Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SABINAELENA FARM S.R.L.

SABINAELENA FARM S.R.L.

CUI 30926020 · SRL· Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SABINAELENA FARM S.R.L. are sediul în Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-48%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 272,8 K lei, față de 524,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-17%

Marja netă calculată este -17% în 2025, față de -5,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025272,8 K lei-48% față de anul anterior2020: 483.5072021: 495.5882022: 494.3952023: 473.0572024: 524.8262025: 272.758
Rezultat net 2025-46,3 K lei-55,5% față de anul anterior2020: 54.5432021: 56.3812022: 36.1382023: -16.5282024: -29.7522025: -46.261
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202551,7 K lei-60,1% față de anul anterior2020: 140.3982021: 169.7782022: 175.9162023: 159.3882024: 129.6372025: 51.676
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0262 K525 K2020: 483,5 K lei483,5 K20202021: 495,6 K lei495,6 K20212022: 494,4 K lei494,4 K20222023: 473,1 K lei473,1 K20232024: 524,8 K lei524,8 K20242025: 272,8 K lei272,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17%-2,8%11,4%Mediana sectorului (2025): 2,7% · n=20352020: 11,3%11,3%20202021: 11,4%11,4%20212022: 7,3%7,3%20222023: -3,5%-3,5%20232024: -5,7%-5,7%20242025: -17%-17%2025

Cifra de afaceri: -48% față de anul anterior. Marja netă: -17%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii51,7 K lei-60,1% față de anul anterior
Datorii3,2 K lei-98,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri473,1 K lei524,8 K lei272,8 K lei-48% față de anul anterior
Rezultat net-16,5 K lei-29,8 K lei-46,3 K lei-55,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii159,4 K lei129,6 K lei51,7 K lei-60,1% față de anul anterior
Datorii204,6 K lei208,7 K lei3,2 K lei-98,5% față de anul anterior
Creanțe100,9 K lei67,8 K lei—Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-17%2,7%n=2.035-5,7%2,9%n=2.293
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,2%21%n=1.84338,3%26%n=2.072
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,8%79%n=1.84361,7%74,2%n=2.072
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)93,8%12%n=1.84329,4%12,3%n=2.072
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-84,3%4,5%n=1.843-8,8%4,3%n=2.072
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-89,5%25,4%n=1.732-23%21,4%n=1.950
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,07×1,04×n=2.3821,14×1,08×n=2.671
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—32,33 zilen=1.94746,49 zile34,97 zilen=2.176
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—61,11 zilen=1.89067 zile64,12 zilen=2.115
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați272.758 lei451.770 lein=1.821524.826 lei412.573 lein=2.036

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.758
Rezultat net
-46.261
Angajați
1
Datorii
3.170
Active imobilizate
51.447
Active circulante
3.399
Capitaluri proprii
51.676
Venituri totale
272.898
Cheltuieli totale
314.332
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.399
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
524.826
Rezultat net
-29.752
Angajați
1
Datorii
208.720
Active imobilizate
99.510
Active circulante
238.847
Capitaluri proprii
129.637
Venituri totale
576.537
Cheltuieli totale
591.308
Stocuri
97.682
Creanțe
67.772
Casă și conturi la bănci
73.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
473.057
Rezultat net
-16.528
Angajați
1
Datorii
204.560
Active imobilizate
119.008
Active circulante
257.668
Capitaluri proprii
159.388
Venituri totale
478.909
Cheltuieli totale
491.410
Stocuri
103.866
Creanțe
100.911
Casă și conturi la bănci
52.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
12.728
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
494.395
Rezultat net
36.138
Angajați
1
Datorii
145.618
Active imobilizate
23.146
Active circulante
295.435
Capitaluri proprii
175.916
Venituri totale
509.980
Cheltuieli totale
469.728
Stocuri
107.699
Creanțe
91.075
Casă și conturi la bănci
96.661
Cheltuieli în avans
2.953
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
495.588
Rezultat net
56.381
Angajați
1
Datorii
139.594
Active imobilizate
25.358
Active circulante
278.108
Capitaluri proprii
169.778
Venituri totale
527.275
Cheltuieli totale
466.952
Stocuri
86.898
Creanțe
66.107
Casă și conturi la bănci
125.103
Cheltuieli în avans
5.906
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
483.507
Rezultat net
54.543
Angajați
1
Datorii
113.233
Active imobilizate
21.363
Active circulante
223.409
Capitaluri proprii
140.398
Venituri totale
485.681
Cheltuieli totale
426.637
Stocuri
84.383
Creanțe
67.433
Casă și conturi la bănci
71.593
Cheltuieli în avans
8.859
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-07-08
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-07-08
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-07-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30926020
Număr de înregistrare
J2012001009335
Înmatriculare
20 noiembrie 2012
EUID
ROONRC.J2012001009335
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 133 Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi Suceava
Adresă fiscală
Str Principală 133 Frătăuţii Vechi SUCEAVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
8 iulie 2025
Înregistrare fiscală
25 august 2025
Telefon
0741970428 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAVRIC SABINA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SABINAELENA FARM S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 08.07.2025
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2012
Număr registrul comerțului
J2012001009335
Cod CAEN
4773
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0741970428 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT FRĂTĂUŢII VECHI COM. FRĂTĂUŢII VECHI, STR. PRINCIPALĂ, NR.133
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
133
Localitatea sediului
Sat Frătăuţii Vechi Com. Frătăuţii Vechi
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
133
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Frătăuţii Vechi Com. Frătăuţii Vechi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
4 februarie 2014
TVA până la
24 iulie 2025
Anulare operată la
25 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
24 iulie 2025
Publicarea deciziei
24 iulie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii VechiCAEN 4773
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI