Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SANITA GF INTERNATIONAL SRL

SANITA GF INTERNATIONAL SRL

CUI 15948661 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SANITA GF INTERNATIONAL SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-45,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 172,5 K lei, față de 317,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-5,8%

Marja netă calculată este -5,8% în 2025, față de 26% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-69,1%

Datoriile raportate sunt 311,7 K lei în 2025, față de 1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025172,5 K lei-45,6% față de anul anterior2020: 2442021: 8.5452022: 120.1422023: 170.2782024: 317.2662025: 172.468
Rezultat net 2025-9,9 K lei-112% față de anul anterior2020: -45.7002021: -69.4662022: 201.2512023: 58.4852024: 82.5432025: -9.935
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei-13,5% față de anul anterior2020: 1.283.5582021: 1.214.0922022: 1.415.3432023: 1.473.8282024: 1.556.3712025: 1.346.436
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0159 K317 K2020: 244 lei24420202021: 8,5 K lei8,5 K20212022: 120,1 K lei120,1 K20222023: 170,3 K lei170,3 K20232024: 317,3 K lei317,3 K20242025: 172,5 K lei172,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18.729,5%-9.281%167,5%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=14302020: -18.729,5%-18.729,5%20202021: -812,9%-812,9%20212022: 167,5%167,5%20222023: 34,3%34,3%20232024: 26%26%20242025: -5,8%-5,8%2025

Cifra de afaceri: -45,6% față de anul anterior. Marja netă: -5,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 mil. lei-13,5% față de anul anterior
Datorii311,7 K lei-69,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri170,3 K lei317,3 K lei172,5 K lei-45,6% față de anul anterior
Rezultat net58,5 K lei82,5 K lei-9,9 K lei-112% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,6 mil. lei1,3 mil. lei-13,5% față de anul anterior
Datorii984,9 K lei1 mil. lei311,7 K lei-69,1% față de anul anterior
Creanțe1,2 mil. lei1,2 mil. lei293,5 K lei-75,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,8%3,7%n=1.43026%2,9%n=4.670
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81,2%32%n=1.22660,7%31,6%n=4.166
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,8%67,6%n=1.22639,3%67,7%n=4.166
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,7%15%n=1.22614,1%14,4%n=4.166
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,6%4,3%n=1.2263,2%1,8%n=4.162
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,7%22,6%n=1.2725,3%12,3%n=4.124
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,27×1,13×n=1.6412,18×1,09×n=5.854
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360612,74 zile34,73 zilen=1.3531.341,24 zile41,17 zilen=4.341
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.599,74 zile71,73 zilen=1.279916,2 zile88,08 zilen=4.126

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.468
Rezultat net
-9.935
Angajați
—
Datorii
311.669
Active imobilizate
327.198
Active circulante
1.330.907
Capitaluri proprii
1.346.436
Venituri totale
172.469
Cheltuieli totale
180.528
Stocuri
766.402
Creanțe
293.549
Casă și conturi la bănci
270.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
317.266
Rezultat net
82.543
Angajați
—
Datorii
1.008.075
Active imobilizate
362.404
Active circulante
2.202.042
Capitaluri proprii
1.556.371
Venituri totale
333.612
Cheltuieli totale
233.424
Stocuri
807.446
Creanțe
1.182.029
Casă și conturi la bănci
212.567
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.278
Rezultat net
58.485
Angajați
—
Datorii
984.875
Active imobilizate
392.451
Active circulante
2.066.252
Capitaluri proprii
1.473.828
Venituri totale
170.279
Cheltuieli totale
98.850
Stocuri
771.812
Creanțe
1.156.476
Casă și conturi la bănci
137.964
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.142
Rezultat net
201.251
Angajați
—
Datorii
993.001
Active imobilizate
426.902
Active circulante
1.981.442
Capitaluri proprii
1.415.343
Venituri totale
345.159
Cheltuieli totale
133.760
Stocuri
737.286
Creanțe
1.166.418
Casă și conturi la bănci
77.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.545
Rezultat net
-69.466
Angajați
—
Datorii
1.183.898
Active imobilizate
461.353
Active circulante
1.936.637
Capitaluri proprii
1.214.092
Venituri totale
8.546
Cheltuieli totale
77.761
Stocuri
741.030
Creanțe
1.180.638
Casă și conturi la bănci
14.969
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244
Rezultat net
-45.700
Angajați
1
Datorii
1.147.669
Active imobilizate
495.918
Active circulante
1.935.309
Capitaluri proprii
1.283.558
Venituri totale
245
Cheltuieli totale
45.939
Stocuri
748.919
Creanțe
1.172.990
Casă și conturi la bănci
13.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-11-09; reactivare la 2018-02-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-02-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-11-09; reactivare la 2018-02-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-02-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-11-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3110.754 lei4.250 lei4.388 lei198 lei1.918 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 5363/271/20252025-04-01 · Judecătoria ORADEA · Intimat

contestaţie la executare 222/2014 · Fond

6 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-06-25 · 09:00

Respinge cererea

Admite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei la executare raportat la actele anterioare datei de 28.03.2025, invocată de instanţă din oficiu. Respinge contestaţia la executare formulată împotriva actelor anterioare datei de 28.03.2025 de contestatoarea S.C. Sanflorisa Comimpex S.R.L, în contradictoriu cu intimata S.C. Sanita GF International S.R.L. ca tardiv formulată. Admite în parte contestaţia la executare formulată de contestatoarea S.C. Sanflorisa Comimpex S.R.L, în contradictoriu cu intimata S.C. Sanita GF International S.R.L.. Anulează actele de executare silită emise împotriva contestatoarei S.C. Sanflorisa Comimpex S.R.L, respectiv Somaţia emisă în data de 28.03.2025 precum şi actele subsecvente efectuate în dosarul de executare silită nr. 222/E/2014 al B.E.J. Puşcaş Eugen Nicolae. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Oradea sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 25.06.2026.

Document: _Hotarare 5449/2026 · 2026-06-25

2026-06-24 · 10:00

Amână cauza

2026-06-10 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 25.06.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 10.06.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-10

2026-03-19 · 12:30

Încheiere

Admite cererea de preschimbare a termenului de judecată formulată de contestatoarea SANFLORISA COMIMPEX SRL. Preschimbă termenul de judecată fixat în prezenta cauză de la data de 24.06.2026, ora 10:00, cam. 3, la data de 10.06.2026, ora 10:00, cam. 3, dată pentru care se citează părţile. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 19.03.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-19

2026-01-13 · 10:00

411 NCPC/242 CPC

În temeiul dispoziţiilor art.411 alin.1 pct.2 din Codul de Procedură Civilă, suspendă soluţionarea prezentei cauze pentru lipsa părţilor. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Cererea se depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 13.01.2026.

Document: incheiereSuspendare · 2026-01-13

2025-09-17 · 09:30

Alte cauze

Având în vedere Hotărârea nr. 4 din 26 august 2025 şi Hotărârea nr. 5 din 04 septembrie 2025, ale Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Oradea, prin care s-a decis suspendarea activităţii de judecată, începând cu data de 27 august 2025, prezenta cauză nu se judecă. Părţile urmează a fi înştiinţate în timp util cu privire la data reluării judecăţii.

Document: incheieredesedinta · 2025-09-17

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15948661
Număr de înregistrare
J2003016134408
Înmatriculare
28 noiembrie 2003
EUID
ROONRC.J2003016134408
Formă juridică
SRL
Sediu social
DELEA VECHE 39 CORP A Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DELEA VECHE 39 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 2003
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0744652750 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTACHE PETRE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SANITA GF INTERNATIONAL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.2003
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2003
Număr registrul comerțului
J2003016134408
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744652750 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR DELEA VECHE, NR.39, CAMERA 2, BL.CORP A, ET.1, AP.2
Cod poștal fiscal
24101
Strada sediului
Str. Delea Veche
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
24101
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Delea Veche
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
24101
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
7 martie 2018
Perioada 2: TVA de la
28 noiembrie 2003
Perioada 2: TVA până la
9 noiembrie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
14 noiembrie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
14 mai 2014
Publicare TVA la încasare
15 mai 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 noiembrie 2017
Reactivare
16 februarie 2018
Publicarea deciziei
10 noiembrie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4683
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI