Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SABI IULIANA MARKET SRL

SABI IULIANA MARKET SRL

CUI 34869050 · SRL· Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SABI IULIANA MARKET SRL are sediul în Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 59,9 K lei, față de 56,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât15,7%

Marja netă calculată este 15,7% în 2025, față de 67,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,3%

Datoriile raportate sunt 154 K lei în 2025, față de 154,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202559,9 K lei+6,2% față de anul anterior2020: 67.7452021: 31.1932022: 15.1242023: 28.2052024: 56.3792025: 59.873
Rezultat net 20259,4 K lei-75,3% față de anul anterior2020: -28.2252021: -16.8142022: -26.6292023: -17.3442024: 38.1132025: 9.410
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025-24,4 K lei+27,8% față de anul anterior2020: -11.1312021: -27.9452022: -54.5742023: -71.9182024: -33.8052025: -24.396
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate034 K68 K2020: 67,7 K lei67,7 K20202021: 31,2 K lei31,2 K20212022: 15,1 K lei15,1 K20222023: 28,2 K lei28,2 K20232024: 56,4 K lei56,4 K20242025: 59,9 K lei59,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-176,1%-54,2%67,6%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: -41,7%-41,7%20202021: -53,9%-53,9%20212022: -176,1%-176,1%20222023: -61,5%-61,5%20232024: 67,6%67,6%20242025: 15,7%15,7%2025

Cifra de afaceri: +6,2% față de anul anterior. Marja netă: 15,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-24,4 K lei+27,8% față de anul anterior
Datorii154 K lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri28,2 K lei56,4 K lei59,9 K lei+6,2% față de anul anterior
Rezultat net-17,3 K lei38,1 K lei9,4 K lei-75,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-71,9 K lei-33,8 K lei-24,4 K lei+27,8% față de anul anterior
Datorii181,7 K lei154,5 K lei154 K lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe50 lei——Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,7%2%n=29.73167,6%1,9%n=32.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×0,95×n=35.4150,78×0,95×n=38.825
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360754,16 zile63,03 zilen=27.389766,15 zile65,5 zilen=29.567

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.873
Rezultat net
9.410
Angajați
—
Datorii
154.018
Active imobilizate
—
Active circulante
129.622
Capitaluri proprii
-24.396
Venituri totale
59.873
Cheltuieli totale
48.670
Stocuri
125.427
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.379
Rezultat net
38.113
Angajați
—
Datorii
154.542
Active imobilizate
—
Active circulante
120.737
Capitaluri proprii
-33.805
Venituri totale
100.629
Cheltuieli totale
60.377
Stocuri
119.985
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
752
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.205
Rezultat net
-17.344
Angajați
—
Datorii
181.691
Active imobilizate
—
Active circulante
109.773
Capitaluri proprii
-71.918
Venituri totale
28.441
Cheltuieli totale
45.785
Stocuri
109.686
Creanțe
50
Casă și conturi la bănci
37
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.124
Rezultat net
-26.629
Angajați
1
Datorii
149.158
Active imobilizate
—
Active circulante
94.584
Capitaluri proprii
-54.574
Venituri totale
15.124
Cheltuieli totale
41.481
Stocuri
94.339
Creanțe
50
Casă și conturi la bănci
195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.193
Rezultat net
-16.814
Angajați
1
Datorii
104.035
Active imobilizate
—
Active circulante
76.090
Capitaluri proprii
-27.945
Venituri totale
31.906
Cheltuieli totale
47.784
Stocuri
75.397
Creanțe
50
Casă și conturi la bănci
643
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.745
Rezultat net
-28.225
Angajați
1
Datorii
90.528
Active imobilizate
—
Active circulante
79.397
Capitaluri proprii
-11.131
Venituri totale
68.213
Cheltuieli totale
94.687
Stocuri
76.424
Creanțe
13
Casă și conturi la bănci
2.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-08-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34869050
Număr de înregistrare
J2015000627108
Înmatriculare
10 august 2015
EUID
ROONRC.J2015000627108
Formă juridică
SRL
Sediu social
STÎLPU 209 Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu Buzău
Adresă fiscală
STÎLPU 209 Stâlpu BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 august 2015
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2025
Telefon
0769413301 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COTORCEANU MARIA
administrator
COTORCEANU MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SABI IULIANA MARKET SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.08.2015
Înregistrare fiscală
10 august 2015
Număr registrul comerțului
J2015000627108
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0769413301 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT STÂLPU COM. STÂLPU, STÎLPU, NR.209
Cod poștal fiscal
127605
Strada sediului
STÎLPU
Numărul sediului
209
Localitatea sediului
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127605
Strada domiciliului fiscal
STÎLPU
Numărul domiciliului fiscal
209
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127605

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Stâlpu, Comuna StâlpuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI