Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SANDD SRL

SANDD SRL

CUI 17062091 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SANDD SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 401,3 K lei, față de 362,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-6,6%

Marja netă calculată este -6,6% în 2025, față de 9,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,1%

Datoriile raportate sunt 802,9 K lei în 2025, față de 863,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025401,3 K lei+10,7% față de anul anterior2020: 81.8622021: 78.3422022: 44.1532023: 56.8202024: 362.4842025: 401.300
Rezultat net 2025-26,4 K leiTrecere pe pierdere2020: -146.6872021: -65.8782022: -70.8442023: -165.1122024: 35.2442025: -26.414
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-327,2 K leiDeficit de capital majorat cu 8,8%2020: -34.2002021: -100.0792022: -170.9222023: -336.0342024: -300.7902025: -327.204
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0201 K401 K2020: 81,9 K lei81,9 K20202021: 78,3 K lei78,3 K20212022: 44,2 K lei44,2 K20222023: 56,8 K lei56,8 K20232024: 362,5 K lei362,5 K20242025: 401,3 K lei401,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-290,6%-133,5%23,6%2020: -179,2%-179,2%20202021: -84,1%-84,1%20212022: -160,5%-160,5%20222023: -290,6%-290,6%20232024: 9,7%9,7%20242025: -6,6%-6,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 23,6% · n=6.251

Cifra de afaceri: +10,7% față de anul anterior.Marjă netă -6,6% · -16,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-300,8 K lei
2025-327,2 K lei

Datorii raportate

2024863,9 K lei
2025802,9 K lei

Disponibilități bănești

202487,3 K lei
202511,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri56,8 K lei362,5 K lei401,3 K lei+10,7% față de anul anterior
Rezultat net-165,1 K lei35,2 K lei-26,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-336 K lei-300,8 K lei-327,2 K leiDeficit de capital majorat cu 8,8%
Datorii850,5 K lei863,9 K lei802,9 K lei-7,1% față de anul anterior
Creanțe130,5 K lei147,1 K lei175,7 K lei+19,4% față de anul anterior
Angajați344Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-6,6%9,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 23,6% (n=6.251) · 2024: 23,9% (n=6.483)

Rezultat / active (A+B)-5,6%6,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=4.807) · 2024: 29% (n=4.851)

Vânzări per angajat100.325 lei90.621 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 108.151 lei (n=5.128) · 2024: 96.639 lei (n=5.321)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-69,1%-53,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,8% (n=4.807) · 2024: 60,6% (n=4.851)

Datorii / active (A+B)169,5%153,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45% (n=4.807) · 2024: 39,3% (n=4.851)

Ponderea activelor imobilizate59,6%56,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=4.807) · 2024: 13,9% (n=4.851)

Active circulante / datorii totale0,24×0,28×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,87× (n=7.270) · 2024: 2,13× (n=7.532)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări157,6 zile146,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,7 zile (n=5.989) · 2024: 93,3 zile (n=6.083)

Stocuri în zile de vânzări3,8 zile8,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 2,6 zile (n=2.027) · 2024: 2,4 zile (n=2.105)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
401.300
Rezultat net
-26.414
Angajați
4
Datorii
802.949
Active imobilizate
282.446
Active circulante
191.342
Capitaluri proprii
-327.204
Venituri totale
404.001
Cheltuieli totale
423.942
Stocuri
4.261
Creanțe
175.730
Casă și conturi la bănci
11.351
Cheltuieli în avans
1.957
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
362.484
Rezultat net
35.244
Angajați
4
Datorii
863.912
Active imobilizate
320.556
Active circulante
242.566
Capitaluri proprii
-300.790
Venituri totale
380.580
Cheltuieli totale
339.328
Stocuri
8.144
Creanțe
147.148
Casă și conturi la bănci
87.274
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
56.820
Rezultat net
-165.112
Angajați
3
Datorii
850.455
Active imobilizate
379.346
Active circulante
134.080
Capitaluri proprii
-336.034
Venituri totale
121.398
Cheltuieli totale
285.295
Stocuri
3.000
Creanțe
130.535
Casă și conturi la bănci
545
Cheltuieli în avans
995
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.153
Rezultat net
-70.844
Angajați
2
Datorii
616.160
Active imobilizate
353.598
Active circulante
85.669
Capitaluri proprii
-170.922
Venituri totale
44.153
Cheltuieli totale
114.053
Stocuri
—
Creanțe
84.850
Casă și conturi la bănci
819
Cheltuieli în avans
5.971
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.342
Rezultat net
-65.878
Angajați
1
Datorii
585.634
Active imobilizate
385.832
Active circulante
93.752
Capitaluri proprii
-100.079
Venituri totale
78.446
Cheltuieli totale
142.745
Stocuri
—
Creanțe
86.611
Casă și conturi la bănci
7.141
Cheltuieli în avans
5.971
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.862
Rezultat net
-146.687
Angajați
2
Datorii
558.629
Active imobilizate
427.695
Active circulante
84.192
Capitaluri proprii
-34.200
Venituri totale
151.101
Cheltuieli totale
296.277
Stocuri
512
Creanțe
83.506
Casă și conturi la bănci
174
Cheltuieli în avans
12.542
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-12-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 1459/192/20262026-03-06 · Judecătoria BOLINTINVALE · Terţ poprit

validare poprire · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17062091
Număr de înregistrare
J10/1254/2004
Înmatriculare
21 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J10/1254/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII 10A Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. UNIRII Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 decembrie 2004
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
406884

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞTEFĂNESCU D RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SANDD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2004
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2004
Număr registrul comerțului
J10/1254/2004
Cod CAEN
7490
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0238726417 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, BL.10A, ET.2, AP.6
Cod poștal fiscal
120190
Strada sediului
Str. UNIRII
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2005
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2362 Rev. 2Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 2Fabricarea mortarului

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 5114 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 6023 Rev. 1Transporturi terestre de călători, ocazionale

CAEN 7414 Rev. 1Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7487 Rev. 1Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuStrada UniriiCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI