICU ALEXANDRU-RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SABCONSTRUCT & ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.12.2015
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015015111405
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0736362692 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR DASCĂLULUI, NR.73
Cod poștal fiscal
23126
Strada sediului
Str. Dascălului
Numărul sediului
73
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
23126
Strada domiciliului fiscal
Str. Dascălului
Numărul domiciliului fiscal
73
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
23126

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2021
TVA până la
15 ianuarie 2026
Anulare operată la
21 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
15 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
15 ianuarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI