Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SANDERTECH SRL

SANDERTECH SRL

CUI 18712753 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SANDERTECH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 79,3 K lei, față de 71,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2%

Marja netă calculată este 2% în 2025, față de -6,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1%

Datoriile raportate sunt 38,7 K lei în 2025, față de 39,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202579,3 K lei+10,7% față de anul anterior2022: 6.2392023: 52.2472024: 71.5892025: 79.251
Rezultat net 20251,6 K leiTrecere pe profit2022: -1.6932023: -15.1952024: -4.3352025: 1.553
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-29,3 K leiDeficit de capital redus cu 5%2022: -6.1992023: -26.5372024: -30.8722025: -29.319
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K79 K2022: 6,2 K lei6,2 K20222023: 52,2 K lei52,2 K20232024: 71,6 K lei71,6 K20242025: 79,3 K lei79,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29,1%-13,6%2%2022: -27,1%-27,1%20222023: -29,1%-29,1%20232024: -6,1%-6,1%20242025: 2%2%2025Reper 2025: mediana sectorului 1% · n=1.798

Cifra de afaceri: +10,7% față de anul anterior.Marjă netă 2% · +8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-30,9 K lei
2025-29,3 K lei

Datorii raportate

202439,1 K lei
202538,7 K lei

Disponibilități bănești

20242,8 K lei
2025729 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri52,2 K lei71,6 K lei79,3 K lei+10,7% față de anul anterior
Rezultat net-15,2 K lei-4,3 K lei1,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-26,5 K lei-30,9 K lei-29,3 K leiDeficit de capital redus cu 5%
Datorii37,2 K lei39,1 K lei38,7 K lei-1% față de anul anterior
Creanțe——2,5 K leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2%-6,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=1.798) · 2024: 0,8% (n=1.947)

Vânzări per angajat79.251 lei71.589 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 116.552 lei (n=1.187) · 2024: 98.323 lei (n=1.318)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,23×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,82× (n=2.284) · 2024: 0,81× (n=2.495)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări11,5 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 12,6 zile (n=1.290) · 2024: 11,3 zile (n=1.381)

Stocuri în zile de vânzări26,2 zile26,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 72,5 zile (n=1.641) · 2024: 79,9 zile (n=1.766)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.251
Rezultat net
1.553
Angajați
1
Datorii
38.698
Active imobilizate
—
Active circulante
9.048
Capitaluri proprii
-29.319
Venituri totale
93.251
Cheltuieli totale
90.766
Stocuri
5.778
Creanțe
2.541
Casă și conturi la bănci
729
Cheltuieli în avans
331
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.589
Rezultat net
-4.335
Angajați
1
Datorii
39.100
Active imobilizate
—
Active circulante
8.068
Capitaluri proprii
-30.872
Venituri totale
71.589
Cheltuieli totale
75.208
Stocuri
5.316
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.752
Cheltuieli în avans
160
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.247
Rezultat net
-15.195
Angajați
1
Datorii
37.223
Active imobilizate
—
Active circulante
10.686
Capitaluri proprii
-26.537
Venituri totale
52.609
Cheltuieli totale
67.866
Stocuri
5.736
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.239
Rezultat net
-1.693
Angajați
1
Datorii
24.949
Active imobilizate
5.143
Active circulante
13.607
Capitaluri proprii
-6.199
Venituri totale
6.239
Cheltuieli totale
7.870
Stocuri
6.177
Creanțe
1.244
Casă și conturi la bănci
6.186
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-10-29; reactivare la 2023-12-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-12-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-10-29; reactivare la 2023-12-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-12-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-05-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18712753
Număr de înregistrare
J2006008685403
Înmatriculare
29 mai 2006
EUID
ROONRC.J2006008685403
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Valea Siretului 1 P2 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Valea Siretului 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 2006
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026
Telefon
32336334

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VRACIU ALEXANDRU MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SANDERTECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.05.2006
Înregistrare fiscală
29 mai 2006
Număr registrul comerțului
J2006008685403
Cod CAEN
4779
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
32336334
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. VALEA SIRETULUI, NR.1, BL.P2, SC.4, ET.1, AP.68
Strada sediului
Str. Valea Siretului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Valea Siretului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
11 septembrie 2025
Perioada 1: TVA până la
28 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
28 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
31 mai 2006
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
29 octombrie 2016
Reactivare
7 decembrie 2023
Publicarea deciziei
2 noiembrie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

41 activități autorizate

CAEN 2740 Rev. 3Fabricarea de echipamente electrice de iluminat

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 3213 Rev. 3Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada Valea SiretuluiCAEN 4779
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI